Suomi voisi lähettää sotilaallista apua Puolan rajalle estämään laitonta maahantunkeutumista. Hopihopi.
Tukea Puolaan
Anonyymi
151581
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 151
Vanhimmat
Suomiko voisi lähettää tukea? Eihän Suomi pystynyt edes omaa rajaansa vartioimaan 2015.
Halla-ahon kutsuvieraita tuli 35000. Nyt Persujen kaveri Valkovenäjältä laittaa lisää.
Putinin sylihauva Lukashenko ei tee tasan mitään ilman Putinin lupaa. Kremlistä tämä touhu on lähtöisin.
Eli persujen johtajalta.
Tulisivat vain nopeammin rajan yli. sotilaiden kantaessa laukkuja, kuten 2015.
Minun muistini mukaan pääministeri Sipilä akkansa kanssa niitä kutsuja lähetti. Vastuu ministeri Orpo seisoi tumput suorana. Ainoa joka vaati rajat kiinni linjaa eduskunnassa oli Huhtasaari jonka Soini hiljensi uhkailemalla .
Ne oli Soinin miehiä,Kokoomuksen johdolla.
Ihme ettei tuota idioottia ole vielä ammuttu.
Sittemmin sinisiä . hillotolppaan nojailevia pettureita.
Millä planeetalla vaikutat? Ei Jussi kutsunut ketään tänne. Siksi persuja vihataan kun he ainoana puolueena vastustaa haittamaahanmuuttoa. Sinäkin "Brutukseni".
Soinilaiset suvakit salli vyöryn yhdessä muiden suvakkien kanssa.
Nykyinen hallitus ottaa kaikki avosylin vastaan. Se tilanne jossa ukkoja saapuu maahan rajattomasti, se on hallituksen orkku.
Näkee hän sen siinäkin että meidän demarit ovat ainoa demariporukka Pohjoismaissa joka ei kiristä ns. turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan. Jopa äärimmäisen suvakkisessa Ruotsissa aiotaan kiristää sitä politiikkaa.
Punikit ne tänne Ruotsista roudasi. Haukut väärää puuta. Syytä vis-va puolueita.
Tuo laukunkanto oli Orpo-pojan idea.
Soinilaiset suvakit?
Noita soinilaisia suvakkeja istuu edelleen edukunnassa Persujen mandaatilla niin kuin istuivat silloinkin, kun olivat hyväksymässä pakolaisvyöryn päästämistä Suomeen.
Sama tuli mieleen. Suomalaiset on koulutettu vain laukkujen kantajiksi ja tervehtivät tulijoita käsipäivällä. Johan he Liettuassa kävivät auttamassa tulijoita maahan pääsyssä.
Myös Sebu Tynkkis erotettiin Soinin toimesta koska kehtasi arvostella hallituksen "toimia" avuttomassa elukkalaumojen palautuksessa
Onkos Puola pyytänyt Suomelta sotilaallista apua? Ei sinne omin päin mennä, vaikka persut kuinka netissä vinkuvat. Sitä paitsi, Puola on Natomaa. Sieltä ne apua pyytävät jos pyytävät.
Olisi kai liikaa vaadittu näiltä että tietäisivät näistä käytännöistä. Pääasia että saa öyhöttää.
En voi käsittää miksi jouku jokaväliin buukaa persuja.Mitä tuo tarkoittaa.Voisi ihan hienosti kompata hallitustamme joka väliin.Ehkä joku roti tuohon touhuun tulisi.
Sormet syyhyten odotellaan, että joku Puolasta soittais ja pyytäisi.
Reservissä olisi Afganistanista kotoutuneet sotilaat toimettomana ja turhautuneina ramboveitsiään terotellen.
Kyllä sinne vapaaehtoisena mennä. Vai meinaatko punikki sitä, että vain ryssillä on oikeus käydä hybridisotaa.
No ala mennä. Piruako siitä netissä vngut.
Varsinkin Sinulta liikaa vaadittu.
puolustusministeri on nyt tussun alla niin kotona kuin hallituksessa. naistenlehdessä poseerattiin .. naistenlehdessä miesministeri.
Sinäkö olisit poseerannut miestenlehdessä?
Mikäs lehti se Me Naiset on, jossa Jussi Halla-avautui yhdessä Hilla -rakkaansa kanssa muun muassa siitä, miten he riitelevät turhista pikkuasioista?
