Uusitunut S market

Anonyymi

Hupsista.Millaista pyöritystä.Etsi sitä tätä.Saamaa tuotetta hyllymetrein.Jossain pärpättää vieraskielinen oh.se onkin joku susipiste kopperossa.Varsinainen tuore,kala jne..tiski lähes häipynyt olemattomiin.
Löytyyhän se maitopurkki kaappi.Häh.eikö olekkin ekolokista.Muovikorkit purkeissa.Yhden laadun löysin aidon tölkin.
Ilmeisesti pelätään,että kansa nääntyy janoon.On valtava tuote määrä juotavaa vahvempaa ja laimeaa.Ennakoivat varmaan Alkon myymälää tulevaksi.Tilaa on sen verran.Ei ihme,että hinnat on nousseet melkoisesti.Tänne on kai tuotu kaikki mitä ketjujen hyllyistä on jäänyt.Mielestäni sortti määrää ei vastaa ekologista kehitystä.Jätteen määrä tulee lisääntymään.Onneksi kylällä on nopsa pikku koo.

2

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan päin peetä kirjoitat. Ässä on todella hyvä ja halpa kauppa. Kuukaden kävin muualla niin sen huomasi lompakossa. Tokmanni alkaa nostaa suosiotaan myös ruokakauppana. Cittarin ja Tokmannin hinnat vertailussa olleena kauppakassi oli 6€ halvempi Tokmannilla, samoilla tuotteilla.

    • Anonyymi

      Mitäpä tuosta halpuudesta.Jokainen tekee valintojaan.Mitä etua samma perus tuotetta tosi hyllymetrein.Puolet voisi karsia hyvin.Vielä jäisi valintaa.
      Ehkä muutos tulee kun saavat tasaantumaan alku hässäkän.Jo vinkkasin alkosta ja varmaan jotain pienempää riepupuoltakin kunhan kerkeävät viisaat komentaa.
      Tai autojen latauksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9261
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      313
      6463
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      68
      1488
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1351
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1131
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      83
      1112
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      963
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      818
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      726
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      718
    Aihe