Katsastusasemalle haetaan yrittäjää.

Anonyymi

17

1325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voipi vaan olla "mission impossible", löytää tuohon tekijämiestä tai sitten naista ainakaan kovin nopeasti. Palkkataso on katsastusalalla niin alhainen tai jopa todella heikko. Työvoimapula näyttää olevan alalla suuri koko maan laajuisesti.

      • Anonyymi

        Tilikauden tulos oli ihan kivasti 2020 v. 75 000 euroa.


    • Anonyymi

      voisi ajatella metsänhoito porukalle lisätuloa jotta

    • Anonyymi

      oli ihana tulos kuinka ihania on kun tekivät kauhean ihanan tuloksen

    • Anonyymi

      Tulijoita on varmana jonoksi asti tai sitten ei ensimmäistäkään. Ylärissä nykyinen yrittäjä voivotteli juuri lopettamisen syyksi sitä kun ei ole työntekijöitä eikä yritykselle jatkajaa. Jos sellainen olisi, niin se olisi jo ilmestynyt. Mistä tuollainen vuokrafirma niitä työntekijöitä tai jatkajaa sen kummemmin yhtäkkiä taikoo.
      Varmasti vuokrafirmankin pitää vetää jostakin välistä fyrkkaa itselleenkin. Aikoja sitten sama yrittäjä lehdessa kertoi kuinka asiakkaat menevät muualle katsastukseen edullisemman hinnan vuoksi. Että siksi toiminta ei kannata. Nyt sitten yhtäkkiä se viimeisimmän haastattelun mukaan kannattaakin.
      Onhan Parkanossa katsastuksen hinta tosiaan selvästi kalliinpi kuin muilla paikkakunnilla. Hintojen ero on huomattava. Hinnat on helppo netissä vertailla. Luulisi ettei toiminnasta aiheutuvissa kiinteissä kuluissa voi asemien välillä olla mitään aivan mahdottomia eroja.
      Omituista on myös se, että jos auto on Parkanossa hylätty jostakin viasta niin jossain toisella asemalla kuitenkin menee katsastuksesta läpi. Vaikuttaako siihen sitten se, että Parkanossa on ollut niin paljon niitä kokemattomia harjoittelijoita töissä? Niiden vuoksi ilmeisesti osa asiakkaista on menetetty muille asemille kun harjoittelijat merkkasivat turhia vikoja ja olivat liian tarkkoja. Sellaisiakin puheita on kuultu.
      Olisihan se palveluna hyvä jos Parkanossa asema säilyisi kunhan vain hinta olisi halvempi eikä viilattaisi pilkkua ja merkittäisi korjauskehotuksia jokaisesta pikkuviasta.

    • Anonyymi

      Olis hyvä jos euromasterille tulis katsastuskonttori.

    • Anonyymi

      Euromasterilla on kiukkuinen isäntä ajaa ,käytöksellään asiakkaat j pois jo... .ja valittaa että on niin kiire muutenkin.

    • Anonyymi

      Kun tota ilmotuksen karttaa kattoo niin ilmotuksen asiakasyritys on kai Parkanon Shell?

      • Anonyymi

        Kuukausi vuokra ollut 5000 euroa kuukaudessa. 4 insinööri palkat bruttona ja toimisto naisten palkat pakolliset kulut /koulutukset mitä jää ja nyten vielä vuokratyövoima hakee nekin tarvitsevat siivun välistä. Voi vain kuvitella että menee uudelta yrittäjältä maksun puolelle että saa tehdä hommia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuukausi vuokra ollut 5000 euroa kuukaudessa. 4 insinööri palkat bruttona ja toimisto naisten palkat pakolliset kulut /koulutukset mitä jää ja nyten vielä vuokratyövoima hakee nekin tarvitsevat siivun välistä. Voi vain kuvitella että menee uudelta yrittäjältä maksun puolelle että saa tehdä hommia.

        On tyhmää alkaa yrittäjäksi tuolla laskelmalla parempi vain olla viljelijitten kanssa ey sosiaali rahasto avustuksella tuvilla ja ottaa ryyppy pullosta joka on piilotettu velka vallun tyäkalulaatikkoon.


    • Anonyymi

      ei täälä mikää menesty käydään kuten ennenki ikaalisis ja kankaanpääs tai kauppareisulla tampereella katsastamas näln on tehty ennenki miksi pilata vanha hyvä jollain haihattelulla että ny tänne jotain kehitystä

    • Anonyymi

      Suuri syy auton katsastaminen vieraalla paikkakunnalla on se kenen nimissä se bemu tai mese on. Santanteri tai muu rahoitusyhtiö omistaa sen hyvin toimeentuleva on vain haltia toisin sanoen onvelkana se romu. se syö miestä ja mamia

    • Anonyymi

      Mihin tiloihin tämä vuokratyöfirman katsastuskonttori nyt sitten tulee?

    • Anonyymi

      Onko tämä nyt se Kallen Katsastus?

      • Anonyymi

        Ei ole. Kallen katsastus avataan 3.1.2022.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole. Kallen katsastus avataan 3.1.2022.

        Hieno asia, mutta onko tietoa mihin tiloihin tämä Kallen Katsastus avataan?


    • Anonyymi

      Huoltsikalla ajateltiin että rumalankankaalle kohta pikaa tulloo kun johtaja ja hänen isänsä saavat ajettua firman ensin alas tyhmyydellään?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      95
      6101
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5535
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2757
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2629
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      103
      2015
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1621
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1583
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1484
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      136
      1459
    Aihe