Tulin ostaneeksi Tokmannin tarjouksesta 40% alennuksella pitkät Black Horse-kalsarit. Kotona totesin heti. että eihän näissä hitto soikoon ole ollenkaan sepalusta. Jos pakkauksen päällä lukee ”Miesten alushousut” niin vaatteen pitää myös vastata miehen anatomiaa. Vein rätin takaisin kauppaan. Kuitissa kyllä luki, että ”Vaihto samaan tai vastaavaan tuotteeseen. Tuotepalaitukset hyvitetään lahjakortilla. Palautus- ja vaihto-oikeus ei koske ALE-tuotteita jne...” mutta eihän tässä maailmassa mitään saa, jos ei osaa vaatia. Totesin kassaerouvalle, että tämän rätin on suunitellut joku helvetin humanoidi joka ei tunne ihmisen anatomiaa. Se koetti selitellä ja vedota näihin palautusehtoihin, mutta kun minä asiallisen painokkaasti lupasin lähettää kantelun kuluttaja-asiamiehelle, niin johan tuli 11,95 € takaisin selvänä käteisenä. En piruuttanikaan ostanut sillä kertaa kyseisestä kaupasta mitään, mutta kun nyt ollaan sujut, voin taas ensi reissulla hakea sieltä sitä mitä S-kaupasta ei löydy.
Nyt se sama rätti todennäköisesti roikkuu siististi pakattuna samassa paikassa odottamassa jotakuta peräkammarin poikaa, joka ei kehtaa mennä valittamaan.
Niin se käy.
Älkää tyytykö sekundaan.
Varokaa Mustaa Hevosta
2
914
Vastaukset 2
- Anonyymi
Onko rasismia kun on black horse. Eiköhän valiteta
- Anonyymi
Meille miehille myydään kaikkea paskaa. Itse ostin kesällä ko kaupasta uikkarit. Uimasta tultuani istuin penkille ja kas, vehkeet muljahti lahkeesta kurkkaamaan, vaikkakin olivat kylmän veden jälkeen melko kutistuneet. Nyt naisten bikinimuotia seurattuani ei sieltä mitään vilahda, vaikka rätin leveys on lyijykynän paksuus.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1172426Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401552Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6441028- 106993
- 71962
- 98906
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31696