Miksei Ulkolinja puhu suomen samasta ongelmasta

Kuin Tanskassakin on !
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Tanskassa on älykkäät demarit.

Miksi Tanska purkaa taloja maahanmuuttajalähiöistä ja haluaa sijoittaa turvapaikanhakijat Euroopan ulkopuolella sijaitseviin käsittelykeskuksiin? Tanskan maahanmuuttopolitiikka on tiukentunut vuosi vuodelta.

https://areena.yle.fi/1-50926913

Äänestä
  • Suomi tekee juuri päinvastoin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomi tekee juuri päinvastoin.

    Koska Suomi haluaa aina itse tehdä omat virheensä. Muilta ei kannata oppia mitään Suomen mielestä.

    Äänestä

Koska rassismi ja liian pienet asunnot.

Äänestä

Ohjelmassa uskalsivat sanoa etteivät halua maahansa muslimeja, Suomessa saa syytteen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan ja uskonrauhan rikkomisesta.

Äänestä
  • katsokaa seuraavis vaaleis ketä äänestätte

    Äänestä

  • Onko vaara suomalaisilla saada syyte jopa vuosien päästä ! Kynttilöiden polttamisesta johtuvan vääräuskoisuuden vuoksi .Siis perinteisen kulttuurin kera/hartaiden jouluvirsien . Tiedä kuka hullu on seuraava valtakunnan syyttäjä ? Vaikka vihreiden uusi Imaami ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    katsokaa seuraavis vaaleis ketä äänestätte

    Pakko äänestää varmaan persuja pelkästään tämän yhden asian vuoksi. Muuten kyllä äänestäisin erästä muuta puoluetta, jos se puolue olisi vain yhtä fiksu kuin mitä se Tanskassa on.

    Äänestä

Suomen lait on ihan per- stä, mitään ei saa enää sanoa, ei varsinkaan totuutta.

Äänestä
  • Uusi suomettuminen.

    Äänestä

Räty on väärässä SUOMI JA SAKSA on PASKA MAA !!!

Äänestä
  • Jos pokeri riittää kannattais käydä läpi matu talot läpi kun pitää mopopojille joku ratsia !!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos pokeri riittää kannattais käydä läpi matu talot läpi kun pitää mopopojille joku ratsia !!!!

    Stadissa ajavat viritetyillä mopoilla yhtä lujaa kuin moottoripyörä kulkee, ja rekisterikilpiä ei ole lainkaan. Ei ihan hyvä tämäkään.

    Äänestä

Joo, mutta mieti että Yle lähetti sentään tämän dokkarin. Joka kyllä tuntui olevan vähän asenteellinen jossain kohtaa, mutta silti melko asiallinen.

Äänestä

Milloin Suomi aloittaa talouspakotteet Tanskaa vastaan?

Äänestä

Minna Pye kuvautti hiukan liikaa noita pallonpotkijoita.

Äänestä

Jokunahlami video , polliisi kysyy ajokorttiab,,, hirrvvee balemiikki, ,, ri ku minä navi,,, jenkki kyttö olis riiponu ,,,, ja ,,,,,, ei lähti meneen! Miyä vitt,,, !!

Äänestä
  • Kovin oli tutun näköistä sotilasmarssijuoksua heidän nyrkkeilysalissaan ?

    Äänestä

Punakaartin marssi etenee meillä

Äänestä

Suomihan on ihan ankka

Äänestä
  • Uusi termi nyt keksitty ? Lähisuhdeväkivaltaa .. Kouvolassa naista ammuttu ( enpä ennen ole kuullut )

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuin Tanskassakin on !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu