Oli hyvä haastattelu Ukkolalta

äsken Alfalla. Hvk:n ex johtaja kertoi hyvin selvästi ja kansantajuisesti potkuistaan.
On ihme, jos tästäkin tärkeydestä Marin selviää kuivin jaloin.
Kyllä on ollut ministertasolta röyhkeää toimintaa!
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Todella törkeää toimintaa marinilta ja kumppaneilta.

Äänestä

Ukkola on hyvä toimittaja ja osaa myös hyvin kirjoittaa. Eikä ole intersektionaalinen feministi eikä woke-gimma:

Woke-ideologia on uusvasemmistolainen suuntaus, johon liittyy aatteellisen puhdasoppisuuden vaatimus ja moraalinen puritanismi. Woke on äärimmäisen haitallinen vapausaatteelle, ja sen tärkeä opinkappale on intersektionaalisuus."

"Woke on vaarallinen ajatusten sairaus – sitä vastaan pitää taistella ja lujaa, kirjoittaa Iltalehden kolumnisti Sanna Ukkola.":
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fe4a5e8d-ebff-48c0-8c2f-1a5ff50003ca

Äänestä
  • Suomessa hallitusohjelman pääsisältönä.

    Äänestä

  • Woke ja Islam ovat samanlaista aivokääpiöiden toimintaa. Kummassakaan ei ole mitään järkevää ja silti kummatkin väittävät olevansa absoluuttisen oikeassa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Woke ja Islam ovat samanlaista aivokääpiöiden toimintaa. Kummassakaan ei ole mitään järkevää ja silti kummatkin väittävät olevansa absoluuttisen oikeassa.

    Aivokääpiön syvällä rintaäänellä puhuttuna. Opittu oikein kaksi sanaa, mutta merkitys on hämärä.

    Äänestä

Sanna Ukkola on putinuskovainen persu.

Äänestä
  • Sinun profeettasi on Stalin ja tulet joka päivä hänen kuvalleen.

    Äänestä

  • Hän on toimittaja.

    Äänestä

no hehheh, itsehän ukko itsensä irtisanoi.

Äänestä

Typerä aloitus. HVK:n johtajaa ei sanottu irti, hän sanoutui itse irti. Siihen saakka johtajalta ihan ryhdikästä toimintaa. Mutta sitten iski suomalaisen miehen kansantauti - uhriutuminen. Mitä hän luulee tällä voittavansa? Ei yhtikäs mitään! Päänsilitystäkö hän odotti, kun hommat menivät pieleen?

Äänestä

"On ihme, jos tästäkin tärkeydestä Marin selviää kuivin jaloin."

Milleniaalit ja persut eivät kestä tärkeyttä kyllå yhtään. Siksi heille näytetäänkin Ebrahimia.

Törkeilyä kummatkin, ja varsinkin persut, harrastavat itsekin niin paljon, että sitä eivät edes huomaa.

Äänestä
  • Se ero vaan, että ne persut on ihmeen oikeassa jo vuosia etukäteen. Nauroimme persuille Trumpin muureista ja ruotsin väkivallasta, mutta nyt jo suomessakin suunnitellaan muureja ja puolassahan on jo tilanne päällä. Taitaa sittenkin olla persuilla joku yliluonnollinen kyky tietää etukäteen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se ero vaan, että ne persut on ihmeen oikeassa jo vuosia etukäteen. Nauroimme persuille Trumpin muureista ja ruotsin väkivallasta, mutta nyt jo suomessakin suunnitellaan muureja ja puolassahan on jo tilanne päällä. Taitaa sittenkin olla persuilla joku yliluonnollinen kyky tietää etukäteen.

    Se haastattelu on nyt uusintana Alfalla

    Äänestä

Viu syödä lampaat ja härät jo ennalta karvoineen ennen päästäistä.

Äänestä

Demareilla on hätä.

Äänestä

Alkaa selveneen SDP lähes kaikkien sotkujen takana hämmentämässä. SDP käskyttää yleäkin. Yle suurremonttiin ja liiat vasuritoimittajat kilometritehtaalle heti. Mielipiteen muokkaaja yle ei voi olla vain vasurien tietotoimisto.

Äänestä
  • Ylellä on koko liuta myös monikulttuurisia toimittelijoita ja kaikki juuri edustavat intersektionaalista feminististä woke-cancel kulttuuria.

    Maanantaisin Yle Puheella klo 13.00 alkaen voitte kuunnella mikä on tärkeää kun "ruskeiksi" itsensä määritelleet toimittajat ( kertoneet useasti) paasaavat suomalaisten rasistisista asenteista ja nostavat fanittamiaan henkilöitä UP.

    Äänestä

Marin väitti, että VHK johtaja erosi itse. Tosiasiassa ei annettu muuta mahdollisuutta. Kaikki paska iskee vielä Marinin tuulettimeen ennen seuraavia vaaleja, se on varmaa.

Äänestä

Vaaleissa muistetaan .

Äänestä

Marin on raaka valehtelija törkimys. Teki syyttömästä syyllisen. Marin on jo luonut maastamme kafkamaisen helvetin. Sellainen maa on tuhon oma.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

äsken Alfalla. Hvk:n ex johtaja kertoi hyvin selvästi ja kansantajuisesti potkuistaan.
On ihme, jos tästäkin tärkeydestä Marin selviää kuivin jaloin.
Kyllä on ollut ministertasolta röyhkeää toimintaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu