Kokoomusnuoret haluaa kurittaa kansaa

Eipä ole luotettavan oloista porukkaa nuo... ostaisitko käytettyä autoa kokkarenuorelta?
Minä en ostaisi.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/611785f9-34ac-4840-82ad-c4abefac31ac
2489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Kokkareet hokee vaan. leikataan! leikataan!. :P

Äänestä

Ehdottaakohan leikkauksia kokoomusnuorten saamaan tukeen?

Äänestä
  • Nehän ulisivat että ihan kommunismia että hallitus leikkaisi heiltä puoluetukea :D

    Äänestä

  • Kaikkien sektoreiden leikkauksien siirtoa kokoomusnuorten tukiin.

    Äänestä

Miten ajattelit itse pysäyttää velkaantumisen?

Äänestä
  • Miljardien hävittäjähankinnat varmaan auttavat paljon :D

    Viisas Sixten Korkman sanoi että nukkuu hyvin kunhan Suomen velka on alhaisempi kuin Euroopan unionissa keskimäärin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miljardien hävittäjähankinnat varmaan auttavat paljon :D

    Viisas Sixten Korkman sanoi että nukkuu hyvin kunhan Suomen velka on alhaisempi kuin Euroopan unionissa keskimäärin.

    Meillä on Putinin Venäjä idässä ja aggressiivinen muslimivaltio lännessä naapurina.
    Ehkäpä on viisaampaa säästää jostain muusta kuin hävittäjistä.

    Äänestä

  • Että kokoomus pysyisi pitkään oppositiossa, saivat jo hallituksessa 12v ollessaan 125mrd velkaa, eikä koronaakaan ollut. 8o

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Että kokoomus pysyisi pitkään oppositiossa, saivat jo hallituksessa 12v ollessaan 125mrd velkaa, eikä koronaakaan ollut. 8o

    Kesärannan Tuksu päätti sitten vielä tuplata tuon velkaantumisvauhdin...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Että kokoomus pysyisi pitkään oppositiossa, saivat jo hallituksessa 12v ollessaan 125mrd velkaa, eikä koronaakaan ollut. 8o

    Totta.

    Äänestä

Vaikuttavat sosiopaateilta.

Äänestä

Aivan hirveetä sakkia, kun kokoomusnuori sisään astuu niin ilma pilaantuu.

Äänestä
  • Koski oli melkoisen kaunis mutta ajatuksensa olivat ilkeitä, ei jatkoon..

    Äänestä

  • Kuin natsi helka joka huokuu vastenmielisyyttä siitä on kokkare akat tehty.

    Äänestä

Luokanopettaja Leinon palkan maksaa julkinen sektori eli me veronmaksajat! Hän on saanut ilmaisen koulutuksen peruskoulusta yliopistoon meidän veronmaksajien rahoilla!
Haluaako leikata omaa palkkaansa? Vai haluaako poistaa lapsilisät kun on itse saanut niistä nauttia? Vai normaalin kokoomustapaan leikata työttömiltä, sairaita, vammaisilta ja eläkeläisiltä? Vai alentaa duunarien palkkoja lisäämällä sitä ns. paikallista sopimista.
Tuo on nyt sitä räikeintä köyhät kyykkyyn politiikkaa!
Sama virsi on persuilla! Mikäli minusta on kiinni, niin nämä molemmat porukat, petsut ja kokoomus, saavat pysyä oppositiossa! En äänestä ikinä tuollaisia hölmöjä!
Suurella vaivalla olemme saaneet hyvinvointivaltion ja nyt se sitten noiden itsekkäiden kahelin mielestä pitäisi ajaa alas!

Äänestä
  • MItenköhän muuten sai työpaikkansa kyseisessä koulussa. Tytteli on vasta 27v ja jos on valmistunut yliopistosta 24-vuotiaana, niin on saanut heti työpaikan, kun ottaa huomioon että päteviä hakijoita on aina noin 50 kpl joka virkaan. Luulisi olleen enemmän työkokemusta omaavia ja pätevämpiä hakoijoita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    MItenköhän muuten sai työpaikkansa kyseisessä koulussa. Tytteli on vasta 27v ja jos on valmistunut yliopistosta 24-vuotiaana, niin on saanut heti työpaikan, kun ottaa huomioon että päteviä hakijoita on aina noin 50 kpl joka virkaan. Luulisi olleen enemmän työkokemusta omaavia ja pätevämpiä hakoijoita.

    Suhteilla kokoomuslainen etenee, ei muuten.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suhteilla kokoomuslainen etenee, ei muuten.

    Oli vielä opiskelemassa 25-vuotiaana ja virka 25-vuotiaana Ylöjärven yhtenäiskoulusta Pirkanmaalla. Eli ei edes 2 vuotta työkokemusta alalta ja saa vakiviran.

    Äänestä

Kokkareet haluaa laskea suurituloisten verotusta, siksi he haluavat leikata julkisia menoja. Valtion velkaantumisesta he eivät välitä, sen paremmin kuin siitä on välitetty USA;ssakaan. Siellä julkinen sektori on niin pieni kuin vain voi olla mahdollista, silti maa velkaantuu. Velkaantuu koska tyypillinen amerikkalainen republikaani ei halua lainkaan maksaa vero.a

Äänestä

Kokoomus ja persut saavat pysyä oppositiossa haaveilemassa leikkauksistaan ja köyhien kurittamisesta! Pidetään me järki-ihmiset siitä huoli! Ei anneta romuttaa oikeusvaltiotamme ja hyvinvointiamme!

Äänestä
  • Persut otti maahan 30 000 hihhulia 2015 vain siksi että saisi tekosyyn hyökätä köyhille maksettaavaa sosiaaliturvaa vastaan. Nyt meillä ei ole varaa kun persut haalii köyhiä ympäri maailmaa.

    Äänestä

Kokoomusnuoret tahtoo siis
köyhät kyykkyyn
monarkian
ruumiit haisemaan heinäkasan alle
pontikan keittämisen joka kerrorstaloasuntoon

Äänestä

Onkohan tuokin joku sossupummi kirjoituksesta päätellen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eipä ole luotettavan oloista porukkaa nuo... ostaisitko käytettyä autoa kokkarenuorelta?
Minä en ostaisi.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/611785f9-34ac-4840-82ad-c4abefac31ac

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu