Vastaus häirikkö Pankkomajurille

Kirjoituksesi tuo mieleen tyhmyydestään maankuulun Pankkomajurin tai kymmeniä muita nimimerkkejä tämän jo syntymäsä vähälle jääneen onnettoman miehen toilauksista.
Kukaan, ei edes "Lääketieteen-tohtori" osannut ennustaa miten tämä virus muuntautuu. Kaikki virukset osaavat muuntautua, mutta tämä virus muuntautuu koko ajan tarttuvammaksi.
Katsoppas onko KepuKemisti siellä samalla osastolla ja keksi hänen ja muiden ääliömäisten nimimerkkiesi kanssa viruksen tappolaitteen. Teidän tiedeolla ja taidoilla luulisi sen olevan aivan pikkujuttu. Pieni vasara jolla iskette virusta silmien väliin. Kaikki välineet voitte steriloida lämpölaajenemattomalla vedellä, jonka olette keksineet jo lähes vuosikymmen sitten.
Tuskin tiedätte edes mitä eroa on viruksella ja bakteerilla, edes koon suhteen.

Muistelkaamme lk. Juha Sipilää ja hänen huuhaa hallitustaan. Sipilä haukkui maan parhaat asiantuntijat kaiken maaliman dosenteiksi, antoi kelvottomia lakiehdotuksia eduskunnalle, ne olivat ristiriidassa vallitsevien lakien kanssa ja jopa ristiriidassa perustuslain kanssa, tai muuten kelvottomia eduskuntakäsittelyä varten.
Lk. Juha Sipilä lenteli kuin päätön kana, milloin lentokoneella milloin eduskunnassa 4000 sivuisen lakipaketin kanssa ja rääkyi, "ja sitten äänestää rätkäytettään".
Keskusta harasi hallituksessa koronan torjuntatoimia vastaan, Lintilä mussutti jatkuvasti joistakin lapin koirista ja niiden emännästä, kun koko maa olisi ollut hallitsemattoman koronan kourissa ilman Sanna Marinin päättäväistä ja oikea aikaista toimintaa.
Juha Sipilä ja Suomen keskusta ei olisi pystynyt koronaa ja sen vaikutuksia torjumaan niin hyvin kun Sanna Marin ja hänen hallituksensa on tehnyt.
Lk. Juha Sipilän nimen edessä ei tarkoita lääketieteen lisensiaattia, vaan sitä häneen liittyvää ja hyvin huvaavaa. les...

1

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kirjoitukseni kuvaa pieneltä osalta sitä ääliömäistä kyykytys- ja kurjistushallitusta, jossa Perussuomalaiset olivat heikommassa asemassa olevia ja heidän elinolojensa huonontamisessa ja rahan lapioimisessa rikkaille ja heidän yrityksille.
      Olisiko oikea aika katsoa mihin persut pyrkivät ja millä keinoilla?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      50
      3097
    2. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      16
      1599
    3. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      15
      1580
    4. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1332
    5. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      28
      1302
    6. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1182
    7. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1075
    8. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      993
    9. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      913
    10. Martinan kesähäät

      Seiska: häät peruttu, soppa sakenee?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      866
    Aihe