jos google tai amazon ostaa sen. Tappiollinen pikkufirma Wolt myytiin amerikkalaiselle firmalle 7 miljardilla, samaan hintaan kuin nokian matkapuhelin bisnes, tuo osa nokiaa oli wolttia paljon suurempi.
Onpassive on 1000 kertaa arvokkaampi, sen tuotteet ylivoimaisia, verrattuna esim.googlen tai microsoftin tuotteisiin. Myyntihinta olisi siinä 500-1000 miljardin välillä. Kannattaisiko nyt liittyä, jotta pääsisi itse miljooniin käsiksi. 🤪🥴😂😅😂
Onpassive on 1000 kertaa arvokkaampi, sen tuotteet ylivoimaisia, verrattuna esim.googlen tai microsoftin tuotteisiin. Myyntihinta olisi siinä 500-1000 miljardin välillä. Kannattaisiko nyt liittyä, jotta pääsisi itse miljooniin käsiksi. 🤪🥴😂😅😂
Vastaukset 99
Vanhimmat
Kiitos vinkistä, nyt mummon perintö sileäksi ja sijoittamaan!
Ei johtavat softatalot halua lisää kilpailua, ostavat On Passiven pois ja sitten alkaa sellainen rahanjako, että oksat pois.
Hhah hahha mies saa sydärin kun näytellään 7 numeroista pankkitiliä ja nyt ei puhuta pankkitilin numerosta vaan saldosta.
Olisko kannattanut liittyä, nyt alkaa juna menemään ohi ja lujaa..
Mutta voi, nyt kävi Ashille kömmähdys ja koko onpassiven jäsenrekisteri katosi kun kaikki bitit taipuivat puoleenväliin eli 0.5-asentoon. Nyt Ash joutuu pitämään myynnistä saadut rahat itse. Voi harmi sentään
Voi helvata, kauppa oli jo syntymässä mutta USA:n lakivaliokunta torppasi sen koska onpassiven tuotteita ei päässyt missään kokeilemaan. Ei edes testilaboratoriossa. Valiokunnalle olisi näet riitänyt keskeneräinen testiversiokin mutta sellaistakaan ei löytynyt. Voi helvata
Kyllä nyt harmittaa ja raskaasti. Ei käy onni meillä onpassivelaisilla, ei. Aina menee pieleen, ei auta vaikka päällään seisoisi.
Tarvitaan lujaa uskoa! Samanlaista kuin wincapitassa ja onecoinissa niin kyllä taloudellinen riippumattomuus toteutuu, ihan varmasti.
Voi tietysti olla niinkin, että ei toteudu...
Muahahaaamuahmuahmuahmuahaa!
Niin, tästä opimme sen että ensin pitää olla jotain tuotteita, myytävää joka tuottaa lisäarvoa jotta yrityksellä olisi jotain arvoa. Pelkät puheet sellaisista eivät riitä.
Onpassivelainen ja ruotsalainen putosivat lentokoneesta ison maatilan yllä. Ruotsalainen putosi heinäkasaan ja koputti puuta eli päätään: "kyllä nyt kävi tuuri".
Onpassivelainen sen sijaan putosi suoraan maatilan lantalaan ja totesi: "tasan ei käy onnenlahjat".
Tämän tarinan opetus oli että ei pidä olla ahne. Onpassivelaisen olisi pitänyt olla tyytyväinen kun säilytti henkiriepunsa. Näin se menee onpassivelaisten kanssa. Ei pidä kurkotella kuuta taivaalta.
Täytyy sanoa että on kyllä asiantuntevia kommentteja.
Samaa mieltä. Noin siinä kävisi jos Ash yrittäisi myydä onpassivea.
Hänelle lähinnä naurettaisiin koska ainoa mitä on olemassa on youtube videot onpassiven tuotteista. Itse ohjelmistoja ei pääse missään kokeilemaan mikä antaa aiheen olettaa ettei niitä edes ole olemassa.
Ja miksi Ash kuluttaisi resursseja sellaisen tekemiseen johon on jo olemassa ratkaisut. Hänelle virtaa rahaa jo pelkällä slidewarella ja youtube videoilla. Automaattista tienaamista tosiaan.
Riittää kun on VISIO, liike on tärkeämpää kuin päämäärä.
Kuinkahan monta vuotta tulee kakkua hujauksen puuhamiehelle?
Tämä suomi 24 taitaa olla pahan mielen kaatopaikka. Yksi negatiivinen ajatus vaikuttaa vastustuskykyysi 48 tuntia. Jos monta negatiivistä ajatusta päivässä voi vaikeuttaa pitkäksi aikaa terveyteesi. Kannattaa hankkia systeemi joka siirtää negatiiviset ajatukset syrjään.
Tämä ei koske vain tätä palstaa vain kaikkialla on samaa havaittavissa. Mikä ihmisiä vaivaa?
Mikä ihmisiä vaivaa kun heti huomaavat kusetuksen ja vielä sanovat sen ääneen, niinkö?
On se niin väärin. Mikä ihmisiä vaivaa kun eivät lähde kusetuksiin mukaan? Sen niin negatiivista. MUAHAHAHAAAA
kohta jaetaan rahaa...idiootit jää ulos
onko tietoa koska rahanjako alkaa? Olen ymmärtänyt että sitä on odotettu jo monta vuotta. Pitääkö paikkansa?
Kuka tässä on idiootti, liittynyt vai ulosjäänyt?
Ulosjäämisen puolesta on runsaasti todisteita:
-markkinoidaan ohjelmistoratkaisuja jotka on jo ajat sitten keksitty
-markkinoidaan ohjelmistoratkaisuja joita on saatavissa ilmaiseksikin
-ohjelmistoja ei löydy mistään. Onko niitä edes olemassa? Ainoa mitä löytyy on mainokset
-rahanjakoa on odotettu jo monta vuotta
Onko mitään todisteita liittymisen puolesta. Onko edes lupauksia koska rahanjakaminen alkaa?
Tietoa saa tutkimalla.
Ja tuohan oon tutkittua tietoa jonka sinä näköjään myönnät. :)
Ideana on kaiketi keksiä niin typerä huijaus (jopa Onecoinia typerämpi) ja toivoa, että jotkut haksahtavat.
Mahtava homma!
Joskus totuus lyö vasten kasvoja.
"Onpassive on 1000 kertaa arvokkaampi, sen tuotteet ylivoimaisia, verrattuna esim.googlen tai microsoftin tuotteisiin.
Mitkä tuotteet? Ja mistä revit tuon onpassiven arvon? Hatustasi niin kuin kaikki muutkin "faktat"?
Tässä loistava esimerkki siitä miten pihalla todellisuudesta onpassiven kultin jäsenet ovat. :(
Kolikolla on aina kaksi puolta.
Niinhän sillä on. Mutta mitä sillä on tekemistä tämän onpassive huijauksen kanssa?
Mutta hulluilla on vain yksi puoli, toisin kuin kolikoilla
Hulluja on monenlaisia.
Sinulle sekä aika monelle muullekin on yllätys tulossa.
Ja miksi taas tuollainen lapsellinen uho päällä? Miksi et pysty puhumaan tästä huijauksesta kuin aikuiset?
"Joskus totuus lyö vasten kasvoja."
Miksi mua aina lyödään totuudella vasten kasvoja. On se niin väärin, pohti onpassivelainen maailman menoa, MUAHAHAHAHAAAAA
Voiko onpassiveen liittyä "odottava perustaja" statuksella jolloin ei tarvitsisi maksaa ennen kuin julkaistaan?
Voisitteko te joilla on suorat yhteydet onpassiven perustajaan kysyä häneltä? Ei tarvitsisi turhaan maksaa odottamisesta? Aika moni voisi olla kiinnostunut.
Sellaista statusta ei ole olemassa. Voit toki liittyä vasta silloin kun Onpassive on julkaistu jos haluat pelata varman päälle. Kun tarkastelet suuryrityksiä niin ketkä niissä nostavat suurimmat tulot? Tietenkin he jotka liittyivät ennenkun yritys oli edes julkaistu.
Onko sinun tietosi tosiaan näin heikot? Suurimmat tulot saavat ne joilla on isoin palkka. Jos taas puhut sijoittajista, niin he eivät "liity" yritykseen mitenkään, vaan ostavat palan yrityksestä sijoittamalla osakkeisiin.
Ovatko kaikki onpassiven jäsenet yhtä pihalla kuin sinä?
Jotkut yritykset tarjoavat kumppanuutta ihmisille, toiset taas eivät. Tai suurin osa eivät. Mutta mitä jos...?
No kerroppa yksi esimerkki. Ja mitä hyötyä tästä on firmalle?
Mitä kumppanuutta?!? Tällaisesta ei olla kuultukaan?!? Mitä se "kumppanuus" tarkoittaa ja miten se ilmenee?
Taikka sinun tapauksessasi se merkinnee onpassivea ja että onpassive jakaa ihmisille rahaa vastikkeettomasti. Jos sinulla olisi elämänkokemusta ymmärtäisit, että sellainen on mahdotonta.
Oletteko te kaikki onpassiven jäsenet tuollaisia, poikkeavia? Onko teistä kukaan koskaan ollut työelämässä ja onko kukaan käynyt mitään koulua? Onko koulun käyminen jopa este onpassiven jäsenyydelle?
No jokos löysit edes yhden esimerkin? Vai todetaanko että valehtelet taas?
ONPASSIVE, perustajat/kumppanit rakentavat yritykselle vakaan perustan, sekä ovat mukana tuotetestauksissa sekä voivat jakaa mielipiteensä sekä esittää ehdotuksiaan yrityksen johdolle.
” perustajat/kumppanit rakentavat yritykselle vakaan perustan”
Eli aikaisemmin valehtelit ettei heidän tarvitse tehdä mitään. Nyt heidän pitää olla mukana yritys toiminnassa. Mitäs sinä olet tehnyt tuon perus rakentamiseksi?
Ja oikeasti et ole mikään perusta tai kumppani, koska et voi vaikuttaa yrityksen toimintaan mitenkään.
Ja miksi te joudutte tekemään tuotetestauksen? Eikö teillä ole varaa palkata siihen ammattilaisia? Amatööri touhua taas.
Onpassiveen ovat kaikki tervetulleita, ja Onpassivessa kaikki ovat samanarvoisia. Se tietenkin saattaa jolkekin olla este liittymiselle.
Ja+taas+jäit+valehtelusta+kiinni.+Aikaisemmin+liittyneet+tienaavat+enemmän+kuin+myöhemmin+liittyneet.+Juuri+äskenhän+kehuit+kuka+"nostaa"+yrityksestä+suurimmat+tulot:+aikaisin+liittyneet.
Ja+joku+aika+sitten+joku+retosteli+että+tämän+vuoden+aikana+liittyvät+saavat+passiivisesta+tulosta+-+mitä+ikinä+tarkoittaakaan+-+100%+ja+myöhemmin+liittyneet+vähemmän.
Onpassivessa+kaikki+eivät+siis+ole+samanarvoisia.+Miksi+valehtelet+koko+ajan?++Paskanpuhuminen+on+sinulle+ilmeisen+luonnollista.
Kaikille annetaan samat mahdollisuudet. Toiset käyttävät niitä, toiset taas eivät.
Eihän anneta. Ja kaikki eivät ole samanarvoisia. Miksi valehtelet taas, kuten valehtelit siitä että kohta ei voi enää rekisteröityä "perustajaksi"? Ja mitä hyötyä on olla perustaja? Et ole vieläkään kertonut mitä etuja perustaja saa, eli onko tuosta yhtään mitään hyötyä?
Se on ollut joku muu retostelemassa, en minä.
Eli perustajat eivät saakkaan mitään parempia etuja. Toisin sanoen sanot itsekin ettei tähän ole mitään syytä liittyä ennen kuin tuotteet ovat ulkona.
En valitettavasti voi auttaa , jos kieltäytyy ymmärtämästä niin.....
Ja taas heittäydyit lapselliseksi. Ja sinut pitäisi ottaa tosissaan :D
Onko onpassiven tarkoitus että kenenkään ei tarvitsisi enää koskaan tehdä töitä?
Ei ole. Kyllä jonkun pitää töitä tehdä muuten yhteikunta pysähtyy. Onpassive antaa mahdollisuuden valita.
Mitä tarkoitat "Onpassive antaa mahdollisuuden valita"?
Tarkoitatko että onpassive määrää keiden pitää tehdä töitä ja keiden ei tarvitse tehdä töitä vai mitä tämä valintamahdollisuus tarkoittaa? Mitä on valittavana?
Juuri näin. Koska onpassive näyttää olevan kultti, missä ei esimerkiksi saa missään nimessä arvostella perustajaa. Joten on aivan ilmi selvää että näillä on eri "tasot" joihin ihmiset laitetaan. Näin ihmiset laitetaan paremmuusjärjestykseen ja näin saadaan ihmiset tappelemaan toisiaan vastaan ja toimimaan yrityk... anteeksi kultin johdon mukaan. Nämä lampaat vain eivät sitä huomaa, vaan luulevat olevansa mukana jossain "uudessa ja mahtavassa" asiassa ja "joka tulee muuttamaan maailman" kunhan kerkeää. :D
Jokainen tekee omat valinntansa.
Tämä on kuin lapsen kanssa keskustelisi. Lapsi ei ymmärrä kysymyksen ydintä eikä ymmärrä mitä kysytään. Siksi aikuisen on johdateltava lasta lähemmäksi ydintä jotta vastauksista saisi parsittua kasaan näkemyksen.
Mutta tässä tapauksessa tämä on toivoton tehtävä. Vaan eipä ihme, mehän olemme tekemisissä onpassivelaisen kanssa.
No, tiedämme siis tämän: onpassive antaa mahdollisuuden valita. Älä kysy enempää vaan ota tämä toteamus annettuna, kuin lapsen suusta. Ei lapsikaan osaa miettiä sitä sen pidemmälle. Onpassive antaa mahdollisuuden valita!
Miksi sinä teit valinnan lähteä tähän selvään huijaukseen mukaan?
Sellaiset kysymykset, sellaiset vastaukset. Vaikka eihän tässä nyt ole esitetty niin paljon kysymyksiä, enemmänkin väitteitä.
Minä valitsin mahdollisuuden täydelliseen vapauteen, itselleni, lapsilleni sekä lapsenlapsilleni. Tässä en näe minkäänlaista huijausta. Olen saanut kaikki tarvitsemani tiedot ja luotan Onpassiveen kun vuoreen.
Minä tunnen tämän henkilön ja voin kertoa että hän valehtelee. Hänellä ei ole lapsia ja hän on tunnettu huijari
Oletko kertonut lapsillesi onpassivesta? Voisitko kertoa heidän kommenntinsa aiheesta?
Miten tämä on mahdollistanut sinun vapauden? Ainakin taloudellisesti se ei voi olla mahdollista kun ei teillä ole mitään tuotteita mitä myydä.
Ja miksi taas valehtelet? Se on rumaa.
Kastiyhteiskunnassa kaikkien ei tarvitse tehdä töitä. Padapimpimpapom. Juna meni o, nyt ootellaan. 🙊🙈🙉🙊🥱🤔🥱🤔🧻🗿
onpassive ei pakota ketään valitsemaan, ...
No ei pakota muutkaan firmat, joten tämä pitäisi olla itsestään selvyys. Mutta miksi onpassivessa hoetaan tätä? Onko ollut tilanteita että on pakotettu valitsemaan, ja nyt yritetään sitten kertoa "... että ei me enää oikeesti tehdä näin. Se oli ennen."?
onpassivessa on vapaus valita, ...
onpassivea ei voi käsittää,...
eikä pysäyttää.
Sellaista ei voi pysäyttää mikä ei ole liikkeessä
"Minä valitsin mahdollisuuden täydelliseen vapauteen, itselleni, lapsilleni "
Olet varmasti mainostanut onpassivea lapsillesi. Kerro mitä he ovat kommentoineet. Ovatko he myös liittyneet onpassiveen? Etkö voi pyytää heitä myös tänne kommentoimaan?
Tämä kiinnostaisi tietää mutta ei kuulu vastausta. Mikä tässä on niin vaikeata ettei voi vastata?
Taisi tulla liian paha kysymys vastattavaksi
Haet nyt vääriä asioita. Haluat tietää mitä minun lapsille kuuluu, ja sehän ei kuulu tänne. En minäkään kysele sun lapsesi mielipiteitä.
Suosittelen että haet tietoa Onpassivesta!
Heidän yksityisyytensä.
Noin 500
Se oli jo vuosi sitten n. 500. Ei ole oikein menestyksekästä verkostomarkkinointia.
Luulen että oikea luku on kymmenisen jäsentä. Jos jäseniä olisi satoja tästä humpuukista oltaisiin kuultu muuallakin.
Oletteko saaneet uusia jäseniä tämän Suomi24-kampanjointinne kautta?
En usko että tämän kautta ole tullut ketään. Ei ole kukaan ainakaan tunnustanut.
Kyllä nyt jännittää. Toimitusjohtajamne tulee tänä iltana antamaan meille kuulumisia koskien ONPASSIVE, a....saas nähdä onko Suomen mielensäpahoittajat saaneet firman kaatumaan 🤔😄
Te molemmat onpassivelaiset jotka täällä kirjoittelette taidatte olla ulosannista päätellen hieman "jälkeenjääneitä".
Mutta sellainen täytyy ollakin lähteäkseen onpassiveen mukaan. Kuten nähdään, heikkolahjaisuus ja ahneus on ikävä yhdistelmä. Sellaisia viedään kuin litran mittaa.
No, koska julkaistaan, MUAHAHAMUAHAHAHAAA
Älä ole katkera, kyllä sinullekin joskus aurinko paistaa......jossain.
Älkää pettykö vaikka onpassivea ei julkaista tänäkään vuonna. Hyvää kannattaa odottaa, MUAHAHAHAAA
Eiköhän kannata olla vain passiivinen ja odottaa rikastumista.
Mistä te muka ne 500 jäsentä olette hankkineet? Täälläkin käy lukijoita jonkin verran ja sanotte että kukaan ei ole liittynyt. Missä te olette näkyvyyttä niin paljon hankkineet että olisitte saaneet hankituksi 500 jäsentä?
Puskaradio toimii.
Tämä selitys ei vakuuta. Käyhän täälläkin lukijoita, miksei puskaradio toimi heidän tapauksessaan?
Yritin kysyä mitä lähipiirinne ajattelee onpassivesta, sillä tottahan te sitä olette heille markkinoineet. Mutta kieltäydyitte vastaamasta yksityisyyteen vedoten. Miksikähän???
Minä tiedän vastauksen: kaikki normaalit ihmiset suhtautuvat onpassiveen heti naurettavana huijauksena eivätkä ota puheita edes vakavissaan. Näin on käynyt lähipiirinnekin kanssa, eikö totta? Pystyttekö vastaamaan tähän? (tiedän, ette pysty)
En voi vastata toisten puolesta, joten vastaan vaan omalta osaltani.
Itselläni on koko lähipiirini mukana ONPASSIVE,ssa ja kaikki odottavat innolla mitä kaikkea he voivat vielä saavuttaa tulevaisuudessa. Tulevaisuus on jokaisen osalta turvattu, ainakin taloudellisesti.
Mikä tekee ihmisestä normaalin ? Sitä miten suhtautuvat ONPASSIVE,en vai joku muu?
Kumma kun kukaan heistä ei käy täällä puolustamassa onpassivea?! Siis jos heitä on olemassa.
Oletko kertonut lähipiirillesi että asiantuntijat eivät näe onpassiven tuotteille mitään menestymismahdollisuuksia? Ja että tuotteita ei ole toistaiseksi nähty kuin mainoksissa eikä niistä saa mistään mitään teknistä dataa/käyttökokemuksia. Ja oletko kertonut heille että onpassivella ei ole mitään jälleenmyyntiverkostoa? Ilman myyntiä ei tule rahaa. Niin ja pitäisi olla myytävääkin.
Miten voit sanoa että heidän taloudellinen tulevaisuutensa on turvattu, kun vieläkään ei ole mitään merkkiä siitä milloin onpassivesta alkaisi saada rahaa ulos?
Voisitko kysyä heiltä tätä ja kertoa miten he kommentoivat?
Huh huh. Vai taloudellisesti turvattu? Ja tämäkö on onpassiven ansiota? Aika voimakkaasti sanottu kun onpassivella ei ole mitään liiketoimintaa eikä sellaista ole odotettavissakaan.
Ei voi sanoa muuta kuin että huh huh
Me ei voida kun nauraa " adiantuntijoille*.
Tuollaista kysymystä voisi odottaa lapsen suusta. Yritä kuvitella mitä isä vastaisi tuollaista kysyvälle lapselle (vihje: kaikki vastaukset kelpaavat)
Viestissä ollut viittaus "normaaliin" oli vain viestiin lisätty lisävivahde, ei relevantti viestin sanoman ymmärtämiseksi. Voit tehdä kokeen. Poista viestistä tuo sana ja tutki muuttuuko viestin sanoma mitenkään. Jos ei muutu, kyseinen sana ei ole olennainen viestin ymmärtämiseksi.
Tai minäkin voin puuttua viestin yksityiskohtaan ja sivuuttaa tyystin viestin tarkoituksen: olit kirjoittanut "ONPASSIVE,en". Tiedoksesti: jos haluat käyttää illatiivia taipumattoman erisnimen kanssa, sinun tulee käyttää kakoispistettä näin: "ONPASSIVE:en". Missään tapauksessa siinä ei käytetä pilkkua. Mistä ihmeestä olet tuollaisen keksinyt?
Minusta tuntuu että sinulta nyt puuttu jotain tietoa tulevasta. Eikö asiantuntijat seuraa mitä mmaailmalla tapahtuu? ..
Minun+ennustustaitoni+kohdistuvat+lähinnä+vain+menneeseen+aikaan.+
Mutta+onpassive+on+kohdallani+poikkeus.+Siinä+minun+ennustukseni+osuvat+kohdalleen+100%+tarkkuudella!!!
Ja+nyt+ennustan:+ONPASSIVEssa+ei+ole+tapahtumassa+yhtään+mitään.+Ei+tänä+vuonna+eikä+ensi+vuonnakaan.++Mark+my+words
"Itselläni on koko lähipiirini mukana ONPASSIVE,ssa"
Pötyä! Maajohtajanne hell-manni sanoi jokin aika sitten puhuneensa kaikille tutuille onpassivesta ja tulos oli "eihän mua usko kukaan".
"Me ei voida kun nauraa " adiantuntijoille*
Onpassive-uskovaisille on turha yrittää puhua järkeä. Mutta sen tähden he ovatkin mukana huijauksessa
Me ei voida kun nauraa " adiantuntijoille*.
Te onpassivelaiset taidatte olla aika hauskaa väkeä. Naureskelette päivät pitkät. Ja naurunaihetta takuulla riittää kun adiantuntioita on joka paikassa ja kaikkialla.
Ja ette te toisaalta pystykään muuta kuin nauramaan adiantuntioille. Onpassiveen liittyviin kysymyksiin kun on mahdotonta vastata tai reagoida mitenkään järkevästi.
Adiantuntijat?!? Adiantuntiat? ADIANTUNTIAT!!!!! MUAHAHAHAMUAHAHAHAA
Hah hah haa kun naurattaa!!
Onpassivelaisella on hauskaa 24/7. Hah hah haaa, naurattaa, hah hah hah haa
Liittykää kaikki onpassiveen. Saa nauraa päivät pitkät.
Hah hah hah hah hah hah, kannattaa liittyä, hah hah hah hahhhhaaaaaa
"Pötyä! Maajohtajanne hell-manni sanoi jokin aika sitten puhuneensa kaikille tutuille onpassivesta ja tulos oli "eihän mua usko kukaan"
Pitää paikkansa. Minäkin muistan maajohtajan kommentoineen asiaa juuri noilla sanoilla
ONPASSIVE,lla menee hyvin, miten teillä ?
Ai, jokos saat tuloja sieltä? Vai taasko valehtelet?
En puhunut minusta, vaan ONPASSIVE, sta
Eli et olekaan mukana onpassiven toiminnassa? Miksi sitten valehtelit aikaisemmin että olet?
Vatupassi on suoraselkäinen huijaus ! 🧻🗿🧻🧻🗿