Hupsista.Millaista pyöritystä.Etsi sitä tätä.Saamaa tuotetta hyllymetrein.Jossain pärpättää vieraskielinen oh.se onkin joku susipiste kopperossa.Varsinainen tuore,kala jne..tiski lähes häipynyt olemattomiin.
Löytyyhän se maitopurkki kaappi.Häh.eikö olekkin ekolokista.Muovikorkit purkeissa.Yhden laadun löysin aidon tölkin.
Ilmeisesti pelätään,että kansa nääntyy janoon.On valtava tuote määrä juotavaa vahvempaa ja laimeaa.Ennakoivat varmaan Alkon myymälää tulevaksi.Tilaa on sen verran.Ei ihme,että hinnat on nousseet melkoisesti.Tänne on kai tuotu kaikki mitä ketjujen hyllyistä on jäänyt.Mielestäni sortti määrää ei vastaa ekologista kehitystä.Jätteen määrä tulee lisääntymään.Onneksi kylällä on nopsa pikku koo.
Uusitunut S market
2
125
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan päin peetä kirjoitat. Ässä on todella hyvä ja halpa kauppa. Kuukaden kävin muualla niin sen huomasi lompakossa. Tokmanni alkaa nostaa suosiotaan myös ruokakauppana. Cittarin ja Tokmannin hinnat vertailussa olleena kauppakassi oli 6€ halvempi Tokmannilla, samoilla tuotteilla.
- Anonyymi
Mitäpä tuosta halpuudesta.Jokainen tekee valintojaan.Mitä etua samma perus tuotetta tosi hyllymetrein.Puolet voisi karsia hyvin.Vielä jäisi valintaa.
Ehkä muutos tulee kun saavat tasaantumaan alku hässäkän.Jo vinkkasin alkosta ja varmaan jotain pienempää riepupuoltakin kunhan kerkeävät viisaat komentaa.
Tai autojen latauksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743153
- 922895
- 512135
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201595Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..61369- 151359
- 191324
Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131321Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein141297Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241242