Olen rokottamoton ja suojaan itseni samalla myös muita vaikka moni väittää muuta. Käytän ffp2 maskia enkä mene ketään liian lähelle. Suurin harmini tällä hetkellä on rokotetut koska suurin osa on luopunut maskeista jne. Tiedotus asian ympärillä on turhauttavaa koska rajoituksia höylättiin niin saman tien maskit pois jne...Koronaa ei pidä väheksyä vaan kaikkien pitää viä suojautua.100% rokotuksetkaan eivät riitä vaan taudit lisääntyy kun käyttäydytään väärin. Toimintatavat ovat avainasemassa tässä kriisissä. Piikki vai järki.? Itse valitsen järjen.
Rokottamaton.
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Järki voittaa viisailla! Tyhmät valitsee piikin
- Anonyymi
Ymmärrän kummankin kannan. Pitäkää kunnosta huolta ja suojautukaa hyvin sanoo kuka ja mitä tahansa. Toiset ovat alttiimpia kuin toiset.
- Anonyymi
JUURI NÄIN .
- Anonyymi
Vihreetä henkilötunnistusta ei tarvita. Matteuksen evankeliumi:
6:24
Harva aavistaakaan kuin sitä sellaista ahdistusta sitten, sillä monikaan ei sitä tunnista edes.
Jesus is alive - Anonyymi
Joo onneksi kaikki oikea tieto koronasta löytyy sun persetuntumastasi 🤣🤪🤣
- Anonyymi
Ottakaa vitamiinit ja ulkoilmaa haistelemaan, ette tarvitse korona piikkejä. Välttäkää yleisötilaisuuksia niin hyvä tulee. Ja ennen kaikkea käyttäkää järkeä ….
- Anonyymi
Hyvä ohje.
D-vitamiinia tarvitsee talvella.
Jos ei syö paljon rasvaista kalaa, niin kannattaa ottaa jotain lisäravinnetta. - Anonyymi
Sun järkesi selvästi tulee tuben paskavideoiden vahtaamisesta 🤣🤪🤣
Vässykät vaipat kasvoilla ja piikki hihassa
- Anonyymi
rokottamattomat on kuohittava!
- Anonyymi
Älä selvitä mediaan uskova hörhö ….
- Anonyymi
Menossa taas "Lupa tartuttaa" -passilla maailmanlopun bileisiin?
- Anonyymi
Outoa huutelua heti,vaikka toinen kertoo kaikessarauhassa kuinka toimia - ja oikein hän tekee.Me myös samoin muijan kanssa.On niin vähän asioita liikkua porukoitten lähellä että varovaisuudella selviää,ilman piikkejä.
- Anonyymi
Täyttä asiaa
- Anonyymi
Varovaisuus on kaiken a ja o. Rokotepassi on todellisuudessaan juoppopassi. Kaikki täysijärkiset näkee mitä tapahtuu kun on paljon porukkaa samassa paikassa. Esim ravintolassa 24 passitoon ja sen jälkeen juop hups passillinen. Ihan älytöntä. Kuinka kuinka tälläinenkin menee läpi.? Mitä päässä liikkuu. Pian 90% rokotetut kahteen kertaan ja luvut nousee. Mikähän on syy. Ei ainakaan se tarkka rokottamaton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492318- 262143
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271535Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161454- 1241417
- 191083
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71974Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut117944Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad89934Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333883