Neljä kymmenestä ammuskelusta tapahtuu Ruotsissa koulun tai esikoulun välittömässä läheisyydessä. Dagens Nyheterin selvityksestä ilmenee myös, että opettajat ja oppilaat varustautuvat nyt pahimman varalle.
Husbyn(muslimighetto) koulun pelastautumissuunnitelma on pakenemisen sijasta piiloutuminen. Jos tulee tulipalo, niin paetaan mutta jos ammutaan, niin piiloudutaan. Ampumistilanteessa lukittaudutaan sisälle ja pystytetään tuoleista ja pöydistä barrikadeja ovien eteen. Koska uhka tulee ulkopuolelta.
Tätä seuraa väärästä maahanmuutosta, hei guppa.
terv, Se Tukholmassa asunut
Ruotsin kouluihin turvatiloja jatkuvien ampumisten takia
30
563
Vastaukset
- Anonyymi
Ja kohta suojaliivit päälle.
- Anonyymi
joko niilä kohta aseenkantoluvat eskarissa ja muissa kouluissa?
- Anonyymi
Päiväkotilapset harjoittelevat nyt ampumisten varalta Ruotsissa
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/950a37c3-d513-49f0-92ad-1e0a4cc0ac3e
Ampumistapaukset ovat arkipäiväistyneet Ruotsissa niin, että niiden varalta harjoitellaan.- Anonyymi
Kypärää päähän vaan oppilaille.
- Anonyymi
Kaikille kantaväelle vehkeet ja luvat käyttää
- Anonyymi
Niin, pitäisikö opettajat aseistaa...heheheee?
Suomessa poliisi ja nuorisityöntekijät ovat ihan "pihalla" nykypäivän meinikkistä. Esim. väittämällä, ettei Suomessa ole nuorisojengejä, koska näillä kadulla liikkuvilla porukoilla ei ole yhteisiä ulkoisia tunnuksia. No nämä tunnukset on nykyään korvattu keskinäisillä someyhteyksillä missä kaikki asiat voidaan sopia. Missä tavataan, tarvitseeko ottaa "kättäpitepää" mukaan ym...
- Anonyymi
Lopulta Ruotsista ei löydy turvallista soppea kenellekkään mistään. Hehän voisivat yrittää hommata sellaisen jostain ulkomailta vaikka afrikasta
- Anonyymi
ruattalaisille täyvet lipastukset, eekoha turvaa löyvyh
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ruattalaisille täyvet lipastukset, eekoha turvaa löyvyh
Amerikoihin mänee ja lujasti yhistelmää tikkakoski ja lapua siellä tajutaan tän parin merkitys
- Anonyymi
Moskeijoitakin on jo ympäri Ruotsia.
- Anonyymi
19.11. Ruotsin päämedia puhuu pojasta
ei kerro nimeä eikä väriä (=osmali)
Antaa kuitenkin uhrin nimen
Poliisimurhaajalle 8 vuotta- Anonyymi
Joo.
- Anonyymi
Syyttäjä vaati osmalille 10 vuotta
Åklagare Linda Wiking yrkade på tio års fängelse men straffet blir fängelse i åtta år- Anonyymi
Ihan somali vaan.
- Anonyymi
rumhaajalta takavarikoitua aseistusta
https://samnytt.se/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2021/10/Beslag-4.jpg.webp - Anonyymi
Montakohan ruotsalaista vielä pitää mennä, ennenkuin antavat noille viimeisen lähön, tämä tulee vielä vastaan
- Anonyymi
Tulee vain kysymys ketkä sieltä Ruotsista sitten joutuu lähtemään ?
Ruotsalaiset ja varsinkin miehet ovat tunnetusti pelkureita ja pakoon pötkiviä paskaperseitä, että on aiheellista kysyä ketkä lopulta on niitä lähtijöitä ?
Toivotaan vastausta toveri Moktarilta hän tuntee Ruotsalaisista kaiken ja on lukenut Ruotsin sotahistorian 3 kertaa kannesta kanteen. Huomioikaa tämä tuo Ruotsin sotahistoria käsittää vain ne kannet eikä siinä ole yhtään sivua.
