Seiskassa juttua. Ikinuori Aira Samulin myy käytettyjä vaatteitaan nyt lauantaina Stockalla. Vaatteita jopa 60 luvulta. Sieltä jos mistä tekee löytöjä.
Mennään ostamaan Aira Samulinin vaatteita Stockalta
Anonyymi
36970
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Pitäköön rättinsä, karmea vanha nainen.
Älä nyt noin sano 😳. Sieltä voi löytyä vaikka ” nimettömät ja krinoliini” 1800- luvulta!
Varmaan teihin nähden saa pitääkin, Aira näes on sutjakka nainen, ei hänen vaatteisiinsa siiderivalaat mahdu.
Ei tulisi mieleenkään ostaa jonkun Aira Samulinin vanhoja rättejä, olkoot sitten vaikka miltä vuosikymmeneltä tai miten laatutavaraa.
Mieluummin ostan vaikka Pelastusarmeijan kirppikseltä.
Juu varsin " sutjakka " ....hahhhhaa
Tekeekö Aira kuolinsiivousta? Menkää katsomaan, ellette mitään ostaisikaan, minkälainen muoti oli 60-ja 70-luvulla. Voisitte hämmästyä minkälaisia ihania vaatteita mummonnekin pitivät päällään.
Aika karmeissa rytkyissä kulki Töölössä asuessaan, melkein kalju, mutta tekoletti kiinnitettynä niskaan. Arjalta en ostaisi edes nuppineulaa, sen verran ahne vielä vanhoilla päivillään.
Ei sun Arjalta tarvitse ostaa, Airahan niitä kauppaa?
Siis haloo...kaikilla on omia mummuja,äitejä jolta on jäänyt samanlaisia vaatteita niin paljon että en todellakaan mene ostamaan Airan vanhoja rättejä vuodelta 60..jopa stockalla myydään jee.
Ei tavallinen kirppis kelpaa? Miksi pitää olla Stocka?
Ei kelpaa vanhan luuska immen vaatteet. Ajattelisi mitä puhuu televisiossa. Lieneekö porttoakka?
En yhtään epäilisi !
UUH...Airan vanhat kiimalimaiset kretonkipikkarit (pesemättömät)
Nuuh Nuuh...
Onko kukaan käynyt Stockalla kattelee niitä rätei? Oliko paljon hintaa? Aira on bisnesnainen, tuskin kovin halvalla myy.
Kaikki me vanhenemme, myös te vanhuksille naurajat!!
Ihan varmasti löytyisi tyylikkäitä ja erkoisia vatteita. Aira on aina ollut tyylikäs ja ajan muodin mukainen, vielä tänäänkin!
Tottakai me kaikki vanhenemme, mutta ei kai sentään sirkuspelleksi tarvitse kenenkään ryhtyä. Airalla ei ole tyylikkäitä vaatteita ollut ikinä. Kuin vanha huuhkaja kammottavine silmälaseineen.
Samaa mieltä. Vanhentua voi myös tyylikkäästi. Aira ei ole tyylikäs, näyttävä nainen kyllä paloautonpunaisen peruukkinsa kanssa.
Hauska mummu . Mutta ei koskaan tyylikäs !!
Liian erikoisia vaatteita ja aikansa elänyt muoti kyseessä .Ei kiitos!
Vaatteet sopivat hyvin varmaankin Ina Mikkolalle tai Meeri Koutaniemelle.
Juu sellaisille, jotka haluaa pukeutua erikoisemmin. Miten mies Airalla kauppa käynyt?
Edelliseen viestiin korjaus. Miten lienee Airalla kauppa käynyt?
Nuorisovaatteet eivät aina ole ne parhaat mahdolliset yli 90-vuotiaalle.
Tekevät pukeutujan jotenkin koomisen näköiseksi.
Aira on koomisen näköinen nolo vanha nainen, naurettava, kun suunsa avaa niin väpättää alaleuka ja samaa jargonia tulee Hyrsylän mutkasta---hohohoijaa
Älä nyt sentään pilkkaa, Aira on 95 vuotias. Jospa joku meistä joskus pääsisi tuohon ikään, hyvä niin. Kunnioitettava ihminen...
Kuitenkin, kuka hän luulee olevansa? En ikipäivinä käyttäis hänen vanhoja ryysyjään.
Sanna Marinin puppeli Ilmari voisi ostaa mekon.
Noniin Airaseni, nyt vain niitä päälläsi olleita käytettyjä pikkareitasi myymään meille kiimaisille miehille, kun julkkiksena niistä maksettaisiinkin enemmän ja lisäksi teollasi lisäisit nuorekkuuttasi selvästi entisestään muiden silmissä, ihan vain vinkkinä sulle😉
Maailmantilanne vaikuttaa syvästi Aira Samuliniin – myös oma tilanne yrittäjänä huolettaa https://www.is.fi/viihde/art-2000009239295.html
Aira....ei millään pahalla, mutta eikö tuolla esiin tulosta puutu pohja. Voithan itseäsi yrittäjäksi kutsua jos se helpottaa tai auttaa mutta ei noilla työtunneilla mitä yrittäjyyteen ja velvollisuuksiin liittyy viedään oikeilta yksinyrittäjästä maine.
Sinä teet kutsumuksesta ja halusta sekä huvista noilla kertyneillä tunneilla.
Tuskinpa yli 8-kymppinen enää täysillä paahtaakaan.
Ei kai niitä kukaan ottaisi vaikka ilmaiseksi saisi.
Airan vaatteet eivät sovi lihaville ja tanttamuodista pitäville.
Kaikki kunnia Airalle, ikää 95 vuotta, lopettakaa hänen pilkkamisensa.
Kova mimmi
Harva jaksaa tuon ikäisenä tehdä mitään
Niinpä, harva on enää hengissä 95 vuotiaana.
Kuvissa sillä paistaa ihania rintsikoita paidan läpi, niitä voisin ostaa tyynyn alle unileluiksi. Ei, nyt alkoi veri kiertämään alakerrassa...