Kepusiat kuolivat

Maalahtelaisen sikalanpitäjä on tuomittu eläinsuojelurikoksesta ehdolliseen vankeusrangaistukseen sekä 60 päiväsakkoon. Sikalasta löytyi kuolleena 600 sikaa, jotka kuolivat puutteellisen hoidon vuoksi nälkään.

Kepu pettää aina - sikansakin!
8392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Noin iso tilan omistaja on kokoomuslainen. Kokoomuslaisille inhimillinen kärsimys on ainoastaan luonnollinen rahan riistämisen sivutuote.

Äänestä

... Vesilahdella

Äänestä

...saatettu mainitakin - tuomitun puoluekanta.

Äänestä

...noin 50 senttiä per sianraato. Ja oikein ehdonalaista vankeuttakin.

Wiljami

Äänestä

Dementia taitaa jo vaivata poloista.

Äänestä

Kepulainen ja Kokoomuslainen ymmartavat talousasioita eivatka tuhoa omaisuuttaan.
Vain sosialisti osaa menettaa rahansa talla tavoin ja sitten itkee yhteiskuntaa apuun ja alkaa kadehtimaan naapuriaan.

Äänestä
  • arvata,että kyllä joku vielä kääntää sikojen kuoleman Sosialidemokraattien syyksi.

    Eikö sovita että Lipponen ja Halonen ne siat heitteille jätti. Ei muuta kuin parjauskappanja käyntiin. Niin säilyy tämän palstan tyyli entisellään.

    Äänestä

  • vai mitä? kirjoitti:

    arvata,että kyllä joku vielä kääntää sikojen kuoleman Sosialidemokraattien syyksi.

    Eikö sovita että Lipponen ja Halonen ne siat heitteille jätti. Ei muuta kuin parjauskappanja käyntiin. Niin säilyy tämän palstan tyyli entisellään.

    Keskustan tiedotuspaallikon, Markku Rajalan autonkin ajoi paissaan ojaan sosiaalidemokraatti.
    Lahti sitten paikalta akkia kapalamakeen.

    Tieduspaallikko Rajala joutui syyttä suotta epaillyksi, kun ei yllattavassa akkitilanteessa muistanut sosiaalidemokraatin nimea, joka hanen autonsa ajoi kannissa ojaan.

    Myoskaan Rajalan vaimo ei muistanut, kuka tuo kiero sossu oli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nälkään kirjoitti:

Maalahtelaisen sikalanpitäjä on tuomittu eläinsuojelurikoksesta ehdolliseen vankeusrangaistukseen sekä 60 päiväsakkoon. Sikalasta löytyi kuolleena 600 sikaa, jotka kuolivat puutteellisen hoidon vuoksi nälkään.

Kepu pettää aina - sikansakin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu