Elämäni on paskaa

Sad_Girl

Kerrompa täs muutama viiko aikasista tapahtumista.

Kun minulle ja bestikselleni tuli riitaa jäin yksin. Olin yksin muutaman päivän kunnes eräs tyttöjengi otti minut mukaa. Seuraavalla viikolla jengin pomo lähti lomalle kaikki oli okei, mut sit ku se tuli takas alkoivat he puhua minusta seläntakana ja levitellä salaisuuksiani. Tunnen olevani ulkopuolinen. Olin aikamoinen kiusaaja, mutta nyt tiedän, että se oli väärin ja kadun tekojani. Olen pyytänyt heiltä anteeksi. En haluaisi olla nykyisessä koulussani koska siellä en saa olla oma itseni ja minun lahjojani ei arvosteta. Tahtoisin vaihtaa koulua, mutta en saa. Tiedän että olen erillailla ajatteleva nuori, mutta ei se tarkoita, sitä, että minun pitää olla yksin. En uskalla ja halua puhua näistä asioista äidilleni ja isälleni.

10

1468

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poika

      Voi kuule tyttö "kulta", ei ne asiat parane puhumattomuudella, vaan sillä että, ne tuodaan "pöydälle" ja keskustellaan, tuo on juuri savolaisten "tapa" keskustella tai jos sitä nyt voi tavaksi kutsua ?
      En tiedä ?

    • puhua

      koulussa, vaikka koulukuraattorille tai jollekkin aikuiselle niin kyllä ne asiat sitten ratkeavat.

    • Kullervo

      Lopeta inisy. tai ittes.

    • Elleni

      Oliskos sinulla mahdollisuus löytää jostain UUSIA kavereita itsellesi... kaikki on mahdollista ? eikö ??

    • rtf-1

      Ole rohkeasti oma itsesi älämissään nimessä tee mitään mikä on omasta mielestäsi väärin vain miellyttääksesi toisia kavereitasi sillä he eivät vastaa tekojesi seurauksista,olet siis juuri kuin itse haluat ja toivotan sinulle kaikkea hyvää kesää ja kaikkea muutakin:)

    • e8nari.v

      Jaksa!!!111 hel o kirjoitaal!!!!!!!!!!!!!!!

    • syö paskaa

      syö pääs!

      • *416*

        syö ite oma pääs,ja pidä se ruma turpas kiinni jumalauta!
        sä et kanssa ymmärrä mistään mitään!
        just sun kaltaset tyypit ottaa pannuun..toisilla mennee huonosti ja sä vaan kehotat pitämään turvat kiinni..mieti jos ittellä menis huonosti ja sua autettais vaan sanomalla että älä jumalauta uikuta siinä!! oikeesti sun kaltaset pitäis ampua saunan takana ja kuskata kaatopaikalle!!


    • supergirl1993

      Haluisin auttaa sua jos vaan voisin...Mutta ehkä tää auttaa sua ees vähän: jos et siis voi tai haluu puhuu sun ongelmista äidille tai isälle niin etsi joku muu aikuinen jolle voit puhua vaikka koulukuraattori,terveydenhoitaja tai vaikka joku sukulaisesi...No tsemppiä vaan sulle ! Kyllä sä pian kavereita saat...!

    • -.-'

      Sitte sun elämä on paskaa ku joku kolkkaa sult
      tajun pois ja laittaa jalat ämpärii ja nykäsee betonin sisää ja tiputtaa laiturilt! HAIST HUILU! TOI OO PASKAA!! SE ON LAIFFII!! OPETTELE ELÄMÄÄN!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      136
      7267
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      111
      5062
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      75
      3838
    4. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      4
      3337
    5. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      3124
    6. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      11
      2879
    7. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      60
      2678
    8. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      60
      2337
    9. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      89
      2143
    10. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      32
      2017
    Aihe