Jopas jotakin että köyhyyspalstalla henkilöt vaihtaa ajatuksia jotka vieroksuvat töitä ja elävät köyhyyssä huh huh kyllä hyvin syvältä tuollaisten kirjoitukset. Itse tulen toimeen ja on aktiviteettejä.
Jopas jotakin
9
94
Vastaukset
- Anonyymi
Jopas jotakin että orjatyöläiset täällä puhuvat asioista joita ei tedä ja kuvittelevat olevansa "työläisiä", vaikke palkkaa saakkaan, no onhan sekin jotain, mutta ei pitäisi antaa ilmaiseksi osaamista ja leuhkia orjatyöllä.
Me tullaan toimeen kelan etuuksilla ja sosiaaliavustuksilla, joihin sinäkin osallistut 9 e päiväkorvauksen veroilla. Huh huh... mieti kannattaako?- Anonyymi
Kerros nyt kaikki mitä osaat ja on ihme ettei tuollaista huipputyöntekijää ole palkattu.
- Anonyymi
Mikä ihmeen ajatuspakkomielle tuo on että joku jotain orjatyötä tekisi tai vaivautuisi köyhyyspalstalle. Kyllähän palkkaa maksetaan mutta joillakin ihmisillä hiton korkeat asumiskustannukset. Jotain höpinää ettei palkalla tule toimeen ni entäs ne menot.
- Anonyymi
Töitä verotetaan .
- Anonyymi
Täytyyhän veroja maksaa että nämä ihanaa työttömyys kirjoittelevat viihtyvät
- Anonyymi
Nyt tuli asiaa.
Totta, on paljon ihmisiä jotka haluavat elää ja olla työttöminä, tosin se on väärä sana heille jotka haluavat olla kotona, voisi hyvin alkaa kutsumaan heitäoman elämän toimitusjohtajat.
Me haluataan ollakotona, eikä sairastua työstä. On paljon kivampi jaksaa ja tehdä mitä itse haluaa, ilman että kello sanelee ja yirytksen omistajat mitä tehdään. Jokainen aikjuinen osaa kyllä tehdä päivästään omanlaisen. Töitä on paljon kotona, ja koskas ne tehdään jos töissä ollaan orjailemassa.
Kiltisti nyt vaan sinä orjaileman ja makselemaan veroja, me tarvitaan rahaa.
- Anonyymi
NIIN AHDITSTUNUT OLET KUN TÄLLÄSTÄ KIRJOITAT. HAE APUA, VARMASTI SAAT. Katkeruus syö sinua sisältä ja pääsi hajoaa ennenkuin ymmärrät mikä on elämän tarkoitus.
- Anonyymi
Hyvin on syvältä ajatusmaailmasi ja varmaan jokainen läheinen sulla kans syrjäytynyt huh huh.Kenties syöt tänään pelkkää makaronia.
- Anonyymi
Pliiiiiissss... älä arvaile muiden elämää ja tekemisiä. Se on kyllä helppo tapa ohittaa aisoita, mutta tekee ihmisestä idiootin. Jos ei osaa keskutella niin ei oole pakko, ei ole pakko ottaa kantaa. Tuo sinun kommentti on niin täällä kuulutu sinun suustasi jo menesti , vaihda jo levyä.
Jos et osaa keskustella, mene lasten kesustelupalstalle, siellä ei tarvitse asioita tietää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722739Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,252488Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville422191Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.132016Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111507- 1671363
- 521042
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa28984IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16798Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99791