Firefly: Serenity elokuva!

tsn81_

8

3071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä se on varmaan

      TÄYS PASKA!

      • soloosodsoossd

        soli ihan vitun hyvä


      • soloosod

        se oli ihan perkuleen huvä!


    • Mal

      Ei huonolta näyttänyt. Sarja ainakin oli ihan mahtava. Näytti tosin vähän siltä, että leffa olisi osittain ainakin ison budjetin re-make, mut hällä välii vaikka olisikin.

      • joku_

        Elokuva alkaa pari kuukautta sarjan päättymisen jälkeen ja jatkaa tarinaa eteenpäin.. Vaikka tietysti asioita kerrataan vähän sarjaa näkemättömille.


    • Sami79

      Firefly oli tosi hyvä sarja mut harmi kun se oli niin lyhyt, pakko mennä kattomaan toi elokuva sit kun se tulee

    • ReaversAreCuddly

      Asiasta kiinnostuneille:

      Osana Serenityn epävirallista markkinointia on jakeluun viime päivinä ilmestynyt pieniä pätkiä River Tamin viimeisistä ja ensimmäisistä koulupäivistä. Plus muutama sessio siltä väliltä:

      http://www.session416.com/mirrors

      Katselujärjestys:

      Session 416, second excerpt
      Session 1
      Session 22
      Session 165

      Eivät sisällä elokuvan spoilereita.
      Huhujen mukaan ainakin yksi sessio olisi vielä tulossa.

    • Miranda

      Serenity-leffa tuli nähtyä Edinburghin leffafestareilla kahteenkin otteeseen. On yllättävän huisi avaruusfantasia, juoni toimii ja hatunnosto Joss Whedonille, että on pitänyt sarjan näyttelijät mukana. Suosittelen leffaa, kun se tulee Suomeen. Näyttelijät jakoivat "allianssin rahaa" kuvauspaikalta ja kehottivat kaikkia Fireflyn faneja raahaamaan vähintään 5 kaveria leffaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      19
      2595
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1281
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      937
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      138
      915
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      861
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      827
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      806
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      785
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      762
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      134
      725
    Aihe