demarien kannatusnousu mahtuu virhemarginaaliin. Mistähän demarit muuten tekee tulevaisuudessa äänestäjiä?
Kokoomus porskuttaa vahvassa johdossa
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tänään+YLE:n+aamun+ensimmäisissä+radiouutisissa+luettiin+että+"Kansallinen+Kokoomus+on+Suomen+suosituin+puolue"+kannatusmittausten+perusteella.+Tällöin+puolueen+kannatus+on+yli+50%+kaikista+annetuista+äänistä.+Lopun+50%+jakaisivat+muut+puolueet.
Jos vain noin joka viides suomalainen kannattaa Kokoomusta ei se todellakaan kummoisesti "porskuta".
Pääasia että Perussuomalaiset eivät pääse hallitukseen enää koskaan. Suomi ei tarvitse tuollaista vihaavaa, epäempaattisa, öyhäävää, vanhoillista, pelkuruuteen perustuvaa, idioottimaista, vääristeleveää roskajoukkoa.
Minä luulin ensi, että Demarit ja Vihreät johtaa suosiossa, kun Yle otsikoi uutisen siihen tyyliin. Oli kai tarkoitus, että kansalaiset uskovat Demareihin eniten?
Sosialistien kannatus heittelee, kuin vene myrskyisellä merellä.