Huomenna maanantaina 22.11. näkyy olevan valtuuston kokous ,

tuomitaanko siellä persu-revon omavaltaiset opetusvälineotot Hyttikallion koululta . Talkoilla ollaan jätemetallia kerätty ja niillä oppilaiden käyttöön välineitä hankittu.
Oppilaille kostamista ja kiusaamista ei saa edes valtuutetulle sallia.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Valtuuttujen arvostus ja luottamus häviää , jos tuollaista sallitaan valtuutetun tekevän viattomille koululaisillemme.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tuomitaanko siellä persu-revon omavaltaiset opetusvälineotot Hyttikallion koululta . Talkoilla ollaan jätemetallia kerätty ja niillä oppilaiden käyttöön välineitä hankittu.
Oppilaille kostamista ja kiusaamista ei saa edes valtuutetulle sallia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu