Renaz Ebrahimin eduskuntaan

Helsingin vaalipiiristä menisi heittämällä läpi. Mikä olisi sopivin puolue, vihreät, vasemmistoliitto vai ehkä SDP? Selvästi ministeriainesta.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hänen kannattaa kilpailuttaa puolueet. Se puolue joka lupaa ministerinsalkun jos ovat hallituksessa niin sen listoille.

Äänestä

Eduskunnassa ei anneta kenenkään käyttäytyä huonosti. Puhemies lyö nuijalla pöytään ja vaientaa turhat huutelijat.

Äänestä
  • Mutta jos puhemies on valkoihoinen, niin silloin hänen nuijankoputuksensa on rasistista koputusta ja luo turvattoman tilan. Sitä ei tarvitse kunnioittaa vaan siihen vastataan suoralla huudolla ja keskisormenheilutuksella, ellei ole tarvetta kovempiin toimenpiteisiin rasistin kouluttamiseksi.

    Äänestä

Suomi on valmis elättämään mitä paskaa tahansa.

Äänestä

Onko ko nainen tarpeeksi ruskea. Näyttää niin vaaleaihoiselta. Missä raja menee jolloin voi arvostella toista.

Äänestä

Älkäämme aliarvioiko esim. Husu Husseinin karismaa ja johtajuutta. Aiemman kokemuksen perusteella mies kylläkin nähtäisiin joukkojensa kärjessä vain paon käynnistyttyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Helsingin vaalipiiristä menisi heittämällä läpi. Mikä olisi sopivin puolue, vihreät, vasemmistoliitto vai ehkä SDP? Selvästi ministeriainesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu