Raskas isku "kriitikoille"

Anonyymi

Täysin vastoin kuin joskus väitetään, suomalaiset ovat käymässä yhä myönteisemmiksi maahanmuuttoa kohtaan. Järki on kaikesta päätellen voittamassa.

24

144

    Vastaukset 24

    • Anonyymi

      Viitsisitkö katsoa sen tutkimuksen tulokset, eli 75%suomalaisista ei halua pakolaisia ja turvapaikan hakijoita lähelleen. Plussaa oli vain työperäisessä maahanmuutossa ja opiskelijavaihdossa ja nekin eu alueelta.

      • Toki katson.

        Terveisin Moktar. ;)


      • Taisit saada tosi pahasti näpeillesi, kun näytät pysyvästi siirtyneen tuolle rakkauslinjalle?

        Eiköhän sentään naureta yhdessä, jooko? ;)


      • Elämän pieniin vastoinkäymisiin kannattaa suhtautua pragmaattisesti.

        Jos on aina polkupyörän takarengas tyhjänä. käytännöllinen ihminen paikkaa renkaan. Käytännön ihminen tarkistaa vielä huolellisesti, että päällyskumissa ei ole naulaa tai muuta piikkiä, joka on aiheuttanut sen sisäkumin rikkoontumisen.

        Jussi tosin irrottaa työmiehen kanssa sen ilmattoman takarattaan, vien sen piiloon puoluetoimiston pöydän alle, työmies hakee työttömien polkupyöräpajalta jonkin rimpulan rattaan tilalle, potkii sen vaturalleen ja Jussi kutsuu Iltalehden valokuvaamaan. Minusta Jussin ratkaisumalli on hieman epäkäytännöllinen.

        Sinun kannattaisi ottaa opiksi noista auts-jutuista, siistiä kirjoitustyyliäsi ja näin löytää pysyvä ratkaisu ongelmaasi. Tuollainen pahan mielen aiheuttama rakkausnillitys ei ole pätevä ratkaisu.

        Terveisin Moktar. ;)


    • Anonyymi

      Tampereskin ovat jo helvetöineet ja hervannasta aloitivat tämän touhun

    • Anonyymi

      Eli suomalaiset ovat järkiintymässä työvoimaperäisen maahanmuuton suhteen = eu alueelta ja turvapaikanhakijoiden määrän laskemisesta puhtaaseen nollaan. Ainoastaan Suomen hallitus toteuttaa vielä jotain vanhanaikaista suvakkiideologiaa vaikka pääministeri haukkuu muita boomereiksi. Kannattaisiko pääministerinkin päivittää ideologiansa tähän päivään, täh?

    • Anonyymi

      Aivopesu alkaa näköjään vaikuttaa.
      Kun tarpeeksi usein toistetaan että Maahanmuutto on tärkeää, niin me oerässähiivtöjöt uskotaan.
      Totuus on että puute palkanmaksajista on huutava, pakko saada halpatyövoimaa jopa Euroopan ulkopuolelta....

    • Anonyymi

      Vihreet helvetit
      Ihmiset tekevät tälläisille alueille rentoutumis retkiä muualta nauttien suuresti!
      huuumevasureitakaan ei ole- ei löyhkä kaaapusakkia-ei parta.lapsia- ei som.aleita- ei muitakaan kuuukereita = loispasssskasakkia
      ei puuukottajia- ei raiskaaajia...

    • Anonyymi

      Suomen täyttymys on näissäh
      Tällainen on Talibanin johtaja: ”Armoton” tuomari, jolle puhelin on väitetysti liian moderni esine
      Akhundzada tunnettiin 90-luvulla tämän roolista Talibanin lukuisissa pommi-iskuissa.

    • Anonyymi

      EN seuraa Ylen Jouko Jokisen sontajournalismia. Yle levittää tätä sontaa
      josta kirjoitein Jokiselle mutta hän ei reagoi mihinkään

      Suomen vaarallisin vähemmistö on venäläiset
      Suomen asemoitumiseen sotilasliitto Natoon liittyy vaarallinen harha, katsovat kokoomusksen kansanedustaja ja historiantutkija.
      Suomen Nato-optioon liittyy harha, varoittavat kokoomuksen kansanedustaja Atte Kaleva ja historiantutkija Riku Keski-Rauska. Nato-optiolla tarkoitetaan Suomen mahdollisuutta hakea Nato-jäsenyyttä.

      Kaleva on taustaltaan sotatieteilijä.

      Yle on kansanvaihtajien shariajärjestö jonka pienipalkkaiset toimittajat levittävät perhettään verorahoilla harhaa ja feikkiä toimittaen
      https://www.suomenuutiset.fi/yleisradio-hyokkaa-rajusti-pelastusalan-kimppuun-ja-tuomitsee-koko-alan-seksuaalisesta-hairinnasta-mutta-vaatii-samalla-vaikenemista-turvapaikanhakijoiden-tekemista-torkeista-seksuaalirikoksista/

    • Anonyymi

      Matutuksen vastainen taistelu jatkuu. Eivät ainoastaan rahat mene vaan myös vapaus. Suomen vaarallisin väh emmistö on ve.
      näläliset.

      Putin voi milloin tahansa miehittää Ahneenmaan ja aiheuttaa suuren ongelman Suomen ja Ruotsin välisille suheille ja liikenteelle

      Ahneenmaan oma politiikka ja Suomen johdon on aivan pihalla

      Suomen asemoitumiseen sotilasliitto Natoon liittyy vaarallinen harha, katsovat kokoomusksen kansanedustaja ja historiantutkija.
      Suomen Nato-optioon liittyy harha, varoittavat kokoomuksen kansanedustaja Atte Kaleva ja historiantutkija Riku Keski-Rauska. Nato-optiolla tarkoitetaan Suomen mahdollisuutta hakea Nato-jäsenyyttä.
      Kaleva on taustaltaan sotatieteilijä. Hän kertoo nostaneensa harhan esiin jo vuonna 2015 historiantutkija Keski-Rauskan kanssa. Keski-Rauska huomauttaakin Twitterissä, että jotkut luottavat Naton viidennen artiklan koskevan puolittain Suomeakin. Artikla linjaa jäsenvaltioiden auttamisesta, jos jäsenmaa joutuisi hyökkäyksen kohteeksi.
      ”Se on kyllä harhaluuloista vaarallisimpia. Ei Nato tule Suomea auttamaan ilman jäsenyyden tuomia turvatakuita eikä meitä livauteta jäseneksi vasta pahassa paikassa”, Keski-Rauska tviittaa.

      Kalevan mukaan ”asia on juuri näin”.
      ”Mitään optiota ei ole. Ei palovakuutustakaan voi ottaa enää silloin, kun talo on tulessa. Suomen pitää liittyä Natoon”, Kaleva tviittaa.

    • Anonyymi

      Mielipide tiedustelujen mukaan 85 % suomalaisista haluaa muslimi miehet pois maasta

    • Anonyymi

      Feikkilehti Hesari

      Syyttäjä toteaa: HS on rikkonut lakia

      HS uutisoi: HS ei ole rikkonut lakia

    • Anonyymi

      Muista ainaa Oulun lapset !
      Muista Turun tori teurastus!! jne, jne...
      Muista turvallisuuden katoaminen!

      • Ja ennen kaikkea muista oikeinkirjoitus, sillä suomi on kaunis kieli eikä sitä pidä liikaa rääkkäämän.;)


      • Anonyymi

    • Taas palstalla leviää valheellinen vihapuhe.

      Väärän tiedon korjaamiseksi minun on toistettava jälleen kerran: Ei vanha niksuta, vanha osaa kirjoittaa.; )

    Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1808
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      125
      821
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      120
      632
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      53
      575
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      89
      541
    6. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      530
    7. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      521
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      40
      500
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      59
      485
    10. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      267
      470
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      34
      453
    13. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      8
      436
    14. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      31
      415
    15. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      412
    16. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      50
      405
    17. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      399
    18. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      396
    19. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      396
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      6
      385
    Aihe