2021 vuonna seksuaalista rikosta ei kunnon tuomiota

Anonyymi

2021 edelleenkään seksuaalista rikoksen uhri ei saa oikeutta vaan tuomiot ihan Mitättömiä.

Ihmiset puolustaa tekijää ja uhria syyllistetään.

Suomen laki ei kunnioita ihmisen oikeutta omaan kehoon.

11

1641

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on sama kun kaikissa rikoksissa, eli pitää olla todisteita. Jos todisteita on, kaikki on mahdollista. Mutta jos ne todisteet ovat epävarmoja, ei oikea tie ole koventaa tuomioita. Mennään vain ojasta allikkoon. Se on ihan populismia, jota varsinkin kokoomus aina vaalien alla harrastaa.

      Oletan aloittajan olevan nainen ja vaikket pidä, niin sanon että em. takia naisella itsellään on vastuuta, mitä tapahtuu. Menneet ovat ajat, jossa nainen saa pelkällä omalla todistuksellaan kokonaisen lentopallojoukkueen vankilaan ja kymmeniä tuhansia euroja. Miksi? Siksi, että poliitikot ja muut vallankäyttäjät eivät enää uskalla harrastaa korruptiota entiseen malliin. Normaali ihminen toki aina on kysynyt, millä perusteella haluat heitättää toisen vankilaan ja saada tuhansia euroja rahaa? Tuomarit eivät sellaiseta välitä, vaan tottelevat maksajaa ja/tai puoluekirjaa

      Nyt 2021 toistaiseksi tämä rahoitustie on naisilta pitkälti tukittu. Koska valehteluun sisältyy yhä enemmän riskejä. Siksi valheelliset raiskaussyyteet ovatkin vähentyneet takavuosista. Jopa kolmannekseen.

      • Anonyymi

        Ei tässä ole mistään todistelemisesta kyse. Aloittaja toteaa aivan oikein, että seksuaalirikostuomioissa - jotka siis OVAT todistettu oikeiksi - tuomiot ovat naurettavia.

        Älä ala puhumaan asian vierestä:


    • Anonyymi

      Ulkopuolisten on aina vaikea tietää, mitä tapahtui. Jompi kumpi valehtelee, mutta kumpi? Kun se voi olla kumpi hyvänsä. Tuossa anonyymi sanoo, että naisilla on nyt enemmän riskejä valehdella raiskauksesta, mutta miten niin on enemmän riskiä?

    • Anonyymi

      Ei ole olemassa ihmisoikeuksia. Normaaleilla ihmisillä ne on luonnostaan mielessä joten kuten, mutta maailmassa mellastaa psykopaatit ja narsistit täysin vapaasti. Jos joku valehtelee toisesta tarpeeksi sujuvasti, harjoittaa väkivaltaa ja murtaa psyyketta, niin uhri yritetään kiusata tai väkivalloin saada hengiltä. Jos raiskauksen uhri on jonkun "suositun" tai hänen läheisen uhri, niin uhria syytetään. Jokainen normaali tietää, mistä on kyse. Harmi, että normaalit ovat passiivisia niissä tilanteissa.

    • Anonyymi

      Jaa, pelkkä naisen sanako, ilman muita todisteita , ei riitä enää tuomion saamiseen?

    • Anonyymi

      Toholammen pedarit vauhdissa.
      https:/youtube.com/watch?v=K9iwmkzoKlk

      Mites nyt kun Hesassa peruttiin seksuaalisävytteisesti tanssivien puolialastomien lasten elokuvanäytös. Meniko pedareilla viikonloppu pilalle ja enemmän vaan kotona tullut runkkailtua.

    • Anonyymi

      Niin juuri. Valtion kunnioitus ihmisten oikeuteen päättää omasta ruumiistaan on olematon. Haluaisin vain ryypätä ja maata sohvalla, mutta joka taholla tuputetaan terveyspropagandaa.

    • Anonyymi

      Eräs sovinisti kommentoi että naiset haluavat vain rahaa kun yrittävät laittaa miehen tuomiolle.
      Minua on hyväksikäytetty lukemattomia kertoja mutta ihmisillä nyt on tapana kadota ja todistaminen on vaikeaa ja henkisesti ja fyysisesti miltein mahdotonta. Kytät kyselisivät kaikenlaista jne. pitäisi kai pysyä vahvana samaan aikaan kun itse täysin traumatisoitunut.
      Miehistä olen saanut erittäin huonon kuvan, sellasta sattuu kun pahoja kokemuksia paljon.

      • Anonyymi

        Vai lukemattomia kertoja. Miten aina päädyt noihin hyväksikäyttötilanteisiin ja mitä oikeastaan tarkoitat hyväksikäytöllä? Mitä tapahtui?


    • Anonyymi

      Ei niin. Pakkopiikki tai työttömyys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1935
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      128
      875
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      126
      665
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      598
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      575
    6. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      64
      520
    10. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      299
      512
    11. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      497
    12. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      483
    13. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    14. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      36
      472
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      32
      451
    16. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      425
    17. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      416
    19. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      9
      407
    20. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      406
    Aihe