Heh ettekö eilen uskonu sitä Digilompakko

19173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Orjat riviin järjesty 😂🤣

Äänestä
  • Sit se nauru rupeaa loppumaan :/

    Äänestä

Kiinassa rysähtää kohta talous alas siellä on yksi suuri ongelma 😂🤣

Äänestä

Jahdin kannella katsotaan videoita Turbolampaista jotka jonottaa piikkejä ja ämpäreitä ensin tietysti ollaan siiretty varallisuudet turvasatamiin jatketaan pandemiaa vaan😂🤣

Äänestä

Anthony Fauci tiesi AIDS tutkimusten takia miten voidaan luoda piikki joka tappaa hitaasti eikä piikkiä voida yhdistää kuolemiin ihmiset tulee kuolemaan hiv tartuntaan ja lopuksi AIDS 😂🤣

Äänestä

korona oli ponnarus lauta uuteen aikaan missä samassa imussa muutetaan raha liikenteen käytäntöä,

Äänestä

Digilompakko vain yhdenlainen versio pankkikortista ja nettipankista jotka ovat olleet jo kauan.

Äänestä

  • maksu tavat halutaan yksinkertaistaa jotta uudelle maksu tavalle olisi käyttöä ikään kuin siirtymä vaihe lopulliseen mikrosiru käyttäjän kehoon,

    Äänestä

  • Mutta kun siihen lisätään kaikki muutkin niin koko elämäsi on kiinni siinä!? Mitä kun se viedään sinulta? Menetät kaiken?

    Äänestä

Hyvä että kortti, ettei ihon alle laitettava siru

Äänestä

Koronapassi ja digilompakko yhdistyy yhdeksi kattavaksi asioidenhoitojärjestelmäksi. Olet missä tahansa, menet minne tahansa, olet jatkuvasti verkossa paikallistettuna ja tunnistettuna. Mukanasi kulkee niin rahat kuin sairastetut taudit, työ- ja koulutushistoria kuin rikosrekisterikin. Pedaritkin erottuu joukosta yhdellä digivilkaisulla. Rikollisuudentorjuntaa varten järjestelmässä voisikin olla koronavilkun tapainen funktio, mutta reaaliaikainen. Kun vaikka pikkutyttö kävelee kadulla, pedovilkku voi hälyttää jo vaikka 100 tai 200 tai 500 metrin päästä. Hyötyjä voi saada myös vaikka pubinpitäjät, kun väkivaltavilkku hälyttää väkivaltarikollisen lähestyessä pubia. Persuvilkku taas hälyttää persuista ja koska laite on sosialistien, eli komukoiden luoma, siinä ei ole ollenkaan punikkivilkkua. Harmi sinänsä, nimittäin olisi kiva tunnistaa punikki ja antaa vähän omaa lääkettään. Sitä voisi kutsua vaikka sivistäväksi ravisteluksi.

Äänestä
  • Ajatus kiva, mutta tuskin tuommoiseen käyttävät. Pelkkää kontrollointia. Ja kun kaikkeen pitää kirjautua sillä tulevaisuudessa (esim. Facebook) niin et voi kirjoittaa mitään mikä ei ole EU:n kanssa samassa linjassa tai oikeudet viedään kaikkeen? Ja miksi ei tilejäkin voisi samalla tyhjentää? Ja vaikka sinutkin voidaan hävittää jos uskallat olla eri mieltä? Miten tuota voisikaan käyttää kaikkeen vääryyteen kun on valtaa?

    Äänestä

Lompakko on pakko, luottokortti ei ole vaan on aina arvoton.

Äänestä

Nauruhymiö mies! 😂🤣
Sinua ei ole täällä enää näkynytkään, mihin jouduit?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

läppää herätkää jo pahvit 😂🤣

https://valtioneuvosto.fi/-/10623/suomi-tukee-eurooppalaista-maksualoitetta-yhdessa-kuuden-muun-eu-maan-kanssa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu