Hyvä kohde illalle!! Hollanti

Anonyymi

Montenegro - Hollanti molemmat ei tee maalia kertoimella 1,85 lapulle.

Montenegro ei panosta, Hollanti ei ole vielä varmistanut kisapaikkaa mutta suht varmaa sekin on nyt kun Norja pelaamassa tasan Latviaa vastaan, sekin sataa Hollannin laariin.

Montenegro tehnyt 11 maalia näissä karsinnoissa, 7 niistä Gibraltaria vastaan, Latviaa ja Turkkia vastaan molempia vastaan 2 tehtyä. Ja parhaina maalintekijöinä on kunnostautunut kolme maalia mieheen tehneet Beqiraj ja Jovetic, joista tänään Jovetic ei ole mukana ollenkaan ja Beqiraj starttaa penkiltä. Hyökkäyspäässä aloittaa Haksabanovic ja Djurdjevic, joista ensimmäinen ei ole kummoinen maalintekijä, kun taas jälkimmäinen on osoittanut olevansa tasokas maalintekijä ainakin La Liga 2 tasolle, jossa on pelannut 128 ottelua tehden 44 maalia, mutta näissä karsinnoissa maalisarake näyttää edelleen nollaa.

Hollanti puolestaan päästänyt 6 maalia näissä karsinnoissa, joista 5 Turkkia vastaan, ja yhden Norjaa vastaan.
Puolustuspäästä löytyy kovaa kaveria, topparipari van Dijk - de Vrij , ja laitapuolustajina Blind sekä Dumfries.

Uskon siihen että Hollanti on ottelussa hallitsevampi osapuoli, ja reilusti, joten Montenegron saumat lepäävät erikoistilanteissa ja vastahyökkäyksissä ja ne pitäisi käyttää erittäin tehokkaasti, sillä montaa tonttia ei ole pelissä aukeamassa. Vihje by Niki@ https://chat.whatsapp.com/LKESdd0mqq169BIHFf7Xlh liity mukaan

1

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ottelutapahtumien perusteella selkeä sopupeli. Mafioosot tienasi tasurilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      92
      10940
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      145
      10254
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      25
      8001
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6444
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      45
      5426
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5011
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      140
      4299
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      19
      4183
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      45
      3943
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3554
    Aihe