enemmän ääntä kuin persut, mutta kun päävikaiset suvakkivasurit eivät näe muuta kuin persut.
Suvakit eivät tajua sitäkään, että Puolan rajalla mellakoivat muslimit eivät ole oikeita pakolaisia, vaan turvapaikkaturisteja.
Suvakkivasurien elämä on kurjaa ja köyhää.
Suvakit eivät tajua sitäkään, että Puolan rajalla mellakoivat muslimit eivät ole oikeita pakolaisia, vaan turvapaikkaturisteja.
Suvakkivasurien elämä on kurjaa ja köyhää.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Kokoomus onn todella ollut paljon äänessä tuosta, oikein ihmetellyt asiaa.
Täällä öyhöttää pari syrjäytynyttä vassarikakaraa, jotka diggaa muslimeita.
Ainoa öyhötys kuuluu ja vinkuu persujen puolueriveistä ja kokoomuksen konservatiivisiiven suunnalta.
Persut ja kokoomus on vaan oikeassa mamutuksen suhteen, sehän teitä idiootteja suvakkeja harmittaa.
Kerro nyt vielä paljonko muslimeita haluat Suomeen?
Persut ja kokoomus otti maahan viimeksi 35000, vihreiden Ohisalo laittoi 1,5 vuotta sitten rajat kiinni!
Paljonko persut ja kokoomus haluaisivat lisää?
Ja luuletko ettei vasemmistohallitus olisi ottanut, eli päästänyt - pässi? Silloinen vasemmisto-oppositio nimenomaan vaati, että huijarit pitää tänne päästää.
Ohisalo ei ole laittanyt yhtään mitään.
Älä lässytä, PS ja Kokoomus olivat hallituksessa päättämässä asioista ei vasemmisto. PerusSuomalaiset ja Kokoomus toivat maahan 35 000, miksi eivät silloin sulkeneet rajoja? Ei osaaminen riittänyt? Ei ollut halua?
Pölhöt eivät halua ymmärtää, että kyseessä on järjestäytynyttä letokonelasteittain Valko- Venäjälle suuntautuvaa ihmismassojen siirtoa Eurooppaan. Jollain rahallahan ne lennotkin hoidetaan ja kuvitellaan sitten, että ovi Eurooppaan on auki. Suomeen on näistä jo jotakin reittiä tulut ainakin 30 ihmistä. Eikö olisi aihetta käännyttää takaisin. Jos nämä ovat siirtolaiisa niin sehän pitäisi tarkoittaa sitä, että paperit on kunnossa ja myös valmius elättää itsensä.. vai??
Ne jotka jotenkin tänne livahtamaan ei heitä suinpäin karkoteta ,kun maassa on suvakkihallitus ,joka toivottaa kaikki tervetulleeksi maahamme rikastuttamaan meidän kulttuuriamme .Vihreitten Pennanen pisti perseen penkkiin ja koko lento myöhästyyi yhden maastakarkotuten vuoksi . On hyvä että tästä saatin keskustelua aikaiseksi ja äänestäjät takuulla miettivät mitä saivat kun menivät tämän pölhöhallituksen äänestämään valtaan.
ONNEKSI on marinin hallitus eikä pölhökustaa kokoomuksen riistoporvari hallitus
No paljonkos tämä puna-hallitus on auttanut sinua persaukista vasuria?
Hallitus on tehnyt loistavaa työtä ja sekös harmittaa sinua!
Mitä Puolan rajalla todella tapahtuu, sitä emme tiedä, kun toimittajia ei päästetä edes näköetäisyydelle. Propagandan varassa ollaan.
Liettuan rajalla ei näemmä tapahdu mitään, kun sinne media pääsee...
Kyllä sieltä Puolan rajalta on ihan livekuvaa kun osaa hakea, Ruotsin puolen medioissa löytyy varsinkin.
On on. Tarkasti laskelmoitua sellaista, ei uutiskriteerein vapaasti kuvattua.
Jopa talebanien Afganistanissa kuvaaminen on vapaata Puolan itärajavyöhykkeeseen verrattuna.
Seli seli vasuri.
Kaikki ylimääräiset Suomesta ulos portsarien niska-perseotteella.
Persut ensimmäisinä jonossa Espanjan aurinkorannoille ja Putinistanin utopiaan.
Vasemmistolaiset on aina palvoneet neukkula/venäjää.
Ai kokoomusko se sitten olisi paras ratkaisija tässä jutussa ,no onhan se hyvinvoinnin TUHOLAINEN
Tollon vasurin pää on tehty niin ohuista aineksista että tyhmyys läpi paistaa,mutta Kookoomuksessa on senverran järkeä joka teiltä puuttuu . Ensin täytyy kakku leipoa ja sitten on syömisen aika,tämä halltus ei noihin leivontapuuhiin ole ryhtynyt. Velkarahan turvin porskutellaan ,mihinkään työllisyystoimiin ei olla ryhdytty.
Ei ole kokkeleista hommaan, osaaminen ei riitä.
Woltin perustajan mukaan Suomi on hyvä maa yrittää. Taitaa tietää jotain asiasta?
Nuorilla ei ole valittamisen kulttuuri verissä, vaan he menevät tekemisen kautta. Veroistakaan ei vinguta, vaan maksetaan ne iloisesti sille hyvinvointivaltiolle jonka huomassa hekin ovat koulunsa käyneet ja turvassa kasvaneet.
Kokoomus ensin yksityistää kakun leipomisen ja sen jälkeen ulkoistaa leipomisen orjapalkalla jollekulle. Laskuttaa työstä ja hallinnosta ja sen jälkeen ottaa rahat talteen veroparatiisiin. Tämän jälkeen kokkare toteaa että kakku ei miellytä häntä, eikä sen jälkeen enää leivota. Ei kehitetä tuotetta, ei sellaiseen ole varaa. Firma konkkaan ja valtiolta hyvitysrahat taskuun kun tuli paha mieli. Sen jälkeen aloitetaan rumba uudestaan. Kokoomus ei saa koskaan mitään järkevää aikaan itsekseen.
Mitä tekemistä on Kokoomuksella kakun leipomisessa,olet noita vasuritolloja joka ei ymmärrä yritystoiminnasta yhtääh mitään . Kyllä ne kakun leipojat ovat suurimmaksi osaksi pienyrittäjiä jotka tätä maata pystyssä pitävät .
Vasemmistolaiset tosin valittaa jatkuvasti.
Orpo petturin leima ei lähde vaikka ampuisi tulijat rajalle 🤣
Kun luottamus ihmiseen menee niin se menee .
Kyllä nämä hallituksen ministerit niitä pettureita ovat,mutta maassa on sentään kaksi puoluetta jotka pitävät suomen puolta,Persut ja Kokoomus jotka ovat taatusti seuraavassa hallituksessa mukana. Siellä ei teitä tolloja tarvita toistamiseen .
Eiköhän me äänestetä persulit ja kokkelit jälleen kerran jäähyaitioon.
Köyhä kyllä olen se mitä Puolan rajalla tapahtuu on valkovenäjän presidentin järjestämä tilanne josta Kokoomuskin nappaa oman äänensä eli vitut mutta nämä oli mitä oli ovat uhreja.
Televisiossa näytettiin itkevä lapsi. Nyt me suvakit järjestetään konsertti, jotta puolan rajalta puretaan piikkilangat pois.
Voisivat nämä tekopyhät maailman parantajat katsoa pikkuisen kaikkia niitä Suomen itseviä lapsia, joilla on paha olla ja tehdä asioita oman maan hyväksi. Ällöttävää ulkokultaisuutta vaahdota parista näytteille laitetusta "itkevästä" lapsesta, joiden tilanteen on omat vanhemmat tai anhempi aiheuttanut tietoisesti. Jos ei osata huolehtia ensin omista pitäisi pitää nokka ummessa.