Joku tässä ei nyt täsmää. Persut huutaa että sähkö on kallista. Miten on silloin mahdollista että täällä maalla palaa pensaissa ulkona valoja
"joka pensaassa", on jos minkä laista valo härpäkettä. Jos sähkö on kallista niin pihat pysyy pimeänä näistä härpäkkeistä.
Että tämä on sitä persujen vouhotusta taasen tyhjästä.
"joka pensaassa", on jos minkä laista valo härpäkettä. Jos sähkö on kallista niin pihat pysyy pimeänä näistä härpäkkeistä.
Että tämä on sitä persujen vouhotusta taasen tyhjästä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei ne ledit juuri mitään kuluta. Muutama sentti vuodessa. Persullakin sen verran löysää rahaa on.
Sentti on rahaa jos se puutuu kossupullon hinnasta niin ei sitä putelia saa.
Kun niitä ledejä palaa miljoonia niin kyllä siihen sähköä kuluu ja linjoja pitää vahvistaa.
Itse sähkö ei ole kovinkaan kallista, mutta Sähkönsiirto on..Kiitos Kataisen ja Haaviston!
poljen itse aggregaatista 🤣
Ei tämä hallitus omista kansalaisista välitä mitä tulee energiahinnan nousuun,kohta on sosiaalipaketti pöydällä nimenkirjoitusta vailla. Sinne lähtee taas joku miljardi ja tästä saa olla kiitollinen että saadaan joitakin murusia takaisin .
Ne antoivat miljardit etelä eurooppaan ja ne laittoivat ilmastointikoneet laulamaan .
Ostivat kaiken sähkön nord poolista ja saksan idiootit vielä lakkautti ydinvoimalat.
Suomen isoimmat kommunisti lehdet ovat Iltalehti ja Iltasanomat Suomessa ei kelpaa edes peppun pyyhkimiseen kelpaa vaan sosiaalipummin sannan tarinoihin