Tori

Mitähän tuossa torissa on järkeä?? Aina tyhjänä.
Eilen sinne tuli sellainen pizzarekka, hyviä lättyjä kyllä. Kävin maistamassa. En onneksi ainoa ollut, mutta eipä tuolla jonoksi asti porukkaa ollut.

Ihmetyttää koko "tori"-touhu. Miksi on tuollainen rakennettu, jos siihen ei satsata?
2659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin se rokkipitsa-rekka? Naureskelin hiljaa mielessäni, mikäköhän repäsy se ny oli.

Onhan tuolla torilla kesäsin ihan kivasti kaikkee ja hyvä, et rauhotettiin autoilta. Mut minkä ihmeen takia tori piti siirtää vanhalta paikalta??!

Äänestä
  • Kävin jututtaan niitä jannuja, niillä on pizzauunit siinä rekassa. Tapahtumia varten väsätty on se rekka. Kuten sanottu kannattaa koittaa. Se on Suomi-pizzaa ja hyvää musaa.

    Itseäkin ihmetyttää tuo torin siirto, eikä tuossa nykyisellä "torilla" kuulemma edes toimi kaikki systeemitkään. Tiiä sitten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poikkis kirjoitti:

Mitähän tuossa torissa on järkeä?? Aina tyhjänä.
Eilen sinne tuli sellainen pizzarekka, hyviä lättyjä kyllä. Kävin maistamassa. En onneksi ainoa ollut, mutta eipä tuolla jonoksi asti porukkaa ollut.

Ihmetyttää koko "tori"-touhu. Miksi on tuollainen rakennettu, jos siihen ei satsata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu