Kerrompa täs muutama viiko aikasista tapahtumista.
Kun minulle ja bestikselleni tuli riitaa jäin yksin. Olin yksin muutaman päivän kunnes eräs tyttöjengi otti minut mukaa. Seuraavalla viikolla jengin pomo lähti lomalle kaikki oli okei, mut sit ku se tuli takas alkoivat he puhua minusta seläntakana ja levitellä salaisuuksiani. Tunnen olevani ulkopuolinen. Olin aikamoinen kiusaaja, mutta nyt tiedän, että se oli väärin ja kadun tekojani. Olen pyytänyt heiltä anteeksi. En haluaisi olla nykyisessä koulussani koska siellä en saa olla oma itseni ja minun lahjojani ei arvosteta. Tahtoisin vaihtaa koulua, mutta en saa. Tiedän että olen erillailla ajatteleva nuori, mutta ei se tarkoita, sitä, että minun pitää olla yksin. En uskalla ja halua puhua näistä asioista äidilleni ja isälleni.
Elämäni on paskaa
10
1468
Vastaukset
- poika
Voi kuule tyttö "kulta", ei ne asiat parane puhumattomuudella, vaan sillä että, ne tuodaan "pöydälle" ja keskustellaan, tuo on juuri savolaisten "tapa" keskustella tai jos sitä nyt voi tavaksi kutsua ?
En tiedä ? - puhua
koulussa, vaikka koulukuraattorille tai jollekkin aikuiselle niin kyllä ne asiat sitten ratkeavat.
- Kullervo
Lopeta inisy. tai ittes.
- Elleni
Oliskos sinulla mahdollisuus löytää jostain UUSIA kavereita itsellesi... kaikki on mahdollista ? eikö ??
- rtf-1
Ole rohkeasti oma itsesi älämissään nimessä tee mitään mikä on omasta mielestäsi väärin vain miellyttääksesi toisia kavereitasi sillä he eivät vastaa tekojesi seurauksista,olet siis juuri kuin itse haluat ja toivotan sinulle kaikkea hyvää kesää ja kaikkea muutakin:)
- e8nari.v
Jaksa!!!111 hel o kirjoitaal!!!!!!!!!!!!!!!
- syö paskaa
syö pääs!
- *416*
syö ite oma pääs,ja pidä se ruma turpas kiinni jumalauta!
sä et kanssa ymmärrä mistään mitään!
just sun kaltaset tyypit ottaa pannuun..toisilla mennee huonosti ja sä vaan kehotat pitämään turvat kiinni..mieti jos ittellä menis huonosti ja sua autettais vaan sanomalla että älä jumalauta uikuta siinä!! oikeesti sun kaltaset pitäis ampua saunan takana ja kuskata kaatopaikalle!!
- supergirl1993
Haluisin auttaa sua jos vaan voisin...Mutta ehkä tää auttaa sua ees vähän: jos et siis voi tai haluu puhuu sun ongelmista äidille tai isälle niin etsi joku muu aikuinen jolle voit puhua vaikka koulukuraattori,terveydenhoitaja tai vaikka joku sukulaisesi...No tsemppiä vaan sulle ! Kyllä sä pian kavereita saat...!
- -.-'
Sitte sun elämä on paskaa ku joku kolkkaa sult
tajun pois ja laittaa jalat ämpärii ja nykäsee betonin sisää ja tiputtaa laiturilt! HAIST HUILU! TOI OO PASKAA!! SE ON LAIFFII!! OPETTELE ELÄMÄÄN!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1367267Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1115062Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk753838KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa43337Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,273124Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on112879Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni602678Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,602337Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu892143Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t322017