Maahanmuuton pimeä puoli: machokulttuuria ja seksuaalista häirintää

Anonyymi

Maahanmuuttoon liittyvät ilmiöt ovat saaneet sisämnisteri Maria Ohisalon sanattomaksi. Maan turvallisuustilanteesta vastaava ministeri ei ole kyennyt lausumaan mitään vuosikausiin liittyen mahanmuuttajien rikoksiin ja väkivaltaan.
Puhekyvyn palautumista on kyselty eduskunnassa ja kansalaisfoorumeilla mutta tähän asti se on ollut kadoksissa.

19

144

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pelko joutua itse raiskauksen uhriksi. Koston pelko noita suvakkeja ajaa hulluuteen.

    • Maahanmuuttoa on perusteltu monin tavoin. Olen tavannut työni puolesta paljon maahan muuttaneita yrittäjiä (pitsan tekijöitä), yksikään ei maksanut sovittua laskuaan sovitusti. Palkkani oli sidottu laskun maksamiseen. Kun kieltäydyin tekemästä heidän kanssa kauppaa alettiin nimittelemään rasistiksi. Kansanedustaja, ministerit, jne eivät tee tulospalkalla töitään. Maahanmuuttoa tahtovat vääräuskoiset, hyväuskoiset, idealistit, uskomattomat jne. Sisäministerinä on tainnut ainakin osin totuus kirkastua ja kun usko on kova se aiheuttaa "mykkäkuuria". Vihreiden kierurtelu jatkunee myös äitiysloman aikana sijaisen toimissa. KariAntero

      • Anonyymi

        Opettele lukemaan ei ei tarvitse tavata.

        He eivät ole tehtailleet sinun tavoi konkursseja.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Opettele lukemaan ei ei tarvitse tavata.

        He eivät ole tehtailleet sinun tavoi konkursseja.

        Sinä oot selvän näkijä kun nimität tehtailijaksi, minä saatan oppia lukemaan vaan miten on Sinun silmiesi laita? suosittelen vakuutuslääkäriksi ryhtymistä, hehän toteavat terveeksi erikoisen näkökyynsä tiedoilla.


    • Anonyymi

      Kiimaset ylijäämä nartut häiritseen pelastustoimintaa, ei välitetä biologiasta, eikä anatomiasta, rekrytointi on perverssai eikää valitä luonnon valinnasta. Kaikki on tasa-arvoista; mieskin voi synnyttää, kaikki on tasa-arvoista, kunhan on pervoa.

      EU:n ihmistiheys on Suomessa laskelmien mukaan 65 miljooonaaa, - revi siitä huumoria.
      Suomi on jo ruotsin siirtomaa, homottamista vaille.
      Kuka luottaa kuivittuneisiin ministereihin, varsinkin läskiläjään.
      He ovat mielipide mukakaajien toteuttajia. Vihaavat tavallista kansaa ja orjuuttaa.

    • Anonyymi

      Kansan oikeustaju vaatii esim. turvapaikan saaneelta ehdotonta lakien noudattamista. Aivan kuten suurennuslasin alla ovat vaikkapa poliisit, upseerit, ministerit ja papit. Ja nyt ei siis puhuta mistään punaisia valoja päin kävelystä.

      Kuinka kukaan, edes suvakkikaan, voi hyväksyä, että turvapaikan saanut syyllistyy raiskaukseen tai muuhun raakaan rikokseen? Ja kun näitä tuntuu riittävän ainakin yksi jokaiselle vuoden viikolle.

      Kansan oikeustaju vaatii ulkomaisten rikollisten karkoitusta rangaistuksen päätteeksi!

      • Vai pitäisi vielä vankilassa elättää näitä jo ennestään kalliiksi tulleita henkilöitä. Muilutettiinhan sitä ennenkin. Karkoitus ilman saattajaa soutuveneellä.


    • Anonyymi

      Vaadimme valkoisille räppäreille samaa kohtelua kuin Ruotsissa.

      • Millainen on valkoisen rapparin kohtelu Ruotsissa?


    • Anonyymi

      Huomaatteko että naiset ei valita näistä ollenkaan. Naiset valittaa vain suomalaisista miehistä jotka töissä ahdistelee. Miehet valittaa näistä sovinistisista machoiluista ja raiskauksista. Kerrassaan outoa kaikki.

      • Suomalainen mies ei ole tottunut kamelin osaan.


    • Anonyymi

      Sukupuolien hävitysvimma on meneillään, se on perverssiä. Se on kaiken taka, se saatanallinen media.
      Kuka omistaa median, tutkikaa, niin tiedätte mistä kana pissii!

    • Anonyymi

      Ohisalo ei voi sanoa mitään. Koska jos avaa suunsa, saattaa puhjeta riemukkaaseen nauruun ja hihkaista: oi unelma, olet toteutunut.

    • Anonyymi

      Anteeks?

      Sanoitko että ”macho”?

      Kerrotko vielä että missä maailman maassa naisten, ja varsinkin pikkutyttöjen, raiskailua kutsutaan machoiluksi? :)

      Kiitos!

      • Anonyymi

        Sellainen kulttuuri on, mutta en sano mikä se on. Päättele itse.


      • Anonyymi

        Voit katsoa kohti m uhametteja, niin tiedät...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voit katsoa kohti m uhametteja, niin tiedät...

        Pale Fasen pitäisi saada maailma kylään perseesensä räppäämään !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voit katsoa kohti m uhametteja, niin tiedät...

        Mistä lähtien muhamettien kulttuuria on kutsutta macho-kulttuuriksi!?

        Ja ai vielä senkin jälkeen, kun omassa maassammekin on jo TUHANSIA ton ”macho-kulttuurin” sotilaskarkureita!? Kyllä mun korviini kuulostaa mahdollisimaan EPÄ-Macholta kulttuurilta!


    • Anonyymi

      Olisitte nyt edes TÄMÄN verran tehny taustatyötä ennenkuin aivoåierette moisia aloituksia! 👍🏾

      ” Machismo tai machokulttuuri (yksittäisestä miehestä puhuttaessa macho) tarkoittaa joidenkin latinalaisamerikkalaisten miesten kulttuuria, johon kuuluu tiettyjä korostettuun miehekkyyteen liitettyjä asenteita ja käyttäytymistä.

      Kielteisissä määritelmissä machismoon liitetään muun muassa paternalismi, aggressiivisuus, naisten alistaminen, miehen viriiliyden ihannointi ja homofobia. Tyypillinen stereotyyppinen machomies on etumuksesta tiukkoihin housuihin pukeutuva rehentelijä.

      Myönteisesti määriteltynä machismo on nähty miehisenä ylpeytenä ja pelottomuutena sekä energianlähteenä kulttuuriseen vastarintaan ja ahkeraan työntekoon. Jotkut ovat määritelleet alkuperäiseksi machismoksi miehen kyvyn suojella ja tukea perhettään ja samalla osoittaa rakkauttaan.”

      Ai noi sossupummailevat sotilaskarkuri-muhammetitko muka machoja, ja lattareita!? Ja agressiivisuuttaankaan noi vässykät ei uskalla osottaa kuin pelkkiä naisia ja lapsia kohtaan!

      No VITTU JEE miten machoa! :D :/

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      100
      2663
    2. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      949
    3. 62
      939
    4. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      269
      809
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      133
      762
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      57
      706
    7. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      641
    8. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      622
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      46
      615
    10. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      63
      587
    Aihe