Hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Anonyymi

Loton kierroksen 46/2021 oikea rivi on 3, 7, 9, 17, 19, 27 ja 34. Lisänumero 6. Plusnumero 19.

Lauantain arvonnassa löytyi yksi ainoa täysosuma. Pirkkalassa Suupantien R-kioskissa rivinsä tehnyt pelaaja voitti 3,6 miljoonaa euroa.

Voittaja oli käyttänyt pelatessaan Veikkaus-korttia. Hän saa voittonsa pankkitililleen tunnistautumisen jälkeen kolmen viikon karenssiajan kuluttua.

Lisäksi lauantaina löytyi neljä kappaletta 6 1 -oikein tuloksia. Näistä yksi oli pelattu plussattuna. Kuopiolaisen nettipelaajan rivissä oli 6 1 -tulos sekä oikea plusnumero ja hän voitti 219 011 euroa. Oikein osunut plusnumero viisinkertaisti 43 800 euron voiton. Veikkaus.fi:ssä pelannut voittaja saa voittonsa suoraan pankkitililleen.

Muut 43 802 euron 6 1 -voitot osuivat nettipelaajalle Inkoon, nettipelaajalle Taipalsaarelle sekä Pirkkalassa Suupantien R-kioskissa rivinsä tehneelle asiakkaalle. Pirkkalassa Suupantien R-kioskissa rivinsä pelannut 6 1 -voittaja ei ollut käyttänyt pelatessaan Veikkaus-korttia toisin kuin kierroksen ainoan päävoiton voittanut pelaaja, joka oli pelannut rivinsä samassa myyntipaikassa.

Ensi viikolla Loton potissa on 1,2 miljoonaa euroa.

Lauantai-Jokerin voittorivi on 8 1 4 0 6 6 2. Täysosumia ei löytynyt. Kuusi oikein -rivejä löytyi kuusi kappaletta.

Tampereella Lielahden Prismassa rivinsä tehnyt asiakas ja nettipelaaja Virroilta olivat pelanneet Jokerinsa tuplattuna. Kun viimeinen numero osui kohdalleen, tuplaantuivat heidän voittonsa 40 000 euroon.

Lisäksi Seinäjoen Hyllykallion Prisman ja Lohjan K-Citymarketin asiakkaat sekä nettipelaaja Karkkilasta ja nettipelaaja Kausalasta voittivat Jokerista kuusi oikein -tuloksilla 20 000 euroa.

Lauantain Lomatonnin voittoyhdistelmä on Madrid 51. Lomatonneja voitettiin 15 kappaletta.

5

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onnittelut lottovoitosta 3,6-kertaiselle miljonäärille!

      • Anonyymi

        Kiitos! Auto vaihtuu, vaimo ei!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos! Auto vaihtuu, vaimo ei!

        Kannattaa vaihtaa kaikki ne 5.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos! Auto vaihtuu, vaimo ei!

        Saatat siis oikeasti olla se voittaja, kun miespuolinen henkilöhän tuo päävoiton napannut oli. Veikkauksen sivuilta luin voittajahaastattelun ja uutisen.


    • Anonyymi

      Sialuttomuus on edullista maailman menoissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      25
      3760
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      540
      2732
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2290
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2261
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1749
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1540
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      53
      1512
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1399
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1251
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1204
    Aihe