Elämäni on paskaa

Sad_Girl

Kerrompa täs muutama viiko aikasista tapahtumista.

Kun minulle ja bestikselleni tuli riitaa jäin yksin. Olin yksin muutaman päivän kunnes eräs tyttöjengi otti minut mukaa. Seuraavalla viikolla jengin pomo lähti lomalle kaikki oli okei, mut sit ku se tuli takas alkoivat he puhua minusta seläntakana ja levitellä salaisuuksiani. Tunnen olevani ulkopuolinen. Olin aikamoinen kiusaaja, mutta nyt tiedän, että se oli väärin ja kadun tekojani. Olen pyytänyt heiltä anteeksi. En haluaisi olla nykyisessä koulussani koska siellä en saa olla oma itseni ja minun lahjojani ei arvosteta. Tahtoisin vaihtaa koulua, mutta en saa. Tiedän että olen erillailla ajatteleva nuori, mutta ei se tarkoita, sitä, että minun pitää olla yksin. En uskalla ja halua puhua näistä asioista äidilleni ja isälleni.

10

1480

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poika

      Voi kuule tyttö "kulta", ei ne asiat parane puhumattomuudella, vaan sillä että, ne tuodaan "pöydälle" ja keskustellaan, tuo on juuri savolaisten "tapa" keskustella tai jos sitä nyt voi tavaksi kutsua ?
      En tiedä ?

    • puhua

      koulussa, vaikka koulukuraattorille tai jollekkin aikuiselle niin kyllä ne asiat sitten ratkeavat.

    • Kullervo

      Lopeta inisy. tai ittes.

    • Elleni

      Oliskos sinulla mahdollisuus löytää jostain UUSIA kavereita itsellesi... kaikki on mahdollista ? eikö ??

    • rtf-1

      Ole rohkeasti oma itsesi älämissään nimessä tee mitään mikä on omasta mielestäsi väärin vain miellyttääksesi toisia kavereitasi sillä he eivät vastaa tekojesi seurauksista,olet siis juuri kuin itse haluat ja toivotan sinulle kaikkea hyvää kesää ja kaikkea muutakin:)

    • e8nari.v

      Jaksa!!!111 hel o kirjoitaal!!!!!!!!!!!!!!!

    • syö paskaa

      syö pääs!

      • *416*

        syö ite oma pääs,ja pidä se ruma turpas kiinni jumalauta!
        sä et kanssa ymmärrä mistään mitään!
        just sun kaltaset tyypit ottaa pannuun..toisilla mennee huonosti ja sä vaan kehotat pitämään turvat kiinni..mieti jos ittellä menis huonosti ja sua autettais vaan sanomalla että älä jumalauta uikuta siinä!! oikeesti sun kaltaset pitäis ampua saunan takana ja kuskata kaatopaikalle!!


    • supergirl1993

      Haluisin auttaa sua jos vaan voisin...Mutta ehkä tää auttaa sua ees vähän: jos et siis voi tai haluu puhuu sun ongelmista äidille tai isälle niin etsi joku muu aikuinen jolle voit puhua vaikka koulukuraattori,terveydenhoitaja tai vaikka joku sukulaisesi...No tsemppiä vaan sulle ! Kyllä sä pian kavereita saat...!

    • -.-'

      Sitte sun elämä on paskaa ku joku kolkkaa sult
      tajun pois ja laittaa jalat ämpärii ja nykäsee betonin sisää ja tiputtaa laiturilt! HAIST HUILU! TOI OO PASKAA!! SE ON LAIFFII!! OPETTELE ELÄMÄÄN!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      212
      5304
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      44
      4630
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      18
      3239
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      277
      3211
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      168
      3119
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      66
      2719
    7. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      63
      2027
    8. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1959
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      88
      1954
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1859
    Aihe