Käsidesin juomnen estää koronan?

kädet se vaan kuivattaa, nin että kaikki taudit pääsee iskemään.

eli pullo tuulikaapista völiin ja juomaan?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juu, esim.
Käsidesi 4cl
Karpalomehu 8cl
Mintunlehtiä
Jäämurskaa


Kaada lasiin jäämurska, kaada käsidesi ( jos pumppupullo, laita 4 painalkusta), kaada sekaan karpalomehu ja lopuksi mintunlehdet.
Nautitaan kylmänä.

Äänestä
  • mitä tapahtuu,

    loppuuko korona?

    Äänestä

Paskat taitaa tulla housuihin ja korona jää nokkaan?🎃🎃🎃

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kädet se vaan kuivattaa, nin että kaikki taudit pääsee iskemään.

eli pullo tuulikaapista völiin ja juomaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu