Eläkeläisköyhät näyttävät keskisormea, korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmälle

Anonyymi

Turha odottaa enää äänestäjiä eläkeläisistä, kun kaikissa muissa Pohjoismaissa, sairaus-kansaneläkkeet alkavat 1 500€/kk:sta. Suomen valtio jätti, koronan riskiryhmät, jotka eivät voi vakavista terveyssyistä, eli hengenvaaran takia, ottaa mitään koronarokotteita, täysin heitteille, ilman euronkaan tukea, normaalia merkittävästi vaativampaan koronantorjuntaan, eikä luvattuja, aitoja korotuksia, 700€/kk muita Pohjoismaita HUONOMPIIN, oikeusturvaan riittämättömiin, olemattomiin 800€/kk orjuuseläkkeisiin, ole tehty.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

Koronatuet jaettiin miljardööreille verokeitaisiin ja vähän almuja nuorille ja terveille - he joita olisi pitänyt tukea, jätettiin täysin heitteille. Ihmetteleekö joku vielä, miksi Marin / Sdp ym hallituspuolueet romahtavat ja kun ei ole vaihtoehtoa opposition äärioikeistohihhuleissa, jätämme kokonaan äänestämättä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173399/rokotevastustajat-ja-rokotemainostajat-ovat-yksi-ja-sama-veroparatiisi-porssikeinottelija-taho

Koronaa ei ole ratkaistu, muissakaan valtioissa, jättämällä riskiryhmät tyhjän päälle, vaan tukemalla ja aidoilla 1 500€/kk MINIMIELÄKKEILLÄ.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17180544/1-250ekk-minimielakkeet-hallitukselta-nyt-ja-kalmakok-on-lyoty-lopullisesti-#comment-110939623

5

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Puoluepolitiikka vaikuttaa läpeensä korruptoituneelta, aikansa eläneeltä. Koko poliittinen järjestelmä ja valtavien verorahasummien syytäminen niille pitäisi lopettaa.

        "Kansanedustajina" esiintyvät täyttetlevät omia taskujaan verovapauksillaan, mm. pakko-ylen sairaan kallis pakkovero, lukemattomat verottomat lisäedut, jotka tavalliset ihmiset joutuvat maksamaan viimeisen päälle.

        Loistava esimerkki takinkäännöistä löytyy kepuista, joka ajautunut pelkäksi vasemmiston lakeijaksi. Takki kääntynyt ympäri, hövelit vaalilupaukset eivät kepulaisilla enää päde, pääasia vaikuttaa olevan omien taskujensa täyttö ja isoissa edustajapalkoissaan ja lisäeduissaan roikkuminen.

        Eläkeläisten ei kannata kepuja äänestää, joka kerta kun eduskunnassa on äänestetty huonon leikatun työeläkeindeksi parantamisesta, OVAT KOKO KEPULAISPORUKKA ÄÄNESTÄNYT VASTAAN. Siis viisastutteko, työeläkeläiset, ikinä?

        Ihmetellä täytyy, mm kuka tuommoisia kärniäkin äänestää...


    • Anonyymi

      PetosKalmaKokPersRkpKrdsinliike-Eilisten jankutus "tyttöhallituksesta", on sen harhan esittämistä, että muka olisi jotain eroa, syvästi korruptoituneiden, eduskunnan yksipuoluejärjestelmän poliittisilla puolueilla - ei ole ollut enää kymmeniin vuosiin, sen tietävät köyhyyteen jätetyt äänestäjät.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17180544/1-250ekk-minimielakkeet-hallitukselta-nyt-ja-kalmakok-on-lyoty-lopullisesti-#comment-110939623

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

      Marinin / Sdp:n ja äärioikeistokepujen / hallituksen, gallupromahdusen todellisia syitä, pimitettiin EK-medioissa. Millään perinteisillä selityksillä, ei enää 2022 kohta, selitetä yhtän mitään. Totuus on, että puoli miljoona 800€/kk orjuuseläkeläistä, näkevät vihdoinkin suuren petoksen lävitse, luvatiin "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyyden siirtäminen historiaan", tuli eläkeleikkauksien jatkaminen vale-eläkekorotuksilla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

    • Anonyymi

      Näinhän siinä kävi, mutta silmät koripallon kokoisina renkaina kerrottiin sähkön siirtohintojen laskevaan, bähähhäää!!!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      76
      2371
    2. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      273
      2011
    3. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      60
      932
    4. Voi kulta rakas

      Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �
      Ikävä
      58
      913
    5. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      70
      858
    6. Sano nyt mitä

      Sinä oikein haluat?
      Ikävä
      68
      799
    7. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      71
      785
    8. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      54
      784
    9. Haluathan nainen edelleen?

      Että hän saa nauttia sinusta. Kun aika on...
      Ikävä
      65
      767
    10. Ketä sinä

      Odotat oikeasti. Miksen sulle totta olla saa.
      Ikävä
      107
      761
    Aihe