Rokottamaton.

Anonyymi

Olen rokottamoton ja suojaan itseni samalla myös muita vaikka moni väittää muuta. Käytän ffp2 maskia enkä mene ketään liian lähelle. Suurin harmini tällä hetkellä on rokotetut koska suurin osa on luopunut maskeista jne. Tiedotus asian ympärillä on turhauttavaa koska rajoituksia höylättiin niin saman tien maskit pois jne...Koronaa ei pidä väheksyä vaan kaikkien pitää viä suojautua.100% rokotuksetkaan eivät riitä vaan taudit lisääntyy kun käyttäydytään väärin. Toimintatavat ovat avainasemassa tässä kriisissä. Piikki vai järki.? Itse valitsen järjen.

15

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Järki voittaa viisailla! Tyhmät valitsee piikin

    • Anonyymi

      Ymmärrän kummankin kannan. Pitäkää kunnosta huolta ja suojautukaa hyvin sanoo kuka ja mitä tahansa. Toiset ovat alttiimpia kuin toiset.

      • Anonyymi

        JUURI NÄIN .


    • Anonyymi

      Vihreetä henkilötunnistusta ei tarvita. Matteuksen evankeliumi:
      6:24
      Harva aavistaakaan kuin sitä sellaista ahdistusta sitten, sillä monikaan ei sitä tunnista edes.
      Jesus is alive

    • Anonyymi

      Joo onneksi kaikki oikea tieto koronasta löytyy sun persetuntumastasi 🤣🤪🤣

    • Anonyymi

      Ottakaa vitamiinit ja ulkoilmaa haistelemaan, ette tarvitse korona piikkejä. Välttäkää yleisötilaisuuksia niin hyvä tulee. Ja ennen kaikkea käyttäkää järkeä ….

      • Anonyymi

        Hyvä ohje.
        D-vitamiinia tarvitsee talvella.
        Jos ei syö paljon rasvaista kalaa, niin kannattaa ottaa jotain lisäravinnetta.


      • Anonyymi

        Sun järkesi selvästi tulee tuben paskavideoiden vahtaamisesta 🤣🤪🤣


    • Vässykät vaipat kasvoilla ja piikki hihassa

    • Anonyymi

      rokottamattomat on kuohittava!

      • Anonyymi

        Älä selvitä mediaan uskova hörhö ….


      • Anonyymi

        Menossa taas "Lupa tartuttaa" -passilla maailmanlopun bileisiin?


    • Anonyymi

      Outoa huutelua heti,vaikka toinen kertoo kaikessarauhassa kuinka toimia - ja oikein hän tekee.Me myös samoin muijan kanssa.On niin vähän asioita liikkua porukoitten lähellä että varovaisuudella selviää,ilman piikkejä.

    • Anonyymi

      Täyttä asiaa

    • Anonyymi

      Varovaisuus on kaiken a ja o. Rokotepassi on todellisuudessaan juoppopassi. Kaikki täysijärkiset näkee mitä tapahtuu kun on paljon porukkaa samassa paikassa. Esim ravintolassa 24 passitoon ja sen jälkeen juop hups passillinen. Ihan älytöntä. Kuinka kuinka tälläinenkin menee läpi.? Mitä päässä liikkuu. Pian 90% rokotetut kahteen kertaan ja luvut nousee. Mikähän on syy. Ei ainakaan se tarkka rokottamaton.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      243
      2131
    2. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1399
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1366
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      370
      1243
    5. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      21
      938
    6. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      161
      819
    7. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      796
    8. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      722
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      57
      716
    10. Oon varma siitä

      Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä
      Ikävä
      101
      665
    Aihe