Tyhjäpäille maksetaan eniten?

Anonyymi

En edes kuuntele radiota, paitsi joskus muutamaa Ylen ohjelmaa. Ei kiinnosta (sukupuolestaan riippumatta) tyhjäpäisten bimbojen "rento jutustelu" eli se, että munaavat itsensä joka päivä tietämättömyydellään ja käyttävät aikansa typerään vttuiluun ka sitten vielä noille mitättömyyksille maksetaan. MISTÄ?

Mitä pyrkyrimpi törkynaama on, kuten Vehviläinen, niin rahaa tulee ja monet kai pääosin esittelevät tatuointejaan siellä studiossa.

Sitten valitetaan, että verovaroja käytetään "turhaan". Sen sijaan rahan työntäminen tuollaisille mälkättäjille on "tuottavaa" toimintaa? Mitä nuo tuottavat muuta kuin henkisen loboptomian uhreilleen?

https://www.is.fi/viihde/art-2000008394399.html

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koulukiusaajana pääsee pitkälle

    • Anonyymi

      Eivät älykkäät ihmiset noita tyhjäpäitä jaksa kauaa kuunnella!

      • Anonyymi

        Ei niin, mutta kun käyn kaupassa, joudun elättämään niitä vaikka en haluaisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5626
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      96
      4853
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4804
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      391
      2359
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      130
      2266
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      1
      1996
    7. 109
      1876
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1607
    9. 382
      1363
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1203
    Aihe