Yhä vieläkinkö linja-autoasemaa harkitaan uimahallin paikaksi?
Se on sitten viimeinen pisara, joka saa minut lähtemään Mäntsälästä, jos linja-autoasemaa ei ole sitten enää ollenkaan.
Uimahallin paikka
4
104
Vastaukset
- Anonyymi
Ettäs ilkeevät.
Meillä on seutua laittaa halli vaikka kapulin kasvimaiden paikalle.Miks hemmetissä kaikki täytyy tumpata tuohon keskelle.Muutetaan kunnantalo uimahalliksi.Se on keskellä kaikkea.
Ne toiminnot joita sietä saattaa saada mahtuu ihan sivusiipeen.Tilaa on alhaalla puretaan kolossia alhaalata hallitilaksi.Vielä voi laajentaa ulkopuolelle ulko altaille.Kenen tuo idea linja-auto asemasta.Tulisiko tuohon sähköpyörille tolppaa.
Voisi hallille paikka keskeltä Nordean talo kumoon ja isomäen syrjään.Yhtä pähkiä voi vinkata.- Anonyymi
Hyviä ideoita.
Sitäpaitsi täällä tarvitaan linja-autoasemaa, kun se junaseisake on aivan turhake, jossa ei ole mitään asemarakennusta, vaikka se on suurimmasta osasta mäntsäläläisiä kovin kaukana ja junatkin kulkevat, jos kulkevat.
Linja-autoasema on keskeisellä paikalla ja taksiasemakin vieressä.
Sen voisi historiallisena rakennuksena kunnostaa ja säilyttää linja-autoasemana ja matkahuoltotoiminta siellä saisi olla myös. Samoin taksiasema saisi olla siellä edelleen, samoin kahvi-ja ruokapaikat siellä voisi olla ja ennen kaikkea linja-autopalvelut olisi saatava toimimaan.
Kaikilla ei ole autoa ja kaikki eivät voi ajaa. Toimiva julkinen liikenne on oltava, koska Mäntsälästä täytyy monen asian takia lähteä toisille paikkakunnille palvelujen perässä. Erityisesti lääkäri-, sairaala- ja tutkimus- ja hoitopalvelut ovat yleensä jossain muualla, jos käy niin hyvä tuuri, että täältä onnistuu saamaan lähetteen, ennenkuin kuolee.
- Anonyymi
Kukaan ei ole enää ehdottanut linkka-asemaa. Jäähallin viereen olisi paikka. Tosin kohta ollaan kriisikuntakin kun mahdottomia kaikessa vaaditaan. Kunta on prsaukinen kun pitää sähkön ja veden hintoja nostaa. Veroäyriä ei voitu korottaa niin kerätään tuolta kautta asukkailta sama määrä euroja.
- Anonyymi
Tosi on kunnantalossa on tilaa .Ei muuta kuin pomo toimiin.Miksi tuotakin pitäisi tumpata jäähallien sykkyrään.Turhaa lisärakentamista.Ekologisuus näyttää puuttuvan.
Miksei halliksi rakennettu Mänsälän jokea kun sitä riivittiin auki.Siinä se olisi katettu joki ja uimahalli.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585574KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1993635Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182438Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222385Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91278Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671078- 1021069
- 891051
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181032Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79975