Löytyykö persuilta koronapassia?

Ilman passia ei ole asiaa mihinkään, persujen mielestä tämäkin on varmaan sitä kamalaa kokoomuslaista kommunismia.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

En tarvitse koronapassia, koska en ole idiootti, joka lähtee parveilemaan ihmisten joukkoon kesken epidemian. En myöskään ole idiootti, joka uskoo, että rokote estää viruksen tarttumisen ja leviämisen.

Uskon vain faktoihin: vain alle 72 tuntia vanha PCR-negatiivinen estää virusten leviämisen. Ei rokote, eikä sairastettu tauti, jotka ovat täysin turhia kriteereitä sellaisessa digitaalisessa välineessä, jonka tarkoitus on ehkäistä taudin leviämistä. Koska koronapassin kriteerit kusee omille kintuilleen ja pahasti, ei ole vaikea nähdä koronapassin poliittiset merkityset.

Äänestä
  • Toivottavasti asut yksin jossain syrjäisessä hiekkakuopassa, sen antimia syöden, jossa et pääse levittämään tautia muille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toivottavasti asut yksin jossain syrjäisessä hiekkakuopassa, sen antimia syöden, jossa et pääse levittämään tautia muille.

    Mikä tauti meillä rokottamattomilla on, minä olen mielestäni täysin terve ihminen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä tauti meillä rokottamattomilla on, minä olen mielestäni täysin terve ihminen.

    Niinhän sitä hullutkin luulee olevansa järkimiehiä.

    Äänestä

Passin kanssa sairaatkin pääsee bilettään, eipä kiinnosta teidän pöpöt.

Äänestä
  • Pöpö ja tauti taitaa ollakin sulla.

    Äänestä

Jännää kuin rokotetetut on alkaneet väittää terveitä rokottamattomia sairaiksi taudinkantajiksi? Perusteet väitteille kiitos.

En minä mitään koronaa levitä, olen täysin terve, hei ei teidän tartte mua pelätä, minä pelkään teitä piikitettyjä kun teillä virtaa suonissa itse perkele.

Äänestä
  • Ensivuoden alussa ekat saa jo 4 annoksen uskon että 10 annosen jälkeen alakavat rauhottua jo.

    Äänestä

Ei ole passia Öyyyyhh

Äänestä
  • Persut onkin passivastaisia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ilman passia ei ole asiaa mihinkään, persujen mielestä tämäkin on varmaan sitä kamalaa kokoomuslaista kommunismia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu