Sota-aikana osa ihmisistä ei halunnut mennä poomisuojiin, ja he yrittivät kertoa muillekin kuinka vaarallista on mennä pommitusta pakoon pommisuojaan.
Jossain toisessa kaupungissa oli hevosmiesten tietotoimiston mukaan yksi ihminen kuollut pommisuojassa.
Että silleen!
Rokote-kriittiset olivat sota-aikana pommisuoja-kriittisiä
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
👍👍👍
- Anonyymi
Aloitus osui naulan kantaan!
- Anonyymi
Aina pitää olla kriittinen, vaikka oma perse olisi tulessa.
Todella järkevää porukkaa nuo denialistit. - Anonyymi
No haloo. Eivät todellakaan ole järkeviä. Pää on perseessä ja suolistokaasut estävät aivotoiminnan.
- Anonyymi
Näitä kriittisiä on ollut aina se sama vakiomäärä. Ne vastustavat aina jotain kulloinkin esillä olevaa agendaa.
- Anonyymi
Turvavyökin on varmaan vaarallinen onnettomuustilanteessa, koska voihan sitä ajaa järveen tai auto syttyä palamaan ja tuollaiset vyöthän saattaa estää liikkumisen, varsinkin jos menevät rikki jotenkin.
- Anonyymi
Aloittajalta on ilmeisesti kärähtänyt aivosolu jos toinenkin.
- Anonyymi
Älä kirjoita skeidaa.
- Anonyymi
Rokotel´kriittisissä tyypeissä on useanlaista sukankuluttajaa. Piikkikammoisia aikuisiakin saattaa olla tuhansia joukossa.
Sitten on näitä salaliittolaisdenialisteja. He kirjoittavat joka päivä eri medioissa, että lääketehtaiden tosimotiivina on vähentää ihmiskuntaa edes 10 %.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä881755Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721625Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1731330- 57925
- 49900
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em67889- 66884
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838