Ja ujostelematta. Hän sanoi, että "joille perustuslakimme ei ole pyhä asia, voitte lähteä tästä salista. Ja arvoisa puhemies, te voitte pakata laukkunne, ja lähteä ensimmäisenä." HEHEH:)
Nyt punavihreät lössiläiset , mitä ootte mieltä, äänestetään Turtiainen suomen presidentiksi, niin opitte olemaan ihmisiksi.
Nyt punavihreät lössiläiset , mitä ootte mieltä, äänestetään Turtiainen suomen presidentiksi, niin opitte olemaan ihmisiksi.
Vastaukset 19
Vanhimmat
ei kai siellä ku vankeustuomittu puolustusministerikin ja jo lipposen aikanahan se kävi ilmi että p-lailla pyyhitään p-tä.. rikkoo rakennelakia siis eikä joudu elinkautiseen vankeuteen??
Tuollaisella käytöksellä ei saada mitään hyvää aikaan, vaan päinvastoin paljon pahaa.
Tuollainen pyrkii vain särkemään ja hajoittamaan! Siitä ei ole koskaan hyvää seurannut.
Mistä ihmeestä teitä oikein sikiää, jotka pelkäätte totuuden puhujia, ja nuoleskelette ja taputtelette kaiken moraalittomuuden levittäjiä.
Joko Turtiainen on lopettanut lasten pieksämisen?
Vieläkö te harrastatte pikkulasten sormettamista, ja pöyristytte saamastanne tuomiosta?
Hävettää tuollaiset Anot ei parlamentaarikko voi olla kuin joku alamaailman gangsteri siinä on selvä ero persut on LAILLISUUDEN asialla
Ano Turtiainen on kovin pahalla tuulella kovin usein. Kaapista ulos tuleminen varmasti rauhoittaisi.
Fiksuimmat eivät naura teikäläisten härvelien haistapaskan moraalittomille sotkuille.
"Hyvä"!!!
Totuuden sanominen kiihdyttää umpikieroa paskaa,
kiitos Ano Turtiainen kun puhut suoraan.
Venäjä-mielinen Ano, isänmaallinen patriootti Suomen Eduskunnassa? Enpä usko. Hyödyllinen idiootti, ehkä ei ymmärrä mitä tekee. Mutta pitäisi...
Kiukkupoikaa harmittaa. 😂 🤣
Niin. Olen globalisti-eu-nato-suvakkivajakkieunukki-kiukkupoika. Toki. Sitähän me kaikki paitsi ääripersut ja VKK. Ei ymmärretä, että Venäjä on rauhaa rakastava naapuri, joka ei milloinkaan hyökkää pienenkään naapurinsa kimppuun millään tavalla, edes painostaen ilman aseita. 😂🤣
Suoraa puhetta Anolta. Puhe on vapaata. Mutta Suomen itsenäisyyden vaalimisen sun muun sotaveteraanien tekojen jatkajana esiintymisen voisi lopettaa. Reilusti kansalaisaloite liittymisestä Venäjään samalla kun EUsta erotaan. Sitten alkaa hommat täsmätä jampan touhuissa.
Eu on verrattavissa natsisaksaan, nytkin Saksa vie pakotteilla vanhan natsikumppani Suomenkin uusinta sotaan Venäjän kanssa. Onnea matkalle!
Eiköhän tässä asiassa täälläkin lähinnä samanlaiset uunot kun Turtiainen riehu. Tuskin kukaan normaali etenee noilla ajatuksilla.
Totuus on teille ryssille kauhistus.
Ei se influenssakorona tarvitse nykyistä vouhotusta maskeineen ja sulkuineen, niinkuin ano on omalla esimerkillään osoittanut.
Mika Niikollahan jo on koronatartunta. Koskahan tuo Turtiainen on puolestaan vuorossa?
Moni on influenssansa sairastanut ihan itse, ilman .korona statusta.