Media antaa tilaa

"Greta Thunberg läksytti maailman johtajia ilmasto­kokouksen ulko­puolella: ”Ei enempää pälä-pälä-pälä-puheita”
Ruotsalaisaktivisti syytti ilmastokokouksen osanottajia teeskentelystä."

Tuo jo lähentelee medialta huoraamista.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hän on oikeassa.

Äänestä

Ilmastohörhöt eivät koskaan sano mitään sotimista ja sotateollisuutta vastaan. Siitäkin paljastuu, että he ovat vain poliitikoiden juoksuhenkilöitä.

Äänestä

Greta ei ilmeisesti osaa twiitata päläpäläänsä.

Äänestä
  • Twiittailee kuin Trump ja syyttelee aina muita...

    Äänestä

Gretan ainoa viesti on: kaikki on vanhemman ikäluokan syytä ja jonkun pitäisi tehdä asialle jotakin. Siinä kaikki.
Ei kovinkaan rakentavaa...

Äänestä

Toivoisi jotenkin että media antaisi tilaa tiedemiehille ja asiantuntijoille, mutta ei... jokaisessa lähetyksessä äänessä julkisuudenkipeä koulunsa keskeyttänyt ruotsalaisteini.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Greta Thunberg läksytti maailman johtajia ilmasto­kokouksen ulko­puolella: ”Ei enempää pälä-pälä-pälä-puheita”
Ruotsalaisaktivisti syytti ilmastokokouksen osanottajia teeskentelystä."

Tuo jo lähentelee medialta huoraamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu