Miksi pyörätien merkissä on miesten pyörä , vaikka henkilöhahmot on muutettu sukupuolineutraaleiksi ?
saako kysyä
7
749
Vastaukset
- Anonyymi
naiset ja lapset pyöräilee pientareella
- Anonyymi
Miten kysymyksesi liittyy sananvapauteen?
Siinä jälleen yksi kollektivistiaivo joka ei osaa erottaa edes toisiinsa liittymättömiä asioita toisistaan. - Anonyymi
Aloituksen otsikko on :- Saako kysyä ? Sinä annat ymmärtää, että ei saa kysyä. Eiköhän siis ole kyse juuri sananvapaudesta jonka haluaisit kieltää , vai mitä ?
- Anonyymi
Miten kollektivisointi liittyy sananvapauteen ? Pitäisi tuonkin kommentoijan osata erottaa toisiinsa liittymättömät asiat toisistaan .Eihän aloituksessa varmaankaan ole kyse kolhoosin polkupyörästä.
- Anonyymi
Vittu. Saahan sitä kysyä, mutta miestenpyörä on miestenpyörä ja naisten pyörä
on naistenpyörä.
Jos nainen ajaa miesten pyörällä voi tanko lipsahtaa päin V:tua ja peli on
sillä selvä - Anonyymi
Ei pyörätien merkkiä tarvitse muuttaa. Koska ei ole olemassa miesten tai naisten tai muun sukupuolen pyöriä.
- Anonyymi
Kyllä nuo uudet maasto pyörät on sukupuolineutraaleja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481868Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu116944Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654