Naisia on putoillut jo¨aikaismminkin. Sankari-isän kuvakin on saatu lehteen. Ei näytä Börjeltä eikä Sveniltä. Hän on senegalista kotoisin
https://samnytt.se/har-fors-misstankte-pappan-ivag-efter-brutala-barnamordet-i-hasselby/
Den barnfamilj det handlar om kommer från Fatickregionen i Senegal. Pappan invandrade till Sverige 2006 och är svensk medborgare sedan 2011. Han gifte sig två veckor efter att han fått svenskt medborgarskap med en senegalesisk kvinna som året därpå kom till Sverige. Tillsammans har paret fått två barn, flickan född 2014 och den nu avlidne pojken född 2018.
https://samnytt.se/har-fors-misstankte-pappan-ivag-efter-brutala-barnamordet-i-hasselby/
Den barnfamilj det handlar om kommer från Fatickregionen i Senegal. Pappan invandrade till Sverige 2006 och är svensk medborgare sedan 2011. Han gifte sig två veckor efter att han fått svenskt medborgarskap med en senegalesisk kvinna som året därpå kom till Sverige. Tillsammans har paret fått två barn, flickan född 2014 och den nu avlidne pojken född 2018.
Vastaukset 29
Vanhimmat
No tämä afrikkalainen joka kylläkin puukotti niitä 2a skidiä esixi. no joo nyt sit se havaitaan dokaxi ja sit saa jäädä hyvien sosiaalietuuxien parii.Ihan niinku täälläki.Rikolliset saa sit avustuxia ja saa jäädä tänne.Syytäjät ei edes vaadi karkoituxia.Muuten Suomen meediat ei hiikukkaan siitä et toi pariskunta joka Hässelbyn jutun teki olis afro
Valaiskoon aurinko suomalaisia näkemään näistä totuus, minkä jälkeen tämä pelleily lopetetaan seassamme
Miksi meidän pitäisi elättää noita vääräuskoisia? Tunkevat tänne ilman aikomustakaan kotoutua, luopumaan tavoistaan ja laeistaan! Tuovat koko mädän kulttuurinsa mukanaan! Ruotsi on esimerkkinä koko Euroopalle miten huonosti käy! EU ei enää melua Puolan perustuslaista eikä ihmisoikeuksista!
Siitäpä näette että persut olivat oikeassa koko viime vuosikymmenen.
2015?
Selvästi tuossa paareilla makaava on savusaunan lämmittäjä.
siis kelpaa Suomeen kunhan on ensin hoitanut 3 päivän yhteiskuntapalvelun, eihän tuosta enempää saa, jos on synnynnäinen suojaväri lieventämässä tuomiota.
Mg ja The Rat ruotsista on tullut heidän unelmavaltionsa ; )))
"NAAPURIT kuvailevat Expressenille isää mukavaksi ihmiseksi, joka piti naapureilleen ovea auki."
Selvästi Moktarin naapuri.
"Selvästi Moktarin naapuri."
Toveri Moktarilla on naapurissa kaunis Afrikkalainen äiti jota toveri yrittää tiirailla ikkunoistaan.
Naisella on valitettavasti mies joka asustelee vielä kotimaassaan, sielä olkimajassaan toisten busmanni heimon miesten seurassa ja nauttien sylkyjuomaa eli paikallista kiljua.
Tietäjä Moktar antaa ohjeet miten tuo alkoholia sisältävä juoma happamasta lehmän maidosta valmistetaan.
Toverimme on perso kiljulle ja sitä hänellä on aina käymässä keittiön nurkassa, valmista tuotettakin on 50 litraa, että hajussa toveri ainakin pysyy.
pohjolasta se näitten kääntyminen ja putsaus alkaa - TÄMÄ ON ENUSTETTUA -
toivotaann että tämä käynnisyy ja hyvinkin pian
lisää näitä mustia myös Suomeen, vaikka heitä on jo ollut vuosikymmeniä liikaa täällä.
Oikaritko esti, kun ei viherpunikkien määräyksillä sitten poistettu.
Tiernapojista murjaanit on poistettu ja sama poistaminen pitäisi toteuttaa yleisesti hölmölässämme.
Löfenin keskiluokkaa huumeissa?
Nyt Ruotsissa nähty toimintamalli on kopioitu Venäjältä, jossa ihmisiä putoilee kerrostaloista tuon tuosta. Tosin Venäjllä putoajat ovat aikuisia miehiä, jotka eivät ole hallinnon erityisessä suosiossa. Näin ollen ikkunat ovat auki kylmälläkin säällä ja tietäähän se miten epäsuosituille käy.
Venäjällä putoilee kerrostaloista myös kaikennäköistä kaatopaikkatavaraa, milloin lankkuja, milloin jätteitä, milloin mitäkin. Nimenomaisesti alueilla, joille "ei ole kotouduttu".
Kannattaa siis noilla alueilla suunnata välillä katseensa sinne 15. kerrokseen.
Niin se kasvaa tuo Moktarjihadistin kalifaatti.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kahden-lapsen-parvekkeelta-pudottamisesta-epailty-mies-vangittiin-ruotsissa/8291540
oliko huumeet ja maahanmuutto taustalla?
Löfenin puheet tuli mieleen
Ja olin kuin lentäjän poika...
Löfen puhui niistä huumehommista Ruotsissa...
Noitten elämä on rajoja tuntematon helveteä kaikki
Viro järjestää yllätyssotaharjoitukset ja pystyttää aitaa Venäjän rajalle
Harjoitukseen osallistuu 1 700 reserviläistä.
Kaikki rupee tajuamaan juoksijoiden haitat ja valtausmielet kultuureilleen siipeillen vielä
ai sitäkö se maahanmuuttajapudokkaat tarkoittikin...
Näille pitäi rakentaa aivan oma kalteri yhteiskunta, on nämä pirulautaisia kaikki
Vihaksi pisti kun huomasin. Suomessakin afrikkalainen, ranskan kansalaisuuden saanut puukotti pienen tyttönsä, muistui mieleen. Olen harmissani kun sitäkin nyt vankilassa ylläpidetään ja verovaroja tuhlataan paljon mokomaan raakileeseen. Irvokasta kutsua näitä nimellä "isä". Surettaa lapsien takia. Vastaisuudessa pitää tarkasti katsoa ettei tapaukset toistu. Heti pienimmästäkin merkistä poliisisaattueessa pois maasta etteivät ehdi tuhoa tehdä. Arvaamaton ja brutaali käytös on yleistä.. Voisiko se, joka näitä maahan tuo ottaa hank.koht. vastuun että osaavat olla kuin kuuluu?
Valtamediaa edustavaa EXpressen uutisoi tapauksesta että 42 vuotias senegalinen oli valittanut että hänen asuinalueellaan on niin paljon rasismia että hän olisi halunnut muuttaa takaisin Senegaliin. Tiedot saatu kuulemma hänen ex-työntantajalta
https://www.expressen.se/nyheter/ex-chefen-om-pappan-i-hasselby-ville-flytta-hem/
Den misstänkte mördaren, pappan i 45-årsåldern som anklagas för att ha knivhuggit sina barn och kastat ut dem från femte våningen begärdes på tisdagen häktad för mord och mordförsök.
Tidigare arbetsgivare ger en delad bild av pappan. En beskriver honom som ”lugn och artig”, och en annan säger att han hade det ”mentalt jobbigt”.
– Han han hade långtgående planer på att spara lite pengar och flytta till Senegal för att bo där permanent, säger en tidigare arbetsgivare.
Ei paljon julmempaa rikosta voi tehdä kuin tappaa omat lapsensa tuolla tavalla.
Tuota puolustelevat pitäisi myöskin pudottaa 5. kerroksesta
hyi saamari mikä maa
huono rakenne