Mitenhän PS puoluejohto sai selville, että tällainen kavallus on mahdollisesti tehty. Joka tapauksessa Soinin presidenttikampanja putosi ainakin hetkeksi raiteiltaan. Vaalikampanjaa ei päästä aloittamaan ainakaan vappuna.Sellainen rento rillumarei-meininki Soinin pitäisi saada kampanjaansa, jotta tämä järkytys unohtuisi. Ainakin ylen uutisissa Soini oli aivan kypsän näköinen.
Soinin kannalta pahaan saumaan
7
460
Vastaukset
- JOKAIKISEN
Voi veikkoset.Pressavaaleihin on vielä aikaa.
Ja jos Vanhasen avioero oli mainosta niin...
Ainakaan minun äänestämisiini ei mikään asia hetkauta tippaakaan.Tuskin muittenkaan.Joka on persu on aina persu.- perinpohja
Syy siihen, miksi Timo saattoi näyttää "kypsältä", on yksinkertainen. Hänellä on ollut pari päivää kova kuume, mutta on silti joutunut paiskimaan töitä kaiken stressin ja vastoinkäymisten keskellä. Kyllä se syö miestä, kun läheinen kaveri pettää.
- tässä puolueessa
perinpohja kirjoitti:
Syy siihen, miksi Timo saattoi näyttää "kypsältä", on yksinkertainen. Hänellä on ollut pari päivää kova kuume, mutta on silti joutunut paiskimaan töitä kaiken stressin ja vastoinkäymisten keskellä. Kyllä se syö miestä, kun läheinen kaveri pettää.
Jos vähänkin olisimme sivistyneitä,tukisimme kaiken aikaa puheenjohtajaamme.Ystävä hädässä tunnetaan,sanotaan.Katsotaan nyt kuinka paljon on ystäviä-ja missäkin piirissä ?
- JKa
Nuo on luottamustehtäviä, ja lähtökohtana on, että tehtävät hoidetaan luottamuksen edellyttämällä tavalla.
Kontrolli pitää kuitenkin olla, ja niinhän se nyt olikin ja asiaan puututtiin heti, kun tilanne antoi aihetta. Ei Soinilla ole mitään hävettävää, mutta ymmärrettävästi mies kuin mies "kypsyy" kun pitkäaikainen ja läheinen työtoveri pettää luottamuksen. Kyllä silloin joutuu kyselemään itseltään, että mihin sitten voi luottaa.hmm... siis Soinikin ennen vuoden 03 valintaansa samoissa tehtävissä??? Yhteistä työtä.
Mieleen nousee, että olisikohan sittenkin ... ?
Joojoo, Wanhat puolueet ja Lipposen källi se oli ...- kuultiin
VempelKolli kirjoitti:
hmm... siis Soinikin ennen vuoden 03 valintaansa samoissa tehtävissä??? Yhteistä työtä.
Mieleen nousee, että olisikohan sittenkin ... ?
Joojoo, Wanhat puolueet ja Lipposen källi se oli ...sitä vakaumuksen syvää rintaääntä jonka vain täydellinen tietämättömyys asiasta antaa. Soinin työhistoria puolueessa ulottuu paljon kauemmaksi kuin viime eduskuntavaaleihin. Mutta VempelKolli halusi taas osoittaa täydellisen typeryytensä.
- eikä suotta
VempelKolli kirjoitti:
hmm... siis Soinikin ennen vuoden 03 valintaansa samoissa tehtävissä??? Yhteistä työtä.
Mieleen nousee, että olisikohan sittenkin ... ?
Joojoo, Wanhat puolueet ja Lipposen källi se oli ...Sillä KUN eduskuntavaalit tulevat,voi joillakin olla vaikeuksia saada ääniä nykymenettelyillään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432779SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis582235Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781929Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis641569- 1401512
- 601054
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7908Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön204830- 37738