Jopas jotakin että köyhyyspalstalla henkilöt vaihtaa ajatuksia jotka vieroksuvat töitä ja elävät köyhyyssä huh huh kyllä hyvin syvältä tuollaisten kirjoitukset. Itse tulen toimeen ja on aktiviteettejä.
Jopas jotakin
9
91
Vastaukset
- Anonyymi
Jopas jotakin että orjatyöläiset täällä puhuvat asioista joita ei tedä ja kuvittelevat olevansa "työläisiä", vaikke palkkaa saakkaan, no onhan sekin jotain, mutta ei pitäisi antaa ilmaiseksi osaamista ja leuhkia orjatyöllä.
Me tullaan toimeen kelan etuuksilla ja sosiaaliavustuksilla, joihin sinäkin osallistut 9 e päiväkorvauksen veroilla. Huh huh... mieti kannattaako?- Anonyymi
Kerros nyt kaikki mitä osaat ja on ihme ettei tuollaista huipputyöntekijää ole palkattu.
- Anonyymi
Mikä ihmeen ajatuspakkomielle tuo on että joku jotain orjatyötä tekisi tai vaivautuisi köyhyyspalstalle. Kyllähän palkkaa maksetaan mutta joillakin ihmisillä hiton korkeat asumiskustannukset. Jotain höpinää ettei palkalla tule toimeen ni entäs ne menot.
- Anonyymi
Töitä verotetaan .
- Anonyymi
Täytyyhän veroja maksaa että nämä ihanaa työttömyys kirjoittelevat viihtyvät
- Anonyymi
Nyt tuli asiaa.
Totta, on paljon ihmisiä jotka haluavat elää ja olla työttöminä, tosin se on väärä sana heille jotka haluavat olla kotona, voisi hyvin alkaa kutsumaan heitäoman elämän toimitusjohtajat.
Me haluataan ollakotona, eikä sairastua työstä. On paljon kivampi jaksaa ja tehdä mitä itse haluaa, ilman että kello sanelee ja yirytksen omistajat mitä tehdään. Jokainen aikjuinen osaa kyllä tehdä päivästään omanlaisen. Töitä on paljon kotona, ja koskas ne tehdään jos töissä ollaan orjailemassa.
Kiltisti nyt vaan sinä orjaileman ja makselemaan veroja, me tarvitaan rahaa.
- Anonyymi
NIIN AHDITSTUNUT OLET KUN TÄLLÄSTÄ KIRJOITAT. HAE APUA, VARMASTI SAAT. Katkeruus syö sinua sisältä ja pääsi hajoaa ennenkuin ymmärrät mikä on elämän tarkoitus.
- Anonyymi
Hyvin on syvältä ajatusmaailmasi ja varmaan jokainen läheinen sulla kans syrjäytynyt huh huh.Kenties syöt tänään pelkkää makaronia.
- Anonyymi
Pliiiiiissss... älä arvaile muiden elämää ja tekemisiä. Se on kyllä helppo tapa ohittaa aisoita, mutta tekee ihmisestä idiootin. Jos ei osaa keskutella niin ei oole pakko, ei ole pakko ottaa kantaa. Tuo sinun kommentti on niin täällä kuulutu sinun suustasi jo menesti , vaihda jo levyä.
Jos et osaa keskustella, mene lasten kesustelupalstalle, siellä ei tarvitse asioita tietää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522574454Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään913369Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242566Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv582275Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?962159TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain871429Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281309- 401290
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli681205Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10798