Elämän ilot on hurjan nahkeat

Anonyymi

Olen tullut siihen tulokseen, että ei kannata mennä töihin. Selviää paremmin elämässä. Jos sinulla on jotain minun mielipidettäni vastaan, kuolema on oikea vaihtoehto. Jos et mielikuvitustasi enempää voi vaivata näkemällä minunkin aatettani. En pelkää sanoa asioita niin kuin ne on, vaikka siitä saisi paskaa niskaan litratolkulla.

1

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen itse huomannut ne henkilöt jotka päiväkän ei tehneet töitä,osa jo keski iässä eläke .Jos ei muten niin psykisesti. Tai sitten elänet vain koko ikä sosun /kela tuet.Eläkellä pärjäävät parhaiten jos sairauksia tulee.Sv-läket sosun masusitomus. rilit sossun maksusitomus.Vähä varasena invataksi oikeus.Koti hoito maksut tulee vuosi tuloista ja nimenomaan prutto tuloista,jos puoliso hänen tulot lasketan mukaan.Sosun ja kelan eläket nin pienet nistä ei taideta veroja maksaaa? Pärjät paremin kuin me jotka nyt työtä koko ikä raataneet ja eläkelläHeikomassa jamassa .esim.minä eli kaikki ysinasuvat.Joilla ei puolisoa tai leskeneläke. Joten en moiti sinua.Kadun tein töitä koko elämäni.Ei mitään hyötyä.

    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      477
      1385
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1136
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      852
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      61
      825
    5. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      767
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      736
    7. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      72
      714
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      681
    9. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      30
      677
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      62
      674
    Aihe