Siis Halla-aho.
Esittelikö Jussi leninkejään? Haastateltiinko Suomen Tisulaisia?
Kaikkia roskalehtiä sinä luetkin.
Kaikissa roskalehdissä se Halla-Aho poseeraakin.
Pakkohan se oli lukea, kun siinä oli jussin ja hänen Hilla-rakkansa haastattelu.
Juu ja mieluiten heti. EU-maata pitää auttaa.
Nyt sitä apua tarvitaan Puolan rajalle sillä muuten nuo tunkeutujst ovat pahojaan tekemässä täällä Suomessa.
"Suomi voisi lähettää sotilaallista apua Puolan rajalle estämään laitonta maahantunkeutumista. Hopihopi."
-Vaan kun siellä ei pikkolopojille taida olla tarvetta.
Eikö ylipainoisia enää päästetä Suomessa armeijaan?
Ei sinne rapakuntoisia vis-va pojuja halutakkaan muuten kuin harjoitusmaaleiksi.
Missä ne EU:n "nopean toiminnan" joukot luuraavat? Ei näkynyt moisia Afganistanissakaan.
Puola on Nato-maa. Missäs ne luuraavat?
Odotan mielenkiinnolla milloin tuolla ammutaan ensimmäinen musulmaani merkiksi että Puolaan ei kannata tulla.
Näin jossain uutispätkässä että sotilaat suihkutti pippurisumutetta piikkilanka-aitaa katkovan maahantulijan silmille. Elokapinan aikaan tuo oli kiellettyä. Puolassa siis toimitaan liian ankarasti... olis vaan pitänyt kauniisti pyytää antamaan voimapihdit sedälle aidan toiselle puolelle.
Ihmettelin juuri, kuka niille antoi työkalut mukaan, Valko-Venäjäkö, vai ottivatko jo kotoaan lähtiessä lapiot ja voimapihdit laukkuun. Muutenkin, näkyy liikkeellä olevan nuoret miehet, kuten aina ennenkin. Selvästi valloittajia ja rikollisia, joita lennätetään V-Venäjälle lentokonelasteittain, Lähi-Idästä. Otaksun, että moni muukin maa tulee saamaan osansa näistä " monitaitureista." Ja meillä vain hynistään, että kansainväliset lait,....jne. Eli VOK :ja aletaan taas varustaa salaisin puolin.
Suomalaiset voivat koota keskuudestaan tunnuksettoman vapaaehtoisen reserviläisjoukon ja tarjota apuaan Puolalle ns yksityishenkilöinä. Tällainen menettely on ollut kovin suosittua esim Venäjän sotilaallisissa aggressioissa. "Suomalaiset vihreät miehet!"
...tai Liettualle, sekä Latvialle. Tärkeintä on laittaa valkoryssä ruotuun ja pitää uudet loisijamatut poissa Euroopasta.
Miksi? Eiköhän Puolalla ole ihan omasta takaa hyvä armeija, Nato-maa kun on.
Mina persu tykata lutunensenka
U halusi laajentua entisiin Itä-Euroopan maihin joten tässä sitä nyt ollaan.
Eli EU.
Vattuako persut EU.ta syyttää? Syyllinen löytyy Kremlistä. Putin haluaa hajoittaa länsimaista demokratiaa, samaa tekee äärioikeistopersut Suomessa.
Miten vain idästä tulevat pakolaiset hajottaa EU:n, muualta tulevat ovat voimavara? Muuttuuko ne pakolaiset jotenkin kun kulkee Venäjän tai Valko-Venäjän läpi? Vaikuttaa rasismille tuo sinunkin ajattelusi.
Kuulehan: ei tällaista tapahtunut ennen EUta, eikä vallankaan tässä mittakaavassa ennenkuin Saksan matami kertoi koko Euroopalle "Wir schaffen das".
Sopii siis syyttää Euroopan Unionia. Sen piti olla Eurooppaa yhdistävä instituutio, mutta mitä näemme? Sekasortoa ja vieraita ihmisiä, joiden pääasiallinen tehtävä on lietsoa sekasortoa entisestään.
Mikä on meidän osuutemme? Sen lisäksi, että olemme joutuneet tilanteeseen, jossa turvallisuutemme on vaarantunut, meidät pakotetaan tämän järjettömän kehityksen maksumiehiksi.
Eniten veetuttaa kaikki. Ennen kaikkea ne ihmiset, jotka eivät näe EUssa minkäänlaista valuvikaa.
Kiitä USA:aa, kun se aikaiseksi pakolaistulvat.
Siksi että Valko-Venäjä ja Putin haalaavat pakolaisia EU.n rajalle. Olisivatko pakolaiset edes lähteneet, jos heille ei olisi lentokone kuljetuksia. Miksi äärioikeistolaiselle mitään yrittäisi sanoa, teidän pää on kaulaa myöten Putinin siellä.
Suomen äärisosialistit on Putinin asialla. Ääripunikki Putki-Paavo eturintamassa.
Valko-Venäläiset, Venäläiset ja Turkkilaiset lentoyhtiöt lentävät Irakista mm. Istanbuliin n 30 lentoa vuorokaudessa. Istanbulissa jaetaan viisumit ja kuskataan Valko-Venäjälle. Matkustajia on vain yhteen suuntaan. Noita lentoja ei edes voi varata minkään matkanjärjestäjän sivuilta.
Tämäkinhän luonnollisesti on persujen mielestä EUn masinoimaa hommaa.
Siispä oikea osoite pitkämatkalaisille on USA.
Suomen vellihousu armeija kantamaan tulijoiden laukkuja Suomeen.
Tuskinpa vai. Meidän puolustusministerimmehän ei ole persu niin kuin oli 2015.
Kuvitteletko, että puolustusministeri ihan yksinään kantoi vastuun tuolloisista päätöksistä?
Jos kuvittelet, niin mietipä uudestaan.
Ei tietenkään yksin. Olihan hänellä muitten persuministereitten vahva tuki eivätkä kepu- eivätkä kokoomusministeritkään panneet hanttiin.
Kyllä se oli eu:n mahtitäti merkel (sdp) jonka käskyllä kaikki eu maat pakotettiin noita ottamaan. Totesi mm että kaikkien eu maiden pitää kantaa vastuunsa tai seuraa sanktioita. Päähallitus puolue kok pissas huosuunsa ja tänne otettiin oikein olan takaa porukkaa.
Nyt samat sossudemut on täällä johdossa ja politiikka sama.
Ja muka eu jäsenmaat yhteisesti päättää. saksa päättää, ja vie muita eu maita, kuin pässejä narussa.
Nyt on kysymys 'noitten' matkalaukkujen kantamisesta. Siihen ei Merkel pakottanut Suomen puolustusvoimia.
Orpo-poju siihen hommaan pakotti.
Nyt on kiire toimia, Nato ei varmaan halua seota tähän kun tunkeutujilla ei ole kovat piipussa. Eu on kyllä vellihoysujen valtakunta, se on totta. Liikaa naisia, he eivät pysty toimimaan hätätilanteessa kun ei ole miehiä johtamassa.
Ei huolta, politiikassa johtavissa naisista kaikki on vähemmän neitejä kuin sinä.
EU:n munattomuus tulee taas ihan konkreettisesti esiin.
EU tuttuun tapaan toiminta kyvytön, kun puola on apua vailla. eu.n nopean toiminnan joukot saavat matkaan ehkä ensi kesänä. .lahja miljardit vaihtavat eu.ssa omistajia kyllä salaman nopeasti. # ¤
Mina persu tuke Lukašenka. Putin on kaunis
Kolme kovaa: Putin, Lukašenka ja Luukkanen.
Hyvä jos riittäisi its4lläkään rahaa ruokaan kun niin kallista ja jonnekin puplaan vielä lähettää rahoja.
Puola puolustaa juuri nyt "sinun rahojasi". Tulevaisuudessa sinunkin pöydässäsi syö muslimimatuperhe. Sitähän sinä ilmeisesti haluatkin?
häpeällinen maa Puola
sinne voisi lähettää lisää maahanmuuttajaa about antamaan tukea läpikulkulle
Puola on yksi harvoista Euroopan maista, joka ymmärtää pitää oman kansansa puolta. Tässä tilanteessa se joutuu turvaamaan koko Eurooppaa. Täällä sitten korvantaustat märkinä jotkut kirjoittelevat hullutuksiaan.
Tai ainakin sitä, mikä Euroopasta vielä on jäljellä, sillä suurin osa on jo pilalla. Miksiköhän?
Taidat muuten itsekin kuulua tulijoihin kielenkäytöstäsi päätellen?
Sentäs joku opiskellut suomen kieltäkin, moni ei viitsi vaivautua opiskelemaankaan, onhan tulkit, jotka ¤.n tukipaperit täyttää.
Itse olet häpeällinen. Mene pois.
Google-kääntäjällähän nuo näyttävät kirjoittelevan...ei siihen opiskeluja tarvita.
Tuon sakin tulo on estettävä hinnalla millä hyvänsä.
Kyllä. Tulo on estettävä, vaikka se maksaisi kymmenen kertaa sen minkä tulo.
Valko-Venäjä toimii tismalleen oikein.
Myös Turkin Erdogan tienasi mamu-tulvalla miljardien eurojen suojelurahat EU:lta.
Eu:n moraalikasvatusta.
Ensiksi lähdetään sotimaan Irakiin ja Afganistaniin. Sitten kun on saata siellä paikat paskaksi ja saatu sen verran sekaisn, että joku hirmuhallitsija saatu valtaan.
Ihmiset lähtee etsimään jotain paikkaa missä voisdi elää, niin EU estää päästämästä heitä EU:n alueelle.
Taas jonkun muun pitää siivota EU:n jäljet
Voisivat soutaa kumiveneillään usaan, nehän ne irakiin hyökkäs ja afganistanissa soti.
Eiköhän haeta heidät Suomeen...
Ryhdy tuumasta toimeen äläkä jahkaile.
Ohisalo ja Haavisto ovat jo asialla?
Suomella olisi sotilaallista osaamista lähteä torppaamaan terroristeja EU:n ulkorajalle Puolaan. Miksei ole jo toimittu?
Mitä osaamista?
ASEITA
Eikö polskeilla ole aseita?
Polskeilla taitaa olla aseita enemmän kuin monella muulla maalla.
Minä vaadin: koko pk-seutu tulee eristää muusta Suomesta omaksi reservaatikseen. Jos ja kun nuokin Puolan rajalla kärkkyvät pääsevät rajan yli, heidät tullaan sijoittamaan pitkin Eurooppaa. Myös Suomeen, joten sijoitettakoon heidät pk-seudulle - sinnehän he ensisijaisesti pyrkivätkin.
Helsinki on jo pilalla, ja sieltä muutetaan kiihtyvää tahtia maaseudun rauhaan. Jättäkää nyt meille tavallisille suomalaisille edes joku kolkka omasta maastamme, missä voimme jatkaa elämäämme ilman ylistettyä monikulttuurisuutta ja vihreää aatetta. Mitta on täynnä, ja jopa ylitsepursuava.
Te eteläiset: pitäkää tunkkinne.
Ihan varmaan teille tilaa riittää, älkää ängetkö stadiin. Kiitos.
Ole huoleti, ei olla tulossa.
Mutta nämä kutsumattomat vieraat voidaan kyllä sijoittaa sinne. Saatte ihan vapaasti nauttia oman ideologianne hedelmistä.
Teitä kutsumattomia vieraita ei tarvita mihinkään. Jos nyt ensiksi edes alkaisitte tekemään jotain töitä Suomen hyväksi niin olisi hyvä.
Miksai puolalaisilla ei ole njäkäkä mutta uomalaiilla on?
En tiedä, kun en tiedä, mikä on njäkäkä.
Päivän naurut:) ja uusi sana. Aika mukava sellainen.
Ei vois, suomessa on sotilaat loppu. 🤡🤡🤡🤳🤳🤳🤳🤳
Suomen armeija on miesvahvuudeltaan suurempi kuin Venäjän.
Puola on kaikkein eniten hyötynyt taloudellisesti EU:sta kohta kolmevuosikymmentä. Itsekkäät oman navan ajajat säälimättömiä kovaosaisia kohtaan onnettomalla politiikallaan. Lentää kuin leppäkaaressa polukit kohta ulos EU:sta rasistine surkimus johtajineen luojan kiitos.
Rahallakaan ei voi ostaa kaikkea.
Ei esimerkiksi uutta isänmaata sen jälkeen, kun se ainoa ja oma isänmaa on pilattu holtittomalla ja maailmoja syleilevällä politiikalla.
Eikä Puolaa EUsta ulos heitetä, sen enempää kuin Unkariakaan. Se olisi viimeinen sysäys EUn hajoamiselle.
Rajavartijat kantamaan tunkeutujien lapioita ja voimapihtejä ja varmistamaan, että kaikilta "turvapaikanhakijoilta" otetaan yksilöllinen hakemus hänen äidinkielellään ja paikalla on pakolaisavun kaksi juristia. Jos joku rohkenee kutsua heitä siirtolaisiksi on asiasta ilmoitettava Arvo Pohjalle, joka ryhtyy Orpon kanssa tarvittaviin toimiiin.
Jokainen tietää sen linjan. Heidät olisi laskettava läpi mitä pikimmin on se linja. Suomihan lähetti aiemmin noille alueille rajavartioita joiden tehtävä oli tarkkailla ettei tulijoita estellä tai ainakaan palauteta jos joku sattuu pääsemään läpi. Vai ihan sotilaallista apua?😆 Täällähän haluaa hallitus että kaikki laskettaisiin läpi.
Euroopan turvallisuuden kannalta parasta olisi että laskettaisiin läpi. Yksinkertaisesti.
Suomalaisista siihen ei vain ole. Korkeintaan kantavat laukkuja ja jakavat koraaneja.
Milläpä perustelet?
Olet näköjään sitä mieltä, että Lukashenkolle pitää antaa periksi? Ja hänen taustavoimilleen?
Perustelen sillä, ettei pakolaisia pidä laskea läpi.
Vaan pakolaisista.
Mitä pakolaisia? Ei ole pakolaisia.
Pelkkää vihollisen miesvoimaa.
Suomenkieli on rikas.
Hitlerin opetuslapsilla ei varmaan olisikaan mitään omantunnon-tuskia siviilejä ampuessa.
Nuo rikolaiset ovat Saksalle voimavara.
Liekinheittimiä puola tarvitsee rajalle. Toivottavasti suomella on niitä paljon
Napalmia musujen munille vaan ettei tule kylmä kun on talvikin tulossa.
Niin voisi. Nyt saisi kunnon harjoitusta siitä, miten tunkeutujat likvidoitaan. En tarkoita tällä, että ketään pahoipidellän, mutta rajan läpi ei tulee päästää KETÄÄN. Tämän hetkinen tilanne on sotatilanne, siksi torjutaan päättäväisesti. Apua voi antaa siirtolaisille rajan yli, esim. vaatteita ja lastenvaunuja.
Ulkoministerimme oli eilen A-studiossa eri mieltä siitä, pitääkö rajoille tulevat päästää taikasanan lausumisen jälkeen maahan. Hän vetosi siihen, että kaikki pitäisi päästää sen takia, että joukossa saattaa olla ihmisiä, jotka oikeasti tarvitsevat apua. Eli hän kannattaa kaaoste, niin kuin monet vihervasemmsitolaiset.
Ketään ei tule päästää rajan yli, väkisin yrittävät eliminoidaan.
Mitenkähän ulkoministeri aikoo seuloa tuhansien ja tuhansien joukosta ne ihmiset, jotka oikeasti tarvitsevat apua.
Eihän aikonutkaan seuloa, vaan kaikki sisään ja sitten seulotaan. Ja loput jäävät loisimaan Kelakassallemme kuten 2015 tulleetkin vielä ovat suurelta osin.
Eli kaikki tänne päässeet myös jäävät tänne meidän eläteiksi.
Kysymyksessä on suunniteltu ja pitkään valmisteltu sotilaallinen offensiivi.
"pakolaisille" eli vierastaistelijoille on jaettu muunmuassa pulttisaksia raja-aidan rikkomista varten.
Tarvittaessa on käytettävä keinoja, joita tarvitaan vihollisen etenemisen pysäyttämiseen.
Jaettu?
Eiköhän ne ole ostaneet ne.
Näkyy videossa isoja leikkureita. Armeija takana rynkkyjen kanssa. Tuotu ne on siihen. Suunniteltu juttu.
Puolalaisina ampuisin noi maahantunkeutujat jos tulevat väkisin rajan yli.
Tuskin.
