Onkos bussikuskit kovia naistenmiehiä?

Siis ne miespuoliset? Ihan muistan, että sellaista juttua olisi joskus ollut.
161098
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Raiskaustilastoissa, jos uskaltavat.

Äänestä

Kyllä niitä ainakin Koskelassa ja Varhassa oli useitakin. Ihan kuuluisiakin urotöistään ja kilvoittelu kuormastasyönnistä ja päivätauoilla ja vapailla kotiruvien luona vierailuilla kun äijät oli poissa,

Äänestä

Nais linja-autokuskit ne vasta kuumia ovat.

Äänestä

On joitakuita heitäkin, mutta vähemmässä määrin oli ainakin ennen vielä minunkin siellä ennen eläkkeellelähtöäni 55 vuoden ikäisenä.
Naistenmiehistä tunnetuimpia olivat paitsi allekirjoittanut, myöskin " kasi sepi" joka kehui kahdeksikollaan saavansa naiset laulamaan hoosiannaa.
Sitten Puumalainen Koskelasta ja VK.sta hieman nuorempaa ikäluokkaa edustanut " Kontulan Parooni".
-kukaan meistä eipä fillaroinut työmatkojaan

Karju Heinolasta

Äänestä

puutessa ne voi rakastella vaikka miestyökaveria

Äänestä
  • tottakai kun on nainen ja sellaistahan tapahtuu usein.

    Äänestä

Kaikkein kovimpia, se on ihan yleisessä tiedossa.

Äänestä

Varsinkin ne kuskit, jotka taittavat siviilissä Dacialla matkaa. Maankuuluja kyltymättömiä metroseksuaaleja. Pitkäkää pojaat varanne. Nuo tuppaa viemään naisemme ja siinä se kotiliesi kylmenee itsekultakin.

Äänestä
  • Takavuosina meilläpäin oli muuan "rusetti-Antti", jolla sanottiin olleen avioton lapsi jokaisen reitin päätepisteessä, tämä oli kaukoliikenteessä, nykyisin puhuttaneen seutuliikenteestä.

    Äänestä

minä tunnen yhtä Dachia-kuski
ihan pelotta

Äänestä
  • Google ei löyty yhtä osuma.

    Äänestä

soita 112, kysy

Äänestä

Khjih, näkee siitä ajotyylistä ketä on kiikarissa.

Äänestä

Valitettavasti olen Helsingin suunnalta saanut kuulla, että jopa nykyisten bussikuskien joukossa naistenmiesten joukossa...NAISMIEHIÄ ! - Siis fillareilla työhön naisten asusteissa polkevia hinttareita !!!
Helbin äijä...Häpeä !!! Olet huono esimerkki. Eikö jo " Pitkä Jiikin" olisi riittänyt Helbillä !!!

Karju Heinolasta

Äänestä

Kaliksen kusikopissa on joku ilmoittanut nähneensä pillun viimeksi 80-luvulla. Ei liene kovinkaan naisten miehiä pussikuskit tuosta päätellen

Äänestä

Mutta Espoossa Kalajärven kusikopissa on mahdollista nähdä kuvia teksteineen kokovartalokyrvästä. Muistuttaa ihan Syvästi erästä pikkujohtajaa jolla Napoleonkompleksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siis ne miespuoliset? Ihan muistan, että sellaista juttua olisi joskus ollut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu