Milloin vaparit myöntävät totuuden: koronakuolemat maallistumisen seurausta!

Anonyymi

Tiede ja rationallisuus ovat olleet aika kovilla yrittäessään suitsia koronatautia. Vaparit ovat tapansa mukaan vääristelleet totuutta yrittämällä luoda kuvaa, että tiede ja rationaalisuus olisivat jotenkin erityisesti heidän tai ylipäätään ateistien keksintöjä ja että heillä on yksinoikeus niiden käyttämiseen.

Vapaa-ajattelijat unohtavat oikein mielellään kaiken muun maallistumiseen liittyvän. Ja se sitten puhuukin heitä vastaan tässä tapauksessa, aivan jyräävästi.

Kapitalismin läpisoluttamat, taistolaisia juuriaan häpeävät ja niitä peittämään pyrkivät vaparit tietenkin kokevat kapitalismin ahneuden ja piittaamattomuuden logiikan olevan nyt se rationalismin ilmenemisen ylin muoto. Niinpä heille oli luonnollista, ettei Kiina taloudellisia etujaan suojellakseen aluksi reagoinut uuteen tautiin kovinkaan vakavasti ja päästi sen leviämään. Sama toisista hyötymisen motiivi myös ajoi Italiaa haalimaan maahan kiinalaista halpatyövoimaa ja asutti heidät kurjiin parakkeihin sairastamaan ja siten kehittämään keskuudessaan uusia, entistä vaarallisempia variantteja.

Kuin Jumalan rangaistuksena paljon vaarallisemmaksi muuttunut virus levisikin riistosta hyötyvän taloudellisen eliitin juhlimiskeskuksiin Alpeille ja levisi sieltä hetkessä yli koko G7-maailman. Siirtotyöläisten hyväksikäyttö on tietenkin vain äärimmäinen muoto hedonistista hyvänolon tavoittelua, joka on koko maallistumisen idea. Tietenkin rukoilullakin tavoitellaan hyvää oloa, mutta ei muiden eikä oman terveyden kustannuksella, kuten savuisisssa baareissa, joissa juodaan alkoholia. Virus teki niistä vielä vaarallisempia kansanterveydellä kuin ne jo muutenkin ovat.

Kristillisten arvojen mukaan elävät yhteisöt eivät juuri koronasta kärsineet. Raamatullisessakin maailmassa sairaat olisi nopeasti eristetty koko yhteiskunnan ulkopuolelle muutenkin hyvin eristäytyneiden luostarien hoidettaviksi ja taudin leviäminen olisi estynyt. Tosiasiaksi jää, että vaparien kannattamat maalliset arvot mahdollistivat taudin laajan leviämisen, joka on aiheuttanut miljoonien turhan kuoleman.

Oikein kunnolla vaparien saalistusmentaliteetti pääsi pintaan keskustelussa hengityskoneista ja vanhuksista. Se vasta olikin kuvottavaa luettavaa.

0

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

        Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
        Maailman menoa
        121
        8576
      2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

        Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
        Maailman menoa
        430
        7837
      3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

        Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
        Maailman menoa
        10
        5428
      4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

        Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
        Maailman menoa
        82
        5069
      5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

        Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
        Ikävä
        29
        4869
      6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

        Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
        Ikävä
        236
        3369
      7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

        Rakastamallesi ihmiselle.
        Ikävä
        125
        3104
      8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

        Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
        Tv-sarjat
        35
        2996
      9. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
        Maailman menoa
        84
        2985
      10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

        Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
        Tv-sarjat
        24
        2596
      Aihe