Varokaa Mustaa Hevosta

Tulin ostaneeksi Tokmannin tarjouksesta 40% alennuksella pitkät Black Horse-kalsarit. Kotona totesin heti. että eihän näissä hitto soikoon ole ollenkaan sepalusta. Jos pakkauksen päällä lukee ”Miesten alushousut” niin vaatteen pitää myös vastata miehen anatomiaa. Vein rätin takaisin kauppaan. Kuitissa kyllä luki, että ”Vaihto samaan tai vastaavaan tuotteeseen. Tuotepalaitukset hyvitetään lahjakortilla. Palautus- ja vaihto-oikeus ei koske ALE-tuotteita jne...” mutta eihän tässä maailmassa mitään saa, jos ei osaa vaatia. Totesin kassaerouvalle, että tämän rätin on suunitellut joku helvetin humanoidi joka ei tunne ihmisen anatomiaa. Se koetti selitellä ja vedota näihin palautusehtoihin, mutta kun minä asiallisen painokkaasti lupasin lähettää kantelun kuluttaja-asiamiehelle, niin johan tuli 11,95 € takaisin selvänä käteisenä. En piruuttanikaan ostanut sillä kertaa kyseisestä kaupasta mitään, mutta kun nyt ollaan sujut, voin taas ensi reissulla hakea sieltä sitä mitä S-kaupasta ei löydy.
Nyt se sama rätti todennäköisesti roikkuu siististi pakattuna samassa paikassa odottamassa jotakuta peräkammarin poikaa, joka ei kehtaa mennä valittamaan.
Niin se käy.
Älkää tyytykö sekundaan.

2

914

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko rasismia kun on black horse. Eiköhän valiteta

    • Anonyymi

      Meille miehille myydään kaikkea paskaa. Itse ostin kesällä ko kaupasta uikkarit. Uimasta tultuani istuin penkille ja kas, vehkeet muljahti lahkeesta kurkkaamaan, vaikkakin olivat kylmän veden jälkeen melko kutistuneet. Nyt naisten bikinimuotia seurattuani ei sieltä mitään vilahda, vaikka rätin leveys on lyijykynän paksuus.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      306
      1369
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1127
    3. 62
      902
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      901
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      443
      825
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      671
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      73
      625
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      91
      616
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      462
      602
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      592
    Aihe