Roketetta ottamattomalle ei pidä antaa hoitoa!

Rokottamattomat täyttävät sairaalat ja teho-osatot. Näille ei tule antaa hoitoa teho-osastolla vaan se paikka kuuluu muille jotka sitä tarvitsevat. Mikäli laki ei tätä mahdollista niin ainakin näille rokottamattomille tehopaikkoja vieneille pitäisi kertoa kenen/keiden hengen he ovat vieneet.

Ei aiemmin kyselty otatko rokotetta vai et. Komennettiin jonoon ja piikki tuli persiisiin. Nyt tämä yksilön valinnanvapaus on luonut niiden salaliittoteoriikoiden maailman josta kaikki kärsii. Ketkä piru vie on tämmöisen kannalla.

Rokottamattomille teltat johonki korpeen, menköön sinne! Puotetaan niille sinne sitte jotain ruokaa omilla varoillamme.

17

156

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suksi sinä Nazzi kuuseen!
      Ei se rokottamattomien vika ole jos rokotetut pyörii ja perseilee tuolla pitkin maita ja mantuja tartuttaen kaikki jotka kohdalle sattuu.

    • Anonyymi

      Yli 69-vuotiaiden kokonaiskuolleisuus on noussut rokutusten ansiosta 11 % viime vuotta korkeammalle. Tällä hetkellä rokotteet tappavat 350-400 vanhusta kuukaudessa ja kuolleisuus on ollut koko ajan kasvussa. Ilmeisesti joillekin on mieleen se, että vanhuksia tapetaan vähemmäksi.

      • Anonyymi

        No siinä tuli oikein vakuuttava vasta-argumentti. Nyt menen heti ottamaan viidennen piikin.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Tiedustelisin, tarkoittaako aloittaja, että olipa vaiva mikä tahansa, ei rokottamattotomille tule antaa hoitoa? Vai onko logiikka se, ettei tule antaa hoitoa koronaan, jos ei ole ottanut rokotetta? Näilla asioilla on suuri ero.

    • Anonyymi

      Itse ole sitä mieltä että rokottamattomille pitää antaa hoito siinä kun muillekin mielenterveyspotilaille.

      • Anonyymi

        Kunnon narsismia.

        Kaikki jotka ovat eri mieltä, eivätkä tottele,
        ovat hulluja.



        Narsisti ei pidä tottelemattomia hovissaan.
        Se kostaa niille.


    • Anonyymi

      Mun hoito kieltäyty antamasta. Rokottaa muutenkin liikaa palveluistaan.

    • Anonyymi

      Koronan tehohoito voi kestää useita viikkoja, mutta samalla aikavälillä voitaisiin hoitaa useampi muista syistä tehohoitoa tarvitseva potilas kuntoon ja elämään. Tämä pitää ehdottomasti ottaa huomioon miettiessä, että täytetäänkö tehohoitopaikka rokottamattomalla pitkää hoitoaikaa vaativalla potilaalla vai hoidetaanko kyseiseillä tehohoitopaikalla samalla ajanjaksolla useampi potilas ja saadaan todennäköisesti useampi elämä pelastettua!

      Kaiken lisäksi monen muun potilaan tehohoitojaksoa siirtävä koronapotilas ei todennäköisesti tarvitsisi koko pitkää tehohoitojaksoaan ja veisi muiden kriittisesti tehohoitoa tarvitsevien tehohoitopaikkoja, jos hän olisi älynnyt ottaa rokotteen kuten muutkin ovat ottaneet.

      On suorastaan törkeää, että ihmisten kuolemia aiheutetaan yksilöiden perustelemattoman surkeilla väärillä valinnoilla ja hyödyttömillä sekä suorastaan haitallisilla oikeuksilla, jotka väärällä tavalla asettuvat muiden ihmisten oikeasti paljon suuremman ja tärkeämmän oikeuden hoitoon ja elämään edelle.

      • Anonyymi

        Voisit pikkuhiljaa muuttaa mielikuvitusmaailmasta todellisuuteen. Kylmä tilastojen kertoma fakta on, että rokotteet tappavat joka päivä yli kymmenen ihmistä. Tai no, ehkä et pidä vanhuksia ihmisinä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voisit pikkuhiljaa muuttaa mielikuvitusmaailmasta todellisuuteen. Kylmä tilastojen kertoma fakta on, että rokotteet tappavat joka päivä yli kymmenen ihmistä. Tai no, ehkä et pidä vanhuksia ihmisinä.

        Olet kouluttamattomien, osin ulkomailta johdettujen, trollien ja MV-lehtien kaltaisten valejulkaisujen typerä uhri. Kaikki kaltaisesi kärsivät psykoottisista harhoista ja jatkuvasta faktojen ja todellisuuden kieltämisestä. Sinä ja muut typerykset viette vanhukslita hoitopaikat, koska rokottamattomina sairastutte koronaan vakavammin kuin rokottamattomat ja viette vanhuksilta ja muiltakin kuin vanhuksilta hoitopaikat. Te ette pidä muita ihmisiä ihmisinä kuin harhaista foliohatturyhmäänne.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet kouluttamattomien, osin ulkomailta johdettujen, trollien ja MV-lehtien kaltaisten valejulkaisujen typerä uhri. Kaikki kaltaisesi kärsivät psykoottisista harhoista ja jatkuvasta faktojen ja todellisuuden kieltämisestä. Sinä ja muut typerykset viette vanhukslita hoitopaikat, koska rokottamattomina sairastutte koronaan vakavammin kuin rokottamattomat ja viette vanhuksilta ja muiltakin kuin vanhuksilta hoitopaikat. Te ette pidä muita ihmisiä ihmisinä kuin harhaista foliohatturyhmäänne.

        Kuvailitpa itsesi hyvin.

        Vanhsukuolleisuus nousi nopeammin ja korkeammalle kuin vuosikymmeniin, heti sen jälkeen kun vanhusten rokotekattavuus nousi yli 90 prosentin.

        Viime vuonna viikoilla 31-40 kuoli yli 69-vuotiaita yhteensä 7 827. Tänä vuonna heitä kuoli vastaavana aikana 8713, mikä on 886 enemmän kuin viime vuonna. Tämä on vuosikymmeniin ylivoimainen ennätys vanhsukuolleisuuden kasvussa, yli 11 %. Kiitos äärimmäisen korkean rokotekattavuuden.

        https://pxnet2.stat.fi/PXWeb/pxweb/fi/Kokeelliset_tilastot/Kokeelliset_tilastot__vamuu_koke/koeti_vamuu_pxt_12ng.px/


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomessa eletään kuin rannalla tsunamin saapuessa. Tuhat tartuntaa päivässä ja sairaalapaikat on täynnä. Entä kun kohta on 10 000 tartuntaa päivässä?

      • Anonyymi

        Mitä luulet tapahtuvan, kun 3-4 miljoonaa
        on piikitetty tuntemattomalla
        liemellä?

        Kaikki piikihaitat on piilotettu, hys hys, ei saa puhua.
        Sairaalapäällikkö myllyttää LISÄÄ piikkipropagandaa.
        ”äkkiä äkkiä kaikille lisää piikkejä 2-3 -4 kpl”

        Kukaan ei saa sanoa ääneen
        että piikitykset on rikos ihmisyyttä vastaan.


    • Anonyymi

      "Enkä välitäkään"!!!

    • Anonyymi

      Britannia: Rokotettuja alle 60-vuotiaita kuolee kaksi kertaa enemmän kuin rokottamattomia

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      47
      957
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      943
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      795
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      117
      736
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      87
      696
    6. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      36
      633
    7. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      631
    8. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      610
    9. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      596
    10. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    11. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      21
      554
    12. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      33
      543
    13. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      36
      532
    14. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      67
      519
    15. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      502
    16. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      107
      493
    17. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      44
      486
    18. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      477
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      45
      467
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      7
      447
    Aihe