Kaikki sekopäiset, järjettömät asiat tulee aina vasemmistosta, woke ja cancel

hyviä esimerkkejä. Woke ja Cancel - tyypit ovat samanlaisia radikaaleja kiihkoilijoita, kuin ennen oli neukkulan ihailijat, stalinistit ym. hörhöt.

Kyllä siellä vasemmistolaisessa päässä täytyy siis jotain heittää...
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö se ole kuitenkin äärioikeistolainen Lukashenka joka haalii maahansa matuja.

Äänestä

Taidat olla vinku-iita?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

hyviä esimerkkejä. Woke ja Cancel - tyypit ovat samanlaisia radikaaleja kiihkoilijoita, kuin ennen oli neukkulan ihailijat, stalinistit ym. hörhöt.

Kyllä siellä vasemmistolaisessa päässä täytyy siis jotain heittää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu