läppää herätkää jo pahvit 😂🤣
https://valtioneuvosto.fi/-/10623/suomi-tukee-eurooppalaista-maksualoitetta-yhdessa-kuuden-muun-eu-maan-kanssa
https://valtioneuvosto.fi/-/10623/suomi-tukee-eurooppalaista-maksualoitetta-yhdessa-kuuden-muun-eu-maan-kanssa
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kun Suomeen haluttiin suurpetokone niin sillä sinetöitiin että Suomi kulkee etulinjassa ihmisten pedonmerkkileimaamisessakin.
https://www.uusiteknologia.fi/2018/11/14/uusi-supertietokone-suomeen-37-miljoonaa-euroa/
https://www.ts.fi/uutiset/4603882/Suomeen yhteiseurooppalainen supertietokone
Orjat riviin järjesty 😂🤣
Sit se nauru rupeaa loppumaan :/
Kiinassa rysähtää kohta talous alas siellä on yksi suuri ongelma 😂🤣
Jahdin kannella katsotaan videoita Turbolampaista jotka jonottaa piikkejä ja ämpäreitä ensin tietysti ollaan siiretty varallisuudet turvasatamiin jatketaan pandemiaa vaan😂🤣
Köyhissä maissa ihmisillä ei ole varaa osta Digilompakko kännykkää siksi sinne ei viedä geeniterapiaa😂🤣
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008396998.html
Kuolemansuudelman kehitys aloitettiin jo aikoja sitten samaan aikaan digirahan kanssa😂🤣
https://tokentube.net/v/3283243581/Dr--Rima-Leidow
Anthony Fauci tiesi AIDS tutkimusten takia miten voidaan luoda piikki joka tappaa hitaasti eikä piikkiä voida yhdistää kuolemiin ihmiset tulee kuolemaan hiv tartuntaan ja lopuksi AIDS 😂🤣
korona oli ponnarus lauta uuteen aikaan missä samassa imussa muutetaan raha liikenteen käytäntöä,
Digilompakko vain yhdenlainen versio pankkikortista ja nettipankista jotka ovat olleet jo kauan.
Kaikki menee valvonnan alle 😂🤣
https://www.mastercard.us/en-us/vision/corp-responsibility/priceless-planet/carbon-calculator.html
maksu tavat halutaan yksinkertaistaa jotta uudelle maksu tavalle olisi käyttöä ikään kuin siirtymä vaihe lopulliseen mikrosiru käyttäjän kehoon,
Mutta kun siihen lisätään kaikki muutkin niin koko elämäsi on kiinni siinä!? Mitä kun se viedään sinulta? Menetät kaiken?
Saanko vihdoin esitellä kuka olen😂🤣
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Satoshi_Nakamoto
Hyvä että kortti, ettei ihon alle laitettava siru
Koronapassi ja digilompakko yhdistyy yhdeksi kattavaksi asioidenhoitojärjestelmäksi. Olet missä tahansa, menet minne tahansa, olet jatkuvasti verkossa paikallistettuna ja tunnistettuna. Mukanasi kulkee niin rahat kuin sairastetut taudit, työ- ja koulutushistoria kuin rikosrekisterikin. Pedaritkin erottuu joukosta yhdellä digivilkaisulla. Rikollisuudentorjuntaa varten järjestelmässä voisikin olla koronavilkun tapainen funktio, mutta reaaliaikainen. Kun vaikka pikkutyttö kävelee kadulla, pedovilkku voi hälyttää jo vaikka 100 tai 200 tai 500 metrin päästä. Hyötyjä voi saada myös vaikka pubinpitäjät, kun väkivaltavilkku hälyttää väkivaltarikollisen lähestyessä pubia. Persuvilkku taas hälyttää persuista ja koska laite on sosialistien, eli komukoiden luoma, siinä ei ole ollenkaan punikkivilkkua. Harmi sinänsä, nimittäin olisi kiva tunnistaa punikki ja antaa vähän omaa lääkettään. Sitä voisi kutsua vaikka sivistäväksi ravisteluksi.
Ajatus kiva, mutta tuskin tuommoiseen käyttävät. Pelkkää kontrollointia. Ja kun kaikkeen pitää kirjautua sillä tulevaisuudessa (esim. Facebook) niin et voi kirjoittaa mitään mikä ei ole EU:n kanssa samassa linjassa tai oikeudet viedään kaikkeen? Ja miksi ei tilejäkin voisi samalla tyhjentää? Ja vaikka sinutkin voidaan hävittää jos uskallat olla eri mieltä? Miten tuota voisikaan käyttää kaikkeen vääryyteen kun on valtaa?
Lompakko on pakko, luottokortti ei ole vaan on aina arvoton.
Nauruhymiö mies! 😂🤣
Sinua ei ole täällä enää näkynytkään, mihin jouduit?