Om krisen eller kriget kommer.
Toveri tietää myös, jos sota tulee ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tulee vain kysymys ketkä sieltä Ruotsista sitten joutuu lähtemään ?
Ruotsalaiset ja varsinkin miehet ovat tunnetusti pelkureita ja pakoon pötkiviä paskaperseitä, että on aiheellista kysyä ketkä lopulta on niitä lähtijöitä ?
Toivotaan vastausta toveri Moktarilta hän tuntee Ruotsalaisista kaiken ja on lukenut Ruotsin sotahistorian 3 kertaa kannesta kanteen. Huomioikaa tämä tuo Ruotsin sotahistoria käsittää vain ne kannet eikä siinä ole yhtään sivua.
Om krisen eller kriget kommer.
Toveri tietää myös, jos sota tulee ?ruotsi kävi jatkuvia sotia 30 vuoden ajan muutama sata vuotta sitten.
- Anonyymi
gog laatakaisin päin
demah ila eyirakas
siitä lähtee- Anonyymi
Kyl onkii ruatsi sekasin
- siirinkin pikkarit on suoras ruatsiin verratuna
- Anonyymi
Näkeehän se miten nämä naallith pyrkii täänkin vähäteleen
- Anonyymi
Nyt olis Moktarilla tuhannen taalan paikka tulla kertomaan teille rasistipersunatsijuntteille miten asiat oikeasti ovat Ruotsissa. Moktar kuitenkin vaikenee kuin viisas, joka tietää, että helmiä ei pidä heitellä sioille.
Vai mitä Mokke? - Anonyymi
Mitäs jos koulutettaiskin lapset taistelemaan vastaan, opetettaisiin taistelulajeja, ja aseiden käyttöä? Ei pidä alistua, vaan taistella. Käsittämätöntä miten pikku roskaporukka pitää miljoonia pelossa, ikään kuin panttivankeinaan. Ennen vanhaan tuollaiset olisivat roikkuneet hirressä, tai matkanneet junalla Siperiaan. Liiallinen sivistys ei enää pärjää barbaareita vastaan, vain kova kovaa vastaan pärjää.
- Anonyymi
Biskopsgården on matuslummi. Osmali sai vain 8 vuotta. Ei poliisin henki maksa paljon Ruotsissa
Osmali ei valita tuomiostaan koska se on olematon 8 vuotta, jota vielä lyhennellään istuessa
Osmalin asianajaja olisi halunnut valittaa, koska vankilatuomio poliisimurhasta on aivan kohtuuton Jag trodde att vi skulle vänta ett tag och låta domen sjunka in innan vi beslutade om överklagan, säger han till SVT Nyheter Väst - Anonyymi
Helsinki ja espoo sama?
- Anonyymi
onko ruotsilla sisäinen paine pahempi kuin ulkoinen?
maahanmuuttoko? - Anonyymi
Ne ei kunnioita viranomaisia ja vähiten poliisia. Samankaltainen kehitys usassakin, sieltä poliisilta on itse asiassa viety valta liberaalien toimesta. Kansa tosin alkanut herätä kun oma asuinseutu muuttuu slummiksi eikä poliisia tule. Samaan aikaan nämä hollywoodkerma joka tukee blm liikettä ja samalla islamia siinä sivussa twiittailee kuinka poliisia ei tarvit kun ne kaikki oli kuolleen 20-vuotiaan poliisin hautajaisissa ja katsokaa kuinka ne näyttääkin fasisteilta. Siis tällaista paskaa ihmisen hautajaisista, kyseessä oli näyttelijä Susan Sarandon.
- Anonyymi
Montako suurmoskeijaa terroristihautomoineen on Ruotsissa?
- Anonyymi
halkeaako ruotsi islamvallankumoukseen?
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1531933
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu131866Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va391714- 1181297
- 901256
Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1961228Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta4251155- 62899
- 50846
- 49841