Olen rokottamoton ja suojaan itseni samalla myös muita vaikka moni väittää muuta. Käytän ffp2 maskia enkä mene ketään liian lähelle. Suurin harmini tällä hetkellä on rokotetut koska suurin osa on luopunut maskeista jne. Tiedotus asian ympärillä on turhauttavaa koska rajoituksia höylättiin niin saman tien maskit pois jne...Koronaa ei pidä väheksyä vaan kaikkien pitää viä suojautua.100% rokotuksetkaan eivät riitä vaan taudit lisääntyy kun käyttäydytään väärin. Toimintatavat ovat avainasemassa tässä kriisissä. Piikki vai järki.? Itse valitsen järjen.
Rokottamaton.
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Järki voittaa viisailla! Tyhmät valitsee piikin
- Anonyymi
Ymmärrän kummankin kannan. Pitäkää kunnosta huolta ja suojautukaa hyvin sanoo kuka ja mitä tahansa. Toiset ovat alttiimpia kuin toiset.
- Anonyymi
JUURI NÄIN .
- Anonyymi
Vihreetä henkilötunnistusta ei tarvita. Matteuksen evankeliumi:
6:24
Harva aavistaakaan kuin sitä sellaista ahdistusta sitten, sillä monikaan ei sitä tunnista edes.
Jesus is alive - Anonyymi
Joo onneksi kaikki oikea tieto koronasta löytyy sun persetuntumastasi 🤣🤪🤣
- Anonyymi
Ottakaa vitamiinit ja ulkoilmaa haistelemaan, ette tarvitse korona piikkejä. Välttäkää yleisötilaisuuksia niin hyvä tulee. Ja ennen kaikkea käyttäkää järkeä ….
- Anonyymi
Hyvä ohje.
D-vitamiinia tarvitsee talvella.
Jos ei syö paljon rasvaista kalaa, niin kannattaa ottaa jotain lisäravinnetta. - Anonyymi
Sun järkesi selvästi tulee tuben paskavideoiden vahtaamisesta 🤣🤪🤣
Vässykät vaipat kasvoilla ja piikki hihassa
- Anonyymi
rokottamattomat on kuohittava!
- Anonyymi
Älä selvitä mediaan uskova hörhö ….
- Anonyymi
Menossa taas "Lupa tartuttaa" -passilla maailmanlopun bileisiin?
- Anonyymi
Outoa huutelua heti,vaikka toinen kertoo kaikessarauhassa kuinka toimia - ja oikein hän tekee.Me myös samoin muijan kanssa.On niin vähän asioita liikkua porukoitten lähellä että varovaisuudella selviää,ilman piikkejä.
- Anonyymi
Täyttä asiaa
- Anonyymi
Varovaisuus on kaiken a ja o. Rokotepassi on todellisuudessaan juoppopassi. Kaikki täysijärkiset näkee mitä tapahtuu kun on paljon porukkaa samassa paikassa. Esim ravintolassa 24 passitoon ja sen jälkeen juop hups passillinen. Ihan älytöntä. Kuinka kuinka tälläinenkin menee läpi.? Mitä päässä liikkuu. Pian 90% rokotetut kahteen kertaan ja luvut nousee. Mikähän on syy. Ei ainakaan se tarkka rokottamaton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1776660- 322382
- 1872129
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101403Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1171389- 731097
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241057Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,291029Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44961Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke11924