Vaimon nuoruuden kokeilut

Anonyymi

Olemme aviopari, joka on ollut yhdessä jo pitkään ja perhettäkin on tullut. Tiedän, että vaimoni on nuorena harrastanut yhden yön juttuja reippaasti ja se on vaivannut minua aina. Seurustelimme alle parikymppisinä, minä noin 20v ja hän 17 v. Emme ehtineet sänkyhommiin, ennenkuin suhteemme katkesi. Tämän jälkeen hän matkusteli viikonloppuisin läheiseen kaupunkiin ja vietti aikaa satunnaisten kumppanien kanssa. Hän nautti alkoholia ja liftaili autojen kyytiin. Neitsyyskin meni humalassa jossain pikajutussa ja kai joskus myös kondomi oli mennyt rikki, josta oli seurannut katumuspillerin otto ja tautitesteissä käynti. Osin hän kertoi nämä itse ja osan kuulin hänen kaveriltaan.

Palasimme kuitenkin yhteen, mutta aika usein sain kuulla näistä seikkailuista joko riidellessämme tai hänen nautittuaan alkoholia, kun halusi loukata minua. Tämä todella vaivaa minua, enkä oikein tiedä, miten suhtautua. Vuosia on kuitenkin mennyt, mutta tämä ei enää tunnu oikealta. Asioista hän ei suostu puhumaan

9

2385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et ole ainoa,vaikka nykyään vaimollani ikää kohta neljäkymmentä alkoholi muuttaa hänet totaalisesti ts hän ei pysty kontrolloimaan itseään,siinä unohtuu ehkäisy ts antaa paljaalla toki morkkis myöhemmin. Pari kertaa olen myös itse käynyt liukkailla, sellainen mustasukkainen, että kiihottavaa

    • Anonyymi

      Mitäs tuota edes pohtimaan ja murehtimaan. Jakanu mitä jakanu. Ei se ole siitä kulunut. Etkä sitä paitsi omista vaimoasi.

      • Anonyymi

        Just näin!

        Tietty voit kysellä yleisellä tasolla, että tapahtuiko silloin jotain erityisen kiihottavaa tai jotain.. mikä oli paras seksikokemus nuoruudessa..
        Mutta oikeasti vuodet haalistavat muistoja, varsinkin jos niissä on ollut alkoholilla osuutta asiassa. Useiden vuosien jälkeen ei kyllä jostain yhden illan säädöistä muista enää mitään, vielä vähemmän, jos tapahtumista on alunperin kuullut lähinnä kavereiltaan.

        Se hyöty noissa nuoruuden jutuissa on, että vanhemmiten harvemmin joutuu lähteä kadotettua nuoruutta metsästämään, jos on nuoruuden oikeasti elänyt aikanaan.


    • Anonyymi

      Ei se haitta mitä vaimosi on nuorena harrastanut.
      Pahempi juttu on minulla, kun vaimoni lähti pari kertaa vuodessa Leville jakamaan persettään ja oli niin ylpeänä kuinka miehet on hänestä kiinnostuneita, halusi eron, luuli, että on saa sieltä vaikka minkälaisen porhon. Nyt on 20v. etsinyt ja naitattanut otseään, mutta kukaan ei huoli muuta kuin yhdeksi yöksi.

      • Anonyymi

        Ei se paljon innosta, kun on kehuskeltu, kuinka oli menekkiä ja paljon isompaakin sai kuin omani. Kaikenlaista ylpeilyä teoillaan, vaikka tietääkin, että onhan ne kaverit naureskelleet jälkeenpäin tuommoiselle jakorasialle. Minun kanssani ei kuitenkaan mitään harrastanut eli oltu sängyssä koskaan. Jotenkin vaan ihmetyttää, oliko ne toiset niin paljon parempia, että heti piti pikapanot antaa. Ja myöhemmminkin ravintolareissuillamme hänet piti käydä hakemassa vieraista pöydistä pois useasti. Nyt minun kanssani on mukava esittää siveää perheenäitiä. Kyllä ottaa päähän kuinka tyhmä olin, kun palasimme yhteen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se paljon innosta, kun on kehuskeltu, kuinka oli menekkiä ja paljon isompaakin sai kuin omani. Kaikenlaista ylpeilyä teoillaan, vaikka tietääkin, että onhan ne kaverit naureskelleet jälkeenpäin tuommoiselle jakorasialle. Minun kanssani ei kuitenkaan mitään harrastanut eli oltu sängyssä koskaan. Jotenkin vaan ihmetyttää, oliko ne toiset niin paljon parempia, että heti piti pikapanot antaa. Ja myöhemmminkin ravintolareissuillamme hänet piti käydä hakemassa vieraista pöydistä pois useasti. Nyt minun kanssani on mukava esittää siveää perheenäitiä. Kyllä ottaa päähän kuinka tyhmä olin, kun palasimme yhteen.

        Miksi sitten palasit? Kunnioitus jos on nollassa, niin parisuhteella ei ole perustaa. Ei ennen, ei nyt eikä tulevaisuudessa.


    • Anonyymi

      Kannattaa nauttia seksistä, ja kokeilla kaikkea. Ei vanhana kaduta. T m 40 v

      • Anonyymi

        Juuri näin. On niitä nähty, jotka nuorena eivät ole kokeet, niin sitten keski-iässä alkaa menojalka vipattaa ja otetaan nuoruutta takaisin ja koetaan ja eletään.


    • Anonyymi

      VAivannut sinua aina, miksi lähdit suhteeseen uudelleen. Kai naisessa sitten jotain hyvää on ollut.

    Ketjusta on poistettu 63 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      271
      2360
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1031
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1031
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1000
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      941
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      861
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      848
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      756
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      697
    10. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      694
    Aihe