Kun pastorit tekivät sapatista hullutuksen

Anonyymi

"Sillä sana rististä on hullutus niille, jotka kadotukseen joutuvat, mutta meille, jotka pelastumme, se on Jumalan voima."

Adventismissa kartetaan veren evankeliumia, helvetin tuomiota ja sanomaa rististä.
Pastorit ovat sitävastoin tehneet sapatista hullutuksen.
Adventistit uskovat että sapatti on Jumalan voima.
Adventimissa vaikuttaa antikristillinen henki joka tulee ilmi sapattihullutuksena ja uskona sunnuntai pedonmerkkiin.

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Adventistit kuuluvat seurakuntaan jonka jäsenillä ei ole öljyä lampuissa (tyhmät neitsyeet).
      Sokeat pastorit taluttavat sokeita.

      Älä välitä pastoreistasija rahoita uhraamalla heille jos uskot Jeesukseen.

      Mat 15:14 Älkää heistä välittäkö: he ovat sokeita sokeain taluttajia; mutta jos sokea sokeaa taluttaa, niin he molemmat kuoppaan lankeavat."

    • Anonyymi

      Uskotko että Ellen White on kuollut ja vaikuttaa vainajahenkenä pastorien kautta (kts. Opinkohta profeetan henki)?

    • Anonyymi

      Kukaan, joka somessa kirjoittelee, ei pelastu.
      Joh: 66:6

    • Anonyymi

      Hanki elämä ja maksa täydet kymmenykset Adventtikirkon organisaatiolle.
      Pastori kiittää ja pokkaa.

    • Anonyymi

      Onko pastorisi lähimmäisesi?
      Rakastat häntä antamalla rahaa.
      Kutsu häne sapattiaterialle kotiisi ja peset hänen jalkansa kotonasi.

      • Anonyymi

        Hanki elämä ja tarjoa sapatti aterian jälkeen presidenttikahvit rakkaalle pastorillesi.
        Pastori tykkää päiväkahveista.


      • Anonyymi

        Miksi jaksat kantaa tuota pilkkasäkkiä harteillasi? Oletko onnellinen kun toistat sydämesi tilaa?
        Iltoitseeko Lucifer siitä, että hän saa sinut seuraamaan itseään - ja rakkaudettomuus kylmentää sinunkin sydämesi!
        Oletko miettinyt - jokainenhan me olemme Isän edessä jopa sanoistammekin tuomiolla.
        Tunteeko Herra meidät, kun kerran olemme Pyhän kasvojen edessä, mitä taivas ja maa pakenee?


    • Anonyymi

      risti on hullutus ateistille, syystä, että he eivät usko rakentaneensa Herralle tuomiota, siksi se on kadotukseen joutuville hullutus.
      Mutta, koska ja kun Pyhä Henki vie ihmisen ristin juurelle, jossa ei haeta hullutusta, niin siinä silmät avautuvat Hengen voimasta näkemään, mitä hullutusta ihmisenä- vanhana aatamina on ajassa tehnyt.
      On rakentanut ristejä lähimmäisille, vihollisilleen, pyrkinyt naulitsemaan heitä ja hallitsemaan heitä, sekä olemaan valtajakkaralla - jakamassa tuomioita toinen toiselle.
      Kun P-Henki sen avaa ja antaa ymmrätää - käsittää sen hullutuksensa, mistä on tehtävä parannus.
      Ja kuinka se näyttäytyy - tämän opettaa Pyhä Henki.
      Ristiltä - jonka me hulluuksissamme olemme rakentaneet, on uhrilammas.
      Eli Hän on sijainen joka sanoo: "Anna heille anteeksi, sillä he eivät tiedä, mitä he tekevät!" Toisinsanoen Hengen opetuksen kautta nähdään omat ristintyöt ja sijaisuhrissa Jumalantyö, pelastava - anteeksiantava työ, jonka tehtävä on muuttaa mielenlaatumme - ei palvomaan omia ristillisiä puuhökötyksiä, vaan palvomaan Jeesusta- tätä Voideltua, jotta Hän voi ympärileikata meidät sydämestä käsin maailmasta, erottaututumaan jopa yleisuskontojen harhasta. Onhan Lucifer jopa taivaissa valtajakkaraansa halannut Jumalan tilalle, että häntä kumarrettaisiin ja palvottaisiin. Hän sen ristien rakentamisen sai aikaiseksi. Kyse on valta-asemasta.
      Ristillä jaetaa ihmisen valtaa - Armoistuimella Herran rakkauden voimaa.
      Kumpaa palvot- ristiesi rakennustyötä, joka on hulluutta, vai kumarratko Häntä samanmielisenä ja olet Hengen voimasta kuuliainen Isän tahdolle, koska Jeesus opettaa meille Isän rakkauden.
      ts. Pelastus on Jumalan työ meissä. Pyhä Henki opettaa meitä ristin hullutusta katsomaan, ettemme enää syntiä tekisi. SE synnin hullutus on meidän tekoja.

      Siinä on se ristin ideaalinen oppiläksy - näkemään paikkamme tässä ajassa.
      Ateisti ei tähän usko, siksi se on hullutus hänelle, hän vain piikittää huumetta, rakastaa kuolevaa huumemiestä käsissään ja myy hänelle sitä helvetillistä ristiä- että maailma elää - Barappas - murhaajahengessä. On samanmielinen, sehän pitää olla vapaana ja riittävästi puutavaraa risteille, että lähimmäiset, jotka ovat Jumalan kuvia, tulisi sinne hullutuksena ristille lyödyksi ja tapetuksi.

      Silmä voide, Jumalan rakkaus - Pojan sijaisuus - se tulee Jumalan voimaksi.

      • Anonyymi

        Näin ollen - kun katsomme luomistyötä - jossa kaikki Jumalankädestä oli sangen hyvä - Hän siunasi sen. Siinä oli ihmiselle Eden. Ja kun puhutaan Jumalan luvuista- päivät oli numeroina, ensimmäinen, toinen, kolmas jne. niin seitsemäs on Herran. SEitsemän on aina raamatussa se Jumalan valtaa ilmaisema luku- niin ajassa, kuin määreissä ja seitsemäs päivä - on Jumalan luomiessa täydellinen, eli ihmiselle lepo.
        Saamme levätä ja Herra palvelee meitä - sanan, neuvoin ja ohjein. Näinhän se oli Edenissäkin kun Aadamia rakkaudessa neuvottiin.
        Tee näin ja näin, olemme Jumalan luomassa elämän keskipisteessä ja tuo ohjeena, sekä tämänpäivän silmävoiteenakin antaa ymmärystä edelleen.
        Adam saa elää - taivastietä. Oma tie tuo kuoleman.

        Jo lankekemus Edenistä toi sijaisuhri lampaan, jonka kuolema ja veri - peitti synnin alastomuuden. Aloittaja on pihalla väitteistään.
        Jeesus vei verensä taivaan temppeliin Isän eteen - lunastuksen merkiksi ja taivaassa on temppeli - johon kerran menemme. Siellä nähdään arkki avoinna ja Jumalan tahto - näkyvissä tuomitsee synnin ja kadotetut eivät maailmasta siitä pääse eroon.
        Jumalan Sapatti on Jumalan lain merkityksessä siinä, että Hän on oman valtansa merkityksen laittanut meille - joka ei muutu.

        Hän on Luoja - ja kaiken loppuun saattaja.


    • Anonyymi

      Käyttäisit nykysuomea. Tekstistäsi huomaa, että olet kirottu keski-ikäinen.

      “Puhe rististä on hulluutta niiden mielestä, jotka joutuvat kadotukseen, mutta meille, jotka pelastumme, se on Jumalan voima.” (1Kor 1:18, FinPR92)

      Risti ja sapattisönkötyksesi eivät liity toisiinsa.

    • Anonyymi

      Seitsemännen päivän adventismihapatus ja sapattihullutuksesta.

      Pastorille omantunnon kysymys.

      Tunnetko ketään PENSEÄÄ ADVENTISTIA?

      • Anonyymi

        Rauhoitu nyt penseä, niin ethän sinä ole penseä ?


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6808
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      48
      1074
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe