Kirjoituksesi tuo mieleen tyhmyydestään maankuulun Pankkomajurin tai kymmeniä muita nimimerkkejä tämän jo syntymäsä vähälle jääneen onnettoman miehen toilauksista.
Kukaan, ei edes "Lääketieteen-tohtori" osannut ennustaa miten tämä virus muuntautuu. Kaikki virukset osaavat muuntautua, mutta tämä virus muuntautuu koko ajan tarttuvammaksi.
Katsoppas onko KepuKemisti siellä samalla osastolla ja keksi hänen ja muiden ääliömäisten nimimerkkiesi kanssa viruksen tappolaitteen. Teidän tiedeolla ja taidoilla luulisi sen olevan aivan pikkujuttu. Pieni vasara jolla iskette virusta silmien väliin. Kaikki välineet voitte steriloida lämpölaajenemattomalla vedellä, jonka olette keksineet jo lähes vuosikymmen sitten.
Tuskin tiedätte edes mitä eroa on viruksella ja bakteerilla, edes koon suhteen.
Muistelkaamme lk. Juha Sipilää ja hänen huuhaa hallitustaan. Sipilä haukkui maan parhaat asiantuntijat kaiken maaliman dosenteiksi, antoi kelvottomia lakiehdotuksia eduskunnalle, ne olivat ristiriidassa vallitsevien lakien kanssa ja jopa ristiriidassa perustuslain kanssa, tai muuten kelvottomia eduskuntakäsittelyä varten.
Lk. Juha Sipilä lenteli kuin päätön kana, milloin lentokoneella milloin eduskunnassa 4000 sivuisen lakipaketin kanssa ja rääkyi, "ja sitten äänestää rätkäytettään".
Keskusta harasi hallituksessa koronan torjuntatoimia vastaan, Lintilä mussutti jatkuvasti joistakin lapin koirista ja niiden emännästä, kun koko maa olisi ollut hallitsemattoman koronan kourissa ilman Sanna Marinin päättäväistä ja oikea aikaista toimintaa.
Juha Sipilä ja Suomen keskusta ei olisi pystynyt koronaa ja sen vaikutuksia torjumaan niin hyvin kun Sanna Marin ja hänen hallituksensa on tehnyt.
Lk. Juha Sipilän nimen edessä ei tarkoita lääketieteen lisensiaattia, vaan sitä häneen liittyvää ja hyvin huvaavaa. les...
Vastaus häirikkö Pankkomajurille
1
188
Vastaukset 1
Kirjoitukseni kuvaa pieneltä osalta sitä ääliömäistä kyykytys- ja kurjistushallitusta, jossa Perussuomalaiset olivat heikommassa asemassa olevia ja heidän elinolojensa huonontamisessa ja rahan lapioimisessa rikkaille ja heidän yrityksille.
Olisiko oikea aika katsoa mihin persut pyrkivät ja millä keinoilla?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi251645Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681387- 961171
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R771114Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84799Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48747Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29746- 64667
Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43656- 38639