Tiede ja rationallisuus ovat olleet aika kovilla yrittäessään suitsia koronatautia. Vaparit ovat tapansa mukaan vääristelleet totuutta yrittämällä luoda kuvaa, että tiede ja rationaalisuus olisivat jotenkin erityisesti heidän tai ylipäätään ateistien keksintöjä ja että heillä on yksinoikeus niiden käyttämiseen.
Vapaa-ajattelijat unohtavat oikein mielellään kaiken muun maallistumiseen liittyvän. Ja se sitten puhuukin heitä vastaan tässä tapauksessa, aivan jyräävästi.
Kapitalismin läpisoluttamat, taistolaisia juuriaan häpeävät ja niitä peittämään pyrkivät vaparit tietenkin kokevat kapitalismin ahneuden ja piittaamattomuuden logiikan olevan nyt se rationalismin ilmenemisen ylin muoto. Niinpä heille oli luonnollista, ettei Kiina taloudellisia etujaan suojellakseen aluksi reagoinut uuteen tautiin kovinkaan vakavasti ja päästi sen leviämään. Sama toisista hyötymisen motiivi myös ajoi Italiaa haalimaan maahan kiinalaista halpatyövoimaa ja asutti heidät kurjiin parakkeihin sairastamaan ja siten kehittämään keskuudessaan uusia, entistä vaarallisempia variantteja.
Kuin Jumalan rangaistuksena paljon vaarallisemmaksi muuttunut virus levisikin riistosta hyötyvän taloudellisen eliitin juhlimiskeskuksiin Alpeille ja levisi sieltä hetkessä yli koko G7-maailman. Siirtotyöläisten hyväksikäyttö on tietenkin vain äärimmäinen muoto hedonistista hyvänolon tavoittelua, joka on koko maallistumisen idea. Tietenkin rukoilullakin tavoitellaan hyvää oloa, mutta ei muiden eikä oman terveyden kustannuksella, kuten savuisisssa baareissa, joissa juodaan alkoholia. Virus teki niistä vielä vaarallisempia kansanterveydellä kuin ne jo muutenkin ovat.
Kristillisten arvojen mukaan elävät yhteisöt eivät juuri koronasta kärsineet. Raamatullisessakin maailmassa sairaat olisi nopeasti eristetty koko yhteiskunnan ulkopuolelle muutenkin hyvin eristäytyneiden luostarien hoidettaviksi ja taudin leviäminen olisi estynyt. Tosiasiaksi jää, että vaparien kannattamat maalliset arvot mahdollistivat taudin laajan leviämisen, joka on aiheuttanut miljoonien turhan kuoleman.
Oikein kunnolla vaparien saalistusmentaliteetti pääsi pintaan keskustelussa hengityskoneista ja vanhuksista. Se vasta olikin kuvottavaa luettavaa.
Milloin vaparit myöntävät totuuden: koronakuolemat maallistumisen seurausta!
Anonyymi
0
137
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1598268Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu963974- 1123857
- 553343
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint412680- 531834
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23581765Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi431731Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111621Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201471