Kirjoitin aiemmin vain tieteellisiä julkaisuja ammatissani ja itse kustantamiani uskontofilosofisia kirjoja, mutta päätin alkaa kirjoittamisen nyt myös täällä, koska täällä on ehta meininki, ja täällä kunnioitetaan älykkyyttä, toisin kuin yliopistossa, jossa pidetään totena mitä älyttömämpiä uskomuksia, joiden tueksi ei ole mitään havaintoja tai näyttöä, sillä paperille laitetut numerot ja kirjaimet eivät kelpaa tieteelliseksi todisteeksi esimerkiksi säieteoriasta.
Toivon, että minuun suhtaudutaan vakavasti, sillä olen asiani hyvin tunteva tieteellisessä työssä mukana oleva korkeasti koulutettu ja hyvin älykäs kirjoittaja, jonka huumori hivelee taivasta ja saa pissin housuun, ellei osaa pidätellä. Ja minua kun eivät pidättele tämän maailman Moosekset ja vahvatkaan miehet, kun olen sellainen älyn jättiläinen, että vuoretkin kalpenevat rinnallani, ja järkäleitä ovat kaikki painavat argumenttini, joiden tukena käytän paljon tieteellistä lähdemateriaalia, lähinnä omasta pöytälaatikostani.
Tervetuloa Hehhah !
Heh !
Hei, olen uusi kirjoittaja täällä! :)
7
102
Vastaukset
- Anonyymi
humanistit ovat vallanneet yliopistot , onko sinulla virka siellä ?
Jep. Olen filosofi. Tunnettu valtakunnan rajojen sisällä, mutta tuntematon Jerusalemin yliopiston oppineille, niin että joudun joka kerta todistamaan henkilöllisyyteni siellä käydessäni, nämä kun eivät muista minua, vaikka olen kalju ja lyhyt mieheksi. :)
Hehhah_ kirjoitti:
Jep. Olen filosofi. Tunnettu valtakunnan rajojen sisällä, mutta tuntematon Jerusalemin yliopiston oppineille, niin että joudun joka kerta todistamaan henkilöllisyyteni siellä käydessäni, nämä kun eivät muista minua, vaikka olen kalju ja lyhyt mieheksi. :)
Kävin heille:= Pieraisin kalu kädessäni.
Sanoivat että voin painua pois
heh, valmistuin siis pikavauhtia
"mene pois tänne ei oo enää tulemista"
jes!
- Anonyymi
Et sinä mikään uusi kirjoittaja ole. Olet se sama Moses_Zuckerkandl, joka on kirjoittanut täällä kymmenillä eri nikeillä, joista tuoreimmat ja tunnetuimmat ovat Kampelatutkija, Munuaistutkija, Tarkistuskysymys ?, Strong-atheist, Friendly-atheist, Moses_Zuckerkandl ja tietysti Anonyymi, joiden kirjoittamista viesteistä valtaosa menee tämän saman trollin piikkiin.
Tyylistä hänet tunnetaan. Camusin mukaan vasta absurdin hyväksymällä yksilö voi olla todella vapaa, ja nauttia vapaasti absurdista elämästään.
Lisätietoa:
https://fi.wikipedia.org/wiki/AbsurdismiNautintoa sain avaukseni lisäksi kun luin Raamattua ja hinkkasin itseäni täkkiin.
Molempia hankkatessa tunnan hankalaa jomotusta jalassani.Hehhöh_ kirjoitti:
Nautintoa sain avaukseni lisäksi kun luin Raamattua ja hinkkasin itseäni täkkiin.
Molempia hankkatessa tunnan hankalaa jomotusta jalassani.Te tiedemiesälyköt olette upean eksentrisiä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k273553- 412389
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut352218Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s71997Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta431552- 381429
- 1271282
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.2591230Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t451205- 131189