Kuka puolusti Suomen idiootteja kun 35000 kerjäläisten saapui Ruotsin Afrogaani kuningaskunnasta valloittamaan Suomen hyvinvointi valtiota.Nämä oli parempaa väkeä kun ei tullut Valkoveäjältä oikeusturva valtioon Suomeen.
Missä EU, siellä ongelma.
Oletteko kaikki hulluja kokoomuslaisia,kun puheenne siihen viittaa.Haluatte itsenne roviolla poltettavaksi ja senjälkeen kompostiin???
Puola tapattaa raskaana olevia naisia kieltämällä abortit terveydellisistä syistä.
Abortti on aina lapselle varma kuolema. 🤔
Pekka on järjestämässä sala-kuljetuksia Suomeen.
Hybridijoukot pysäytettävä tarvittavin toimenpitein.
Elo apinat sinne istumaan telttoinensa ! !
Kummasti tästäkin ketjusta hävisi suuri osa kirjoituksista, asiallisiakin. Alunperin kirjoituksia näyttää laskurin mukaan 216 kpl, joista 98 peukutettuja. Kyllä Suomessa ei ole sananvapautta. Päättäjiä pitää kohdella silkkihansikkain.
Kyllä sitä kehutaan joukolla taas linnan juhlissa! Jota ei kuitenkaan ole ! Kun ei saa olla väärää mieltä !
Riikka Purra: Suomen on tuettava Lukašenkoa
Valetta!
Purra ei ole samalla linjalla kuin Ohisalo, Marin ja Haavisto. Nuo Lukashenkon piskit.
Valetta hyvinkin. Oikeasti:
Purra: Hallitus ei ole tekemässä mitään estääkseen laajamittaista maahantuloa.
Eikös Purra ole oppositiopuolueessa,tuskin voi paljon vaikuttaa..
Jos Suomi jotakin lähettää, niin apua näille laittomasti maahan tunkeville!!
Niinhän Suomi aina tekee, kun ihmispolot kärsivät ja tarvitsevat apua, nyyyyyhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!
Sitä virhettä ei saa päästää tapahtumaan että yksikään pääsee anomaan turvapaikkaa.
Mutta kun ei voi, Suomen puolustusvoimat ei toimi edes silloin kun asylym väkeä lappaa rajojemme yli kuten 2015.
Toisaalta mätähallinto on hakenut ja antanut tulla tasaisena virtana sos.turvaturisteja viimeiset 6 vuotta senkin jälkeen.
Täysin käsittämätöntä ja itsetuhoista politiikkaa ja asioiden hoitoa, päin h-vettiä!
Puolaan on perustettava miinakenttiä ja Naton pitää lähettää heille robottikonekivääreitä jotta vellovat elukkalaumat pysyy aisoissa ja rajan toisella puolen
Ovivalo: Suomen rajaa ei voi sulkea kokonaan – ”Jostain kohdasta turvapaikkaa pitäisi pystyä hakemaan”
Vai että Puolaan apua? Et varmaan oo
tosissas. Ethän ?
Täällä jo matu-kaverit odottaa jo kieli pitkällä tuttuja. Sinne mennään mistä paras ylläpito löytyy.
Annetaan Putinin ja Lukashenkan nyt nauttia matuista.
Mitäs luulet niiden tekevän? Itsehän hakevat niitä Irakista kasapäin. Mutta se on kai persujen mielestä ihan ok, kun ei vain voi Putinia haukkua.
Kokoomuskompostoija puhuu.
Siksi he varmaan nyt nauttivat noista maahantuomistaan pakoloisista, kun niitä ei onnistuta Puolaankn työntää. Sehän on Putlerin ja Lukashenkan oma valinta. Suomen vis-vat tukee Putinin toimia.
Venäjä ja Valko-Venäjä kimpassa Turkin kanssa roudaavat väkeä Irakista kymmenillä lennoilla vuorokaudessa, tarjoavat viisumit ja kuljetukser Puolan rajalle eikä sekään saa persuja sanomaan pienintäkään poikkipuolista sanaa Venäjästä ja Valko-Venäjästä, vaan pelkästään oman maansa johdosta.
Olette te surkeita Putinin sylikoiria.
Vis-vat on putinin saappaannuolijoita. Ovivalo on jo luvannut Putinille ottaa näitä pakoloisia Suomeen. ..tanan suomisyöjät.
Liekinheittimiä puolaan äkkiä!
Grillattu musu on paras musu