Nämä toimii häikelemättä

Johtajamalli jossa kamalat päästöt HUH -lomansa olisi voinut halvemmallakin järjestää.
https://www.google.com/search?channel=fs&client=ubuntu&q=halonen 481000
Kun joillain noinkin lomansa hoitaa passarit ympärillään, kiero rosvo presidenttien luokse. Ajatellen jos laajemmin noin tehtäisiin -turhia matkoja yksityissuihkarilla, kuten hänelläkin yksin siitä koitui 481 000 € lasku Sveitsiläiselle firmalle. He sosialistit antaa ymmärtää että he ei saastuta.

Pääkaupunkiseutu saastuttaa valtavasti rakennuaikaan ja tietenkin muulloinkin, jonka saaste päästöt tasataan näin muun maan kanssa, jossa muualla ei ei noin haaskata rakennetun ympäristön käyttövaiheen energiankulutuksesta.
Esimerkiksi Rakennusteollisuuden tiekartan mukaan jopa 23 % Suomen päästöistä johtuu rakennetun ympäristön käyttövaiheen energiankulutuksesta. Resurssitehokkuus on yhtä lailla keskeinen tavoite, joka edistää vähähiilisyyttä. Kiertotalouden aikaansaaminen on tärkeää, jotta materiaalien ja tuotteiden elinkaari pitenee.

7

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tavja pisti haisemaan. Siinä meni köyhien sopparahat.

    • Anonyymi

      Miten kehtaakin tuollaisilla summilla ajaa verorahalla.-

    • Anonyymi

      Miten ihmeessä jollekin on voinut jäädä tuollainen trauma entisestä presidentistämme, joka hoiti hyvin hommansa? Kaikki presidentit ovat matkustaneet ja joskus se on maksanut enemmän, joskus vähemmän. Matkustaminen on osa vastuullista tehtävien hoitoa. Ei presidentti voi jäädä kotiin nyhjöttämään, kun päätöksiä tehdään muualla.

    • Anonyymi

      Jos virkamiesten haukkuminen, halveksunta ja nimittely ahtarin äpäräksi kuuluu presidentin "hyvin hoidettuun virkatehtäviin", niin siinä tapauksessa Halonen onnistui erittäin hyvin. Yksityisellä sektorilla esimies saisi lopputilin mikäli tekisi samoin Kuin Halonen.

    • Anonyymi

      Kiertotalouden aikaansaaminen on tärkeää, jotta materiaalien ja tuotteiden elinkaari pitenee.

    • Anonyymi

      Vaalit lähestyvät, päivystävä persutrolli kaivaa vuosia vanhoja törkeyksiä joka päivä aina seuraaviin vaaleihin saakka, kun puolueen kannatus laskee kuin lehmän häntä.

      Aina syy meissä "kommunisteissa"!

    • Anonyymi

      Meitä kommunisteja sorretaan, edes Tarja ei saa lomailla valtion piikkiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      184
      2679
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1122
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      67
      894
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      800
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      797
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      283
      767
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      88
      759
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      708
    Aihe