Loton kierroksen 46/2021 oikea rivi on 3, 7, 9, 17, 19, 27 ja 34. Lisänumero 6. Plusnumero 19.
Lauantain arvonnassa löytyi yksi ainoa täysosuma. Pirkkalassa Suupantien R-kioskissa rivinsä tehnyt pelaaja voitti 3,6 miljoonaa euroa.
Voittaja oli käyttänyt pelatessaan Veikkaus-korttia. Hän saa voittonsa pankkitililleen tunnistautumisen jälkeen kolmen viikon karenssiajan kuluttua.
Lisäksi lauantaina löytyi neljä kappaletta 6 1 -oikein tuloksia. Näistä yksi oli pelattu plussattuna. Kuopiolaisen nettipelaajan rivissä oli 6 1 -tulos sekä oikea plusnumero ja hän voitti 219 011 euroa. Oikein osunut plusnumero viisinkertaisti 43 800 euron voiton. Veikkaus.fi:ssä pelannut voittaja saa voittonsa suoraan pankkitililleen.
Muut 43 802 euron 6 1 -voitot osuivat nettipelaajalle Inkoon, nettipelaajalle Taipalsaarelle sekä Pirkkalassa Suupantien R-kioskissa rivinsä tehneelle asiakkaalle. Pirkkalassa Suupantien R-kioskissa rivinsä pelannut 6 1 -voittaja ei ollut käyttänyt pelatessaan Veikkaus-korttia toisin kuin kierroksen ainoan päävoiton voittanut pelaaja, joka oli pelannut rivinsä samassa myyntipaikassa.
Ensi viikolla Loton potissa on 1,2 miljoonaa euroa.
Lauantai-Jokerin voittorivi on 8 1 4 0 6 6 2. Täysosumia ei löytynyt. Kuusi oikein -rivejä löytyi kuusi kappaletta.
Tampereella Lielahden Prismassa rivinsä tehnyt asiakas ja nettipelaaja Virroilta olivat pelanneet Jokerinsa tuplattuna. Kun viimeinen numero osui kohdalleen, tuplaantuivat heidän voittonsa 40 000 euroon.
Lisäksi Seinäjoen Hyllykallion Prisman ja Lohjan K-Citymarketin asiakkaat sekä nettipelaaja Karkkilasta ja nettipelaaja Kausalasta voittivat Jokerista kuusi oikein -tuloksilla 20 000 euroa.
Lauantain Lomatonnin voittoyhdistelmä on Madrid 51. Lomatonneja voitettiin 15 kappaletta.
Hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Anonyymi
5
139
Vastaukset
- Anonyymi
Onnittelut lottovoitosta 3,6-kertaiselle miljonäärille!
- Anonyymi
Kiitos! Auto vaihtuu, vaimo ei!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos! Auto vaihtuu, vaimo ei!
Kannattaa vaihtaa kaikki ne 5.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos! Auto vaihtuu, vaimo ei!
Saatat siis oikeasti olla se voittaja, kun miespuolinen henkilöhän tuo päävoiton napannut oli. Veikkauksen sivuilta luin voittajahaastattelun ja uutisen.
- Anonyymi
Sialuttomuus on edullista maailman menoissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1302985Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741730Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn221468- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085