Uskomatonta pelleilyä!
10 koronaa tänään!
Anonyymi
11714
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Täysin tahallista kuurupiiloa. Alavuden kaupunki ei reagoi, vaikka tänäänkin 10 uutta koronatartuntaa. Olkaa vastuullisia, kiitos!
Ja mitenköhän nyt pitäisi reagoida? Pakottaa nuoret piikille? Ulkonaliikkumiskielto alle 18v? Jospa nuorilla tulee laumasuoja vanhusten rokotesuojan tapaan. Sairastettu tauti antaa parhaan vastustuskyvyn.
Taas tänään 2 uutta koronatartuntaa. Ei hyvä.
Koskahan saadaan tautiin lääke. Tämä nyjyinen rokote on VALETTA.
Keskistä ei saa mainita koronalinkona.
Heti poistetaan viestit.
Sehän ei ole se korona linko
uskaltaako lähtee tuuriin ostoksille kysympähän vaan
17.11. Kirkkomännikön koulun 4a-luokka etäopetukseen
Kuusiokuntien alueella on tullut tietoon tällä viikolla kaikkiaan kahdeksan koronatartuntaa. Tartunnat painottuvat Alavudelle ja Soiniin. Tartunnoista seuranneiden altistumisten vuoksi Alavuden Kirkkomännikön koulun 4a-luokka on asetettu karanteeniin ja luokka on ohjattu etäopetukseen.
Alavus tänään taas 5 uutta koronatartuntaa 👎
Lopettakaa jo se ramppaaminen ja maski naamaan!
Miksi suljette silmänne?
Ny se on sitte tapahtunu. Alavus EP:n kärki ilimaantuvuusluvussa. Liisa tee jotakin!