Loton kierroksen 46/2021 oikea rivi on 3, 7, 9, 17, 19, 27 ja 34. Lisänumero 6. Plusnumero 19.
Lauantain arvonnassa löytyi yksi ainoa täysosuma. Pirkkalassa Suupantien R-kioskissa rivinsä tehnyt pelaaja voitti 3,6 miljoonaa euroa.
Voittaja oli käyttänyt pelatessaan Veikkaus-korttia. Hän saa voittonsa pankkitililleen tunnistautumisen jälkeen kolmen viikon karenssiajan kuluttua.
Lisäksi lauantaina löytyi neljä kappaletta 6 1 -oikein tuloksia. Näistä yksi oli pelattu plussattuna. Kuopiolaisen nettipelaajan rivissä oli 6 1 -tulos sekä oikea plusnumero ja hän voitti 219 011 euroa. Oikein osunut plusnumero viisinkertaisti 43 800 euron voiton. Veikkaus.fi:ssä pelannut voittaja saa voittonsa suoraan pankkitililleen.
Muut 43 802 euron 6 1 -voitot osuivat nettipelaajalle Inkoon, nettipelaajalle Taipalsaarelle sekä Pirkkalassa Suupantien R-kioskissa rivinsä tehneelle asiakkaalle. Pirkkalassa Suupantien R-kioskissa rivinsä pelannut 6 1 -voittaja ei ollut käyttänyt pelatessaan Veikkaus-korttia toisin kuin kierroksen ainoan päävoiton voittanut pelaaja, joka oli pelannut rivinsä samassa myyntipaikassa.
Ensi viikolla Loton potissa on 1,2 miljoonaa euroa.
Lauantai-Jokerin voittorivi on 8 1 4 0 6 6 2. Täysosumia ei löytynyt. Kuusi oikein -rivejä löytyi kuusi kappaletta.
Tampereella Lielahden Prismassa rivinsä tehnyt asiakas ja nettipelaaja Virroilta olivat pelanneet Jokerinsa tuplattuna. Kun viimeinen numero osui kohdalleen, tuplaantuivat heidän voittonsa 40 000 euroon.
Lisäksi Seinäjoen Hyllykallion Prisman ja Lohjan K-Citymarketin asiakkaat sekä nettipelaaja Karkkilasta ja nettipelaaja Kausalasta voittivat Jokerista kuusi oikein -tuloksilla 20 000 euroa.
Lauantain Lomatonnin voittoyhdistelmä on Madrid 51. Lomatonneja voitettiin 15 kappaletta.
Hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Anonyymi
5
125
Vastaukset
- Anonyymi
Onnittelut lottovoitosta 3,6-kertaiselle miljonäärille!
- Anonyymi
Kiitos! Auto vaihtuu, vaimo ei!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos! Auto vaihtuu, vaimo ei!
Kannattaa vaihtaa kaikki ne 5.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos! Auto vaihtuu, vaimo ei!
Saatat siis oikeasti olla se voittaja, kun miespuolinen henkilöhän tuo päävoiton napannut oli. Veikkauksen sivuilta luin voittajahaastattelun ja uutisen.
- Anonyymi
Sialuttomuus on edullista maailman menoissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1103271
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1032488- 242026
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221550Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291530Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151455Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26947- 87942
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62866Